Wycieczki czar czyli Smok Wawelski, Podhale, Pieniny i Energylandia

Wycieczki są nieodłączną częścią roku szkolnego, która pozwala szerzej rozwijać umiejętności i zdolności uczniów. To doskonała forma integracji, nawiązania nowych przyjaźni oraz poznania wspaniałych miejsc. W poniedziałek 20 września młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku wyruszyła na trwającą cztery dni wyprawę.

Pierwszego dnia wycieczki zachwycaliśmy się pięknem dawnej stolicy Polski- Krakowem. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, Katedrę św. Stanisława i Wacława. Spacerując uliczkami dawnej stolicy, podziwialiśmy witraże Stanisława Wyspiańskiego, poczuliśmy studencki klimat w dzielnicy akademickiej, a także podziwialiśmy Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki oraz Rynek Główny.

Kolejnego dnia, naładowani pozytywną energią, wyruszyliśmy, by poczuć smak oscypków, posłuchać niezwykłych zakopiańskich historii i nacieszyć oko pięknymi widokami tatrzańskiej przyrody. Ze szczytu Polany Szymoszkowej podziwialiśmy panoramę Tatr, następnie wędrowaliśmy szlakiem papieskim. Fantastyczny zakopiański przewodnik, zauroczył wszystkich swymi opowieściami i pokazał historię Podhala, oprowadzając uczestników wycieczki po cmentarzu na Pęksowym Brzysku i Krzeptówkach. Mogliśmy również podziwiać piękno perły stylu zakopiańskiego w Jaszczurówce- drewnianej Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa wg projektu St. Witkiewicza.

Atrakcji nie zabrakło również trzeciego dnia - odkryliśmy Pieniny. W Niedzicy zachwycił wszystkich Zamek Dunajec- zabytek średniowiecznej architektury obronnej, położony u brzegu jeziora Czorsztyńskiego. Podczas rejsu statkiem mogliśmy podziwiać piękno okolicy. Natomiast w Czorsztynie zachwycaliśmy się niezwykłą panoramą widzianą z gotyckiego zamku.

Ostatni dzień wycieczki przyniósł niesamowite skoki adrenaliny- wizyta w Energylandii- największym parku rozrywki- na długo pozostanie w naszej pamięci. Zjazdy takimi roller coasterami, jak Hyperion i Zadra staną się częstymi elementami opowieści z wycieczki.

Nic tak nie łączy jak wspólne przeżycia, a tych nie zabrakło podczas czterodniowego wyjazdu. Aktywnie zorganizowany czas sprzyjał zacieśnianiu więzi. Poznaliśmy się, nauczyliśmy ze sobą lepiej współpracować, a to po powrocie do szkoły z pewnością zaowocuje poprawą relacji, co jest niezwykle ważne w tym trudnym czasie.