Jazz i swing królowały w Zespole Szkół

24 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się niezwykły koncert. Największe światowe standardy jazzowe i przeboje swingowe wykonało trio Knitter’s Jazz Band w składzie: Wojciech Szewczyński (instrumenty perkusyjne), Stanisław Żylis (gitara basowa) oraz Roman Apoloniusz Knitter (wokal i gitara).

Młodzież miała okazję wysłuchać utworów wykonywanych przez wielkie sławy: Janis Joplin, Louisa Armstronga, Ellę Fitzgerald, Freda Astaire’a, Krzysztofa Krawczyka czy Cole’a Portera. Wśród szlagierów znalazły się m.in. piosenki „Summertime”, „Cheeck to cheeck”, „Night and day” czy „Ludzkie gadanie”. Całość przedsięwzięcia zorganizował pan Stanisław Żylis, absolwent szkoły z roku 1969, a dokumentację muzyczną opracował pan Roman Apoloniusz Knitter. Dyrektor szkoły Elżbieta Wasiuk podziękowała za wysokiej klasy występ i wyraziła nadzieję na cykliczność spotkań z muzyką retro. Zespół Szkół w Pasłęku składa podziękowania Knitter’s Jazz Band za nieodpłatne podzielenie się swoimi pasjami muzycznymi.

Info: ZS Pasłęk