Warsztaty z fizyki na ANS w Elblągu dla uczniów ZS

22 marca 2023 roku uczniowie z klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku uczestniczyli w wykładzie i warsztacie z fizyki na temat: ,,Zastosowania mierników prądu elektrycznego". Warsztaty były zorganizowane przez Instytut Politechniczny Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

Młodzież rozpoczęła swoją wizytę od wprowadzenia teoretycznego, w trakcie którego dr inż. Tomasz Samotyjak zapoznał uczniów z rodzajami, sposobami użycia mierników elektrycznych oraz ich cechami technicznymi. Najbardziej atrakcyjna dla młodzieży była część praktyczna w laboratorium elektroniki i miernictwa. Uczniowie łączyli układy elektroniczne i zapoznali się z obsługą cyfrowych urządzeń pomiarowych. Licealiści byli zachwyceni z możliwości uczestniczenia w warsztatach.