Kolejna przygoda z Erasmus+ uczniów ZS

W piątek 23 września w godzinach nocnych, tj. o 23:30, rozpoczęła się kolejna przygoda uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku w ramach programu ERASMUS+ „ Zagraniczne doświadczenie kluczem do sukcesu”. Tym razem na staż do Sewilli w Hiszpanii wyruszyła grupa 10 uczniów kształcących się w zawodach technik reklamy, technik logistyk i technik hotelarz, którzy przez dwa tygodnie odbywać będą praktyki w zagranicznych firmach.

Uczniowie będą kształcić swoje umiejętności zawodowe i językowe w zakresie języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego, który poznali w trakcie warsztatów jeszcze przed mobilnością. W tym samych czasie do Sewilli ruszyła też grupa sześciu nauczycieli, którzy odbędą tygodniowe szkolenie dotyczące kształcenia zawodowego. Udział w zajęciach z native speakerem jest fantastyczną okazją do podniesienia kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych pedagogów. Oba wyjazdy są całkowicie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.