Wizyta przygotowawcza w Hiszpanii

W dniach od 3 do 7 sierpnia 2022r. odbyła się wizyta w Sewilli, w celu przygotowania do realizacji projektu Erasmus+ przez młodzież i nauczycieli w ramach Akredytacji. Wizyta przygotowawcza miała na celu omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji staży zawodowych dla młodzieży, uzgodnienie szczegółów planowanego przyjazdu uczniów i nauczycieli, programu kulturowego, poznanie warunków pobytu.

Była to okazja do szczegółowego omówienia m.in. sposobu komunikacji, harmonogramu i metod zaplanowanych działań, kwestii bezpieczeństwa i budżetu. Przedstawiona została baza noclegowa, omówiono kwestie wyżywienia, ubezpieczenia oraz transportu uczestników. Reprezentująca szkołę koordynator projektu pani Beata Pierlejewska odwiedziła firmy przyjmujące praktykantów euroMind na praktyki w Sewilli oraz poznała przyszłych pracodawców uczniów. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z rozpowszechnianiem rezultatów i ewaluacją projektu.

a miejscu odbyło się spotkanie z p. Amelią Wójcik – dyrektorem euroMind – międzynarodowej organizacji szkoleniowo-edukacyjno-doradczej działającej w Andaluzji oraz z p. Katarzyną Kozłowską- koordynatorem euroMind, która będzie się opiekowała grupą z Polski.  Wizyta przygotowawcza wpłynęła na wzajemne poznanie się, poznanie potrzeb i oczekiwań względem projektu, omówienie szczegółów pobytu uczniów w Sewilli, który odbędzie się już we wrześniu 2022r. , a także przygotowań  do kolejnych etapów projektu i dalszej współpracy.