A Maraton AI 2021 nadal trwa …

W dzień praw człowieka, 10 grudnia, odbył się kolejny już maraton pisania listów. Od 2014 roku aktywnie uczestniczymy w wydarzeniu Amnesty International i piszemy listy w obronie praw człowieka. W tym roku ze względu na warunki reżimu sanitarnego akcja będzie trwała do 17 grudnia.

  Tego dnia zbierzemy wszystkie listy, także te pisane w domach. W tegoroczne wydarzenie zaangażowali się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Pasłęku oraz nasi kochani absolwenci, którzy tradycyjnie nas w tym dniu wspierają. Pisaliśmy listy w sprawie dziesięciu konkretnych osób, których prawa zostały złamane oraz listy wsparcia, kierowane bezpośrednio do tych osób. Mamy nadzieję, że i tegoroczny maraton przyniesie poprawę sytuacji bohaterów wybranych przez AI (aktualne informacje na ten temat można śledzić na stronie AI).

  O naszych wolontariuszy zadbali: Cukiernia Hildebrandt, MAXXX  i Pieguskowa Kuchnia Bistro. Dziękujemy także Radzie Rodziców przy ZS w Pasłęku i firmie Kram Polska SA za wsparcie finansowe (dzięki którym napisane listy wyślemy do adresatów)

  A że każdy list ma znaczenie dowodzą informacje AI, czyli tak zwane dobre wiadomości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.