Legenda o Fridzie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku

W sobotę 24 września młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 725 lecia nadania praw  miejskich Pasłękowi. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą i kolorowym pochodem  mieszkańców naszego miasta. Kolejna piękna rocznica była okazją do tego, aby przypomnieć  ciekawe historie związane z Pasłękiem.

Uczniowie Zespołu Szkół mieli też w tym przedsięwzięciu  swój udział. Pod opieką nauczycieli z Zespołu Humanistycznego przygotowali inscenizację  związaną z legendą o czarownicy Fridzie. Koncepcja przedstawienia była oparta na naśladowaniu
średniowiecznych utworów wykonywanych a capella. Wykonanie ballady przez Michała  Cichockiego i Julię Pośpiech zachwyciło oglądających. Była to też świetna okazja do utrwalenia  regionalnych opowieści. Nasi aktorzy wzbudzili ogromny zachwyt! Gratulujemy przepięknego  występu uczniom klasy IIIa i dziękujemy za pomoc wychowawcy klasy.