Wolontariusze Zespołu Szkół na spotkaniu z przedszkolakami

Spotkania młodzieży Zespołu Szkół w Pasłęku z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 odbywają się regularnie w ramach jednej z sekcji naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Tym razem jednak nie były to zwykłe cotygodniowe zajęcia. 6 grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 2 w Pasłęku czekały na niezwykłego gościa i już od samego rana pytały, kiedy będzie Mikołaj. Na jego cześć każde z nich włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę.

Pomimo braku białego puchu, gość z Laponii przybył na czas. Rozbrzmiało donośne "hou, hou, hou" i pojawił się sam Mikołaj w towarzystwie śnieżynek, reniferów i elfów. Było to wyjątkowe spotkanie, bo w rolę Mikołaja i jego pomocników wcielili się wolontariusze, którzy przygotowali ciekawe konkursy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zabawach. Najważniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem było poszukiwanie prezentów. Przed drzwiami każdego z gabinetów znajdowały się
buty dzieci, w których znalazła się słodka niespodzianka. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej  atmosferze, a wszyscy wyśmienicie się bawili. Było to już kolejne spotkanie przedszkolaków i młodzieży z Zespołu Szkół w Pasłęku, gdyż zgodnie z tradycją uczniowie przygotowali wróżby andrzejkowe i odwiedzili Przedszkole Samorządowe numer 2 w Pasłęku.