Nowy rok szkolny w Zespole Szkół

Zespół Szkół w Pasłęku rok szkolny 2022/2023 rozpoczął tradycyjnym apelem, podczas którego uczczono pamięć ofiar II wojny światowej. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: w imieniu starosty elbląskiego Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Elblągu Agnieszka Chrzanowska oraz komendant Komisariatu Policji w Pasłęku podinsp. Mirosław Suchodolski.

Dyrektor Elżbieta Wasiuk w swoim wystąpieniu poinformowała, że naukę w szkole rozpocznie 656 uczniów, w tym 211 uczniów klas pierwszych. Utworzono 8 oddziałów – trzy klasy licealne, dwie technikalne i trzy klasy branżowej szkoły I stopnia. Ponadto podczas apelu nagrody jubileuszowe odebrali nauczyciele: Elżbieta Wasiuk, Anna Koszyk i Dorota Ćwik za 30 lat pracy, Tomasz Tuniewicz za 25 lat pracy oraz Jolanta Sokołowska za 20 lat pracy. Pani Agnieszka Chrzanowska wręczyła również stypendia starosty elbląskiego dla uzdolnionych uczniów, a otrzymali je: Zuzanna Walczak z kl. IV D (5,92), Michał Cichocki z kl. III A (5,86), Weronika Biłas z kl. IV D (5,77), Magdalena Bujnicka z kl. IV C (5,69), Alicja Budkiewicz z kl. IV C (5,62), Julia Błaszczyk z kl. IV D (5,62), Kinga Zienkiewicz z kl. III A (5,50) oraz Adela Żylis z kl. III A (5,50). Składamy życzenia powodzenia i sukcesów wszystkim uczniom!

Info: ZS Pasłęk