Uczniowie ZS w Pasłęku na otwarciu wystawy IPN nt. Panteon polskiego antykomunizmu

Na zaproszenie doktora hab. Karola Sacewicza uczniowie klasy Ib Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w wykładzie pt. Panteon polskiego antykomunizmu. Spotkanie zainaugurowało wystawę na ww. temat.

Ekspozycja przedstawia osoby, które w okresie dwudziestolecia międzywojennego i podczas II wojny światowej aktywnie sprzeciwiały się komunizmowi na terenach Rzeczypospolitej.

Po prelekcji autor wystawy, naczelnik olsztyńskiej delegatury IPN odpowiadał na liczne pytania. To było niezwykle wartościowe spotkanie. Wystawa ciągle się rozwija, ponieważ nadal trwają prace badawcze i dodawane są kolejne zasłużone w walce z komunizmem osoby.