Mamy To: Certyfikat Akredytacji Erasmus+ na lata 2021-2027!!!

Właśnie otrzymaliśmy Certyfikat Akredytacji, na który tak długo czekaliśmy. To bardzo dobre wiadomości dla całej społeczności Zespołu Szkół w Pasłęku oraz dla przyszłych uczniów naszej szkoły!!

Posiadanie Certyfikatu Akredytacji Erasmus+ zapewnia naszej szkole “bilet wstępu” do udziału młodzieży i nauczycieli w projektach mobilności w najbliższych 6-ciu latach i jest dowodem na to, że należymy do elitarnej grupy techników, które otrzymały Akredytację w programie Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe.

Przyznawana raz na cały okres trwania programu Erasmus+ akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+. Oznacza to, że ZS w Pasłęku ma zapewnioną ciągłość finansowania projektów mobilnościowych aż do końca 2027 roku. Uczniowie co roku będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe na
zagranicznych stażach. Ruszyły już przygotowania do pierwszego wyjazdu, który odbędzie się w maju tego roku.

W bieżącym roku w wyjazdach udział weźmie łącznie 30 uczniów wszystkich zawodów z klas drugich i trzecich technikum. Młodzież będzie mogła zdobywać doświadczenie zawodowe, poszerzać horyzonty, uczyć się świata i języków obcych.