INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

ELBLĄSKA LICEALIADA

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

15 września w Elblągu odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe oraz podsumowanie sportowego roku szkolnego 2021/22. Dziewczęta  naszej szkoły zajęły piąte miejsce, a chłopcy ósme.

W biegach przełajowych reprezentacja naszej szkoły liczyła szesnaście osób. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 800 m. Wywalczyliśmy cztery medale. Kinga Zienkiewicz zdobyła złoty medal z czasem 4,27 s, Patrycja Wróbel uplasowała się na trzeciej pozycji, pokonując dystans w 4,28 s, Jakub Soroka zdobył srebrny medal z czasem 3,42 s, a Maciej Szczepański sięgnął po brąz z czasem 3,44 s. Tuż za podium stanęła Wiktoria Kulot, przekraczając metę w czasie 4,47 s. Pozostali nasi zawodnicy to: Ola Mankiewicz, Amelia Klimczak, Kinga Wożniak, Julia Paszek, Maria Dzika, Alan Szymborski, Marcin Fidura, Łukasz Szulago, Jakub Propokowicz, Maciej Mackiewicz i Natan Czopkowski.

Wręczone zostały także statuetki za drużynowe wyniki w kategorii dziewcząt i chłopców w Indywidualnej LA. Dziewczęta wygrały rywalizację, a chłopcy zajęli trzecie miejsce.