Grecja

W ramach programu Erasmus+, akcja KA102, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe uczniowie Zespołu Szkół w Pasleku w dniach 9 -22 października realizowali staże w zagranicznych przedsiębiorstwach w Salonikach, w Grecji. Udział uczniów w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Naszym zagranicznym partnerem jest firma Ipodomi, która dzięki doświadczeniu, bogatej i sprawdzonej bazie pracodawców oferuje odpowiednie miejsca stażu dla techników logistyki, reklamy i hotelarstwa.

Projekt pt:”Zagraniczne doświadczenie kluczem do sukcesu” wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego kształcenia zawodowego, którego celem jest efektywne przygotowanie uczniów do życia i wykonywania pracy zawodowej, a także aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Odbycie praktyk zawodowych w słonecznej Grecji to oprócz obowiązków możliwość poznania najbardziej interesujących miejsc w Salonikach, udziału w wycieczce do Edessy oraz zdobycia wiedzy na temat kultury i tradycji Grecji. Dużym atutem jest też zdobycie kwalifikacji zawodowych akceptowanych w całej Europie- ECVET- European Credit System for Vocational Education& Training, co wzmacnia jakość nabytych umiejętności oraz ich wiarygodność na rynku pracy.