Uczniowie Zespołu Szkół na „Dniu Kandydata”

We wtorek 25 kwietnia klasa II b LO o nachyleniu mundurowo- sportowym uczestniczyła w przeprowadzonym w Elblągu „Dniu Kandydata". Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie służby w Policji. Uczniowie mieli możliwość pokonania toru sprawnościowego, którego przejście jest częścią procedury dla kandydatów do Policji.

Zajęcia na torze sprawnościowym spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Uczniowie pokonali tor z pozytywnym wynikiem, choć łatwo nie było, bo czas na pokonanie toru to tylko 1minuta 41 sekund. Najwięcej trudności sprawiło uczniom przenoszenie 29 kilogramowego manekina, bo do pokonania była odległość 5 metrów. Zmęczeni, ale podbudowani swoją sprawnością uczniowie wrócili do szkoły na zajęcia lekcyjne.