Młodzież Zespołu Szkół kontra „Mitologia”

W poniedziałek 14 listopada uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w X edycji Ogólnopolskiej  Olimpiady z „Mitologii greckiej i rzymskiej”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej, rozwijanie zainteresowań kulturą starożytną, a także rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej.

Konkurs został przeprowadzony w formie testu, na który składały się pytania o różnym stopniu trudności. Młodzież miała udzielić odpowiedzi między innymi na pytania takie jak: Czym Kronos okaleczył Uranosa? Co stało się z Akteonem, który dostrzegł kąpiącą się Artemidę? Uczniowie przez godzinę dzielnie zmagali się z wyznaczonymi poleceniami. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.