Konkurs „Wiedzy o uzależnieniach” w Zespole Szkół

  W dniach 01.06.2022 do 08.06.2022 w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się kolejna edycja konkursu „Wiedzy o uzależnieniach” . W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej. Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania z zakresu szkodliwości picia alkoholu, palenia papierosów oraz zażywania narkotyków.

  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą związaną z działaniem substancji psychoaktywnych na organizm człowieka, rywalizacja była wyrównana, różnice w punktach minimalne. Zwycięzcami w zmaganiach indywidualnych zostali w liceum: Maciej Adameczek I m-ce, Rafał Pietrzykowski II m-ce, Amelia Rudek i Paulina Stańczyk ex aequo III m-ce; w technikum: Adrian Ciuraj I m-ce, Wójtowicz Bartosz II m-ce, Damian Olszewski III m-ce; w szkole branżowej: Patryk Dynarski I m-ce, Amelia Dziatłowicz II m-ce, Nikola Olszak, Piotr Łukaszewicz, Weronika Kozłowska ex aequo III m-ce.
Konkurs jest jedną z wielu form prowadzenia profilaktyki uzależnień w naszej szkole. Uczniowie chętnie uczestniczą w tej aktywnej i angażującej formie działań, w tym roku szkolnym wzięło w nim udział 87 uczniów klas pierwszych. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, za które dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Pasłęk.
M. Konupek– pedagog szkolny