Tydzień Papieski w ZS Pasłęk

W bibliotece Zespołu Szkół w Pasłęku mogliśmy zobaczyć przygotowaną wystawę z racji XXII Dnia Papieskiego pt. Blask Prawdy. W naszej szkole obchody tego dnia rozszerzyliśmy na tydzień papieski (17-21października 2022), w którym odbywały się lekcje otwarte, warsztaty i pokazy podczas, których młodzież odwiedzała salę biblioteczną z wystawą pamiątek związanych z Janem Pawłem II (monet, znaczków, kartek pocztowych, kart telefonicznych oraz  publikacji, które napisał Karol Wojtyła.)

Uczniowie wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli przygotowaną  prezentację multimedialną, która przedstawiła życie i przesłanie Papieża. Podsumowaniem każdej  wizyty w sali bibliotecznej był Quiz wiedzy o naszym rodaku  Janie Pawle II.