Sztuka, historia i podróż na Wileńszczyznę – klasa 3b na wystawie w POK-u

We wtorek, 10 czerwca 2025 r., uczniowie klasy 3b LO odwiedzili Powiatowy Ośrodek Kultury, gdzie mieli okazję zobaczyć niezwykłą wystawę pt. „Dwory Wileńszczyzny i krajobrazy Rudaminy”.
 
Ekspozycja przeniosła nas w klimat dawnych ziem kresowych – mogliśmy podziwiać obrazy przedstawiające szlacheckie dwory, piękne kościoły oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy okolic Rudaminy. Całość tworzyła wyjątkowy obraz historii i kultury regionu, który przez wieki kształtował się na styku tradycji polskiej i litewskiej.
 
Wystawa okazała się nie tylko wartościową lekcją historii, ale też inspiracją do rozmów o tożsamości, pamięci i dziedzictwie. Była to też po prostu ciekawa odmiana od codziennych lekcji – chwila, by spojrzeć na historię przez pryzmat sztuki.