Zakończenie roku klas maturalnych w Zespole Szkół w Pasłęku

Uczniowie często z utęsknieniem czekają na ostatni dzień szkoły, a jednak kiedy on nadchodzi, radość i satysfakcja mieszają się z żalem i niepokojem. Zakończenie roku w ostatniej klasie to czas refleksji, wspomnień i wzruszeń oraz trudnych pożegnań. W piątek 28 kwietnia w świat dojrzałości wkroczyło 119 uczniów pięciu klas maturalnych: trzech klas liceum i dwóch technikum.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do gratulacji tym, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy. Najwyższą średnią ocen końcowych uzyskała klasa IVD (śr. 4,67), drugie miejsce klasa IVC uzyskując średnią 4,50, trzecie miejsce IVTB– 3,99, IVTA- 3,79 i klasa IVE– 3,71. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 32 uczniów. Tytuł Prymusa szkoły z najwyższą średnią ocen 5,94 uzyskała absolwentka klasy IVD LO Zuzanna Walczak. Drugą średnią w szkole uzyskała Magdalena Bujnicka z kl. IVC LO (5,88). Trzecią średnią w szkole uzyskała Weronika Biłas z kl. IVD 5,81. Julia Błaszczyk i Patrycja Wróbel z kl. IVD LO uzyskały średnią ocen 5,75.
Wysokie średnie uzyskały również uczennice: Alicja Budkiewicz z kl. IVC (5,69), Patrycja Życka kl. IVC (5,56) oraz Kamila Lenarczyk z kl. IVC (5,50 ). Wszystkie wymienione uczennice są typowane do Stypendium Starosty Elbląskiego za wysokie wyniki w nauce. Patrycja Wróbel oprócz wysokiej średniej 5,75 otrzymała statuetkę dla Najlepszej Sportsmenki szkoły w latach 2019-2023. Statuetkę dla Najlepszego Sportowca Szkoły w latach 2019-2023 otrzymał Maciej Szczepański, absolwent klasy IVC LO. Podczas uroczystości padło wiele ważnych słów ze strony dyrekcji, zaproszonych gości: Starosty Elbląskiego p. Macieja Romanowskiego, Zastępcy Burmistrza Pasłęka p. Marka Sarnowskiego oraz Prezesa ZNP w Pasłęku p. Bogdana Pobiarżyna oraz Kierownika referatu prewencji starszego aspiranta p. Zbigniewa Brzozowskiego. Pani dyrektor, Elżbieta Wasiuk, gratulowała abiturientom ich dojrzałości, życzyła wiary we
własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów w życiu prywatnym, odkrywania pasji i realizowania marzeń. Wychowawcy klas maturalnych, p. Dorota Ćwik, p. Anna Marek-Cytrycka, p. Magdalena Bała, p. Beata Pierlejewska, p. Agnieszka Wojczys gratulowały sukcesów i wyraziły pragnienie, by absolwenci wracali we wspomnieniach do najpiękniejszych chwil spędzonych w Zespole Szkół. Wszystkim absolwentom życzymy wytrwałości, radości oraz sukcesów na egzaminach maturalnych i w dalszym życiu. Za wszystkich trzymamy kciuki i do zobaczenia!