„Terytorialsi” w Zespole Szkół

W środę 5 października w naszej szkole gościli przedstawiciele 43. Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa. Dzięki ich wizycie uczniowie mogli się zapoznać ze specyfiką pracy żołnierza obrony terytorialnej, zobaczyć sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennych obowiązkach. Ciekawym doświadczeniem było też poznanie wyposażenia bojowego. Największym zainteresowaniem cieszyły się broń palna i techniki samoobrony.

Nasi goście zachęcali uczniów, aby w przyszłości wstąpili do Wojsk Obrony Terytorialnej, bo jak usłyszeliśmy ich hasło brzmi; „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, a misją „terytorialsów” jest obrona
 i wspieranie lokalnych społeczności, np. podczas klęsk żywiołowych.

Bardzo dziękujemy za wizytę i kto wie, może któryś z naszych uczniów wstąpi w szeregi WOT-u.