Europejski Dzień Języków w ZS

27 września po raz kolejny nauczyciele Komisji Języków Obcych w Zespole Szkół w Pasłęku przygotowali obchody Dnia Języków Obcych, który został ustanowiony w 2001 r. przez Radę Europy. Tegoroczna edycja nie różniła się od poprzednich. Został przeprowadzony konkurs wiedzy o językach świata i zagadnień realioznawczych. 

Do zmagań konkursowych przystąpili reprezentanci klas pierwszych liceum i technikum, a nagrodą w konkursie było wspólne wyjście dla całej klasy do kina lub na pizzę.

Uczniowie musieli m.in. rozwiązać quiz wiedzy o językach, rozpoznać w jakich językach zaśpiewano prezentowane piosenki, rozpoznać potrawy narodowe, hymny, stroje ludowe, słynne zabytki czy flagi państw. Najlepsza w rywalizacji okazała się klasa I TA (Maria Dacyszyn, Aleksandra Piasecka i Dominika Dziwik), która zdobyła 38 punktów, na drugim miejscu z wynikiem 35 punktów uplasowała się klasa I B LO (Nadia Ouro-Koura, Radosław Kupis i Piotr Juniewicz), a trzecie miejsce z 32 punktami zajęła klasa I A LO (Michalina Kosowska, Barbara Jaworska i Małgorzata Zajączkowska). Zwycięzcom gratulujemy! Przypominamy, że warto jest uczyć się języków obcych!