Poetycka nuta dla Ukrainy w Zespole Szkół

Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce słowa C.K Norwida stały się myślą przewodnią niecodziennego wydarzenia, które miało miejsce w piątek 25.03.20222 r. w Zespole Szkół w Pasłęku. Tego dnia odbyła się, kolejna akcja na rzecz uchodźców z Ukrainy. Młodzież, pod opieką pani Anny Koszyk, przygotowała kiermasz ciasta, z którego dochód zostanie przekazany parafii greckokatolickiej.

Po południu zaprosiliśmy mieszkańców Pasłęka, gości z Ukrainy, uczniów i nauczycieli naszej szkoły na montaż słowno- muzyczny zatytułowany Poetycka nuta dla Ukrainy. Na spotkaniu młodzież zaprezentowała utwory polskich i ukraińskich artystów. Koncert został przygotowany przez Szkolne Koło Wolontariatu i opiekunów: panią Beatę Łuczyńską-Pyra i panią Dorotę Ćwik. Dziękujemy wszystkim za przybycie i otwarte serca!