header image
Start arrow Galeria video
Galeria video
"Skąd się bierze prąd" Drukuj
czwartek, 21 czerwiec 2012
Dnia 19.06.2012r. w naszej szkole odbył się wykład z fizyki, w którym uczestniczyła młodzież z liceum oraz z Gimnazjum nr 1 i z Gimnazjum nr 2. Wykład na temat "Skąd się bierze prąd" wygłosił prof. UG, dr hab. Ryszard Drozdowski z Uniwersytetu Gdańskiego. Najciekawsze były doświadczenia dotyczące: właściwości ładunków elektrycznych, sposobów uzyskiwania ładunków elektrycznych i ich gromadzenia, prądu stałego, pola magnetycznego wokół przewodników z prądem, indukcji elektromagnetycznej, prądnicy i silnika elektrycznego. Dzięki temu wykładowi i doświadczeniom mogliśmy utrwalić i przypomnieć wcześniej zdobytą wiedzę. Dowiedzieliśmy się jak działają elektrownie. Mamy nadzieję, iż częściej będą odbywały się w naszej szkole wykłady z fizyki.
Szkolne eliminacje do XIII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej Drukuj
poniedziałek, 26 październik 2015
W poniedziałek 19 października odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. W eliminacjach wzięło udział sześcioro uczestników z klas 1-3 LO. Jury w składzie Jolanta Sokołowska, Anna  Żołądek i  Elżbieta Czerska długo obradowało nad ostatecznym werdyktem. W rezultacie do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się już w piątek 24 października zakwalifikowali się: Martyna Antonkiewicz i Jakub Klarecki ("Summer of 69", Bryan Adams), Kacper Grzyb i Jakub Klarecki ("Knockin'on heaven's door", Guns and Roses), Anna Stefanowicz ("Fever", Peggy Lee). Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej!!!
Elżbieta Czerska, Magdalena Bała
Rozpoczęcie roku szkolnego Drukuj
poniedziałek, 29 sierpień 2016
Informujemy, iż Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Naszej Szkole odbędzie się dnia 1 września 2016 r. o godz. 9:00 na sali gimnastycznej.
Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcej w ZS w Pasłęku Drukuj
wtorek, 11 kwiecień 2017
201704_konkurs_poezji_obcej
We wtorek 4 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Obcej. Kilkunastu uczestników w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym zaprezentowało swoje interpretacje wierszy w językach, angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Rywalizacja była bardzo zacięta, a komisja konkursowa miała niemałe trudności z wyborem. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Wizyta w Sofitel Grand Sopot Hotel Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
Grand-Hotel
Z okazji zakończenia szkoły i na zaproszenie Sofitel Grand Sopot Hotel klasa IV Technikum Hotelarskiego zorganizowała wycieczkę dydaktyczną do uważanego przez wielu znawców najlepszego hotelu w Polsce. Głównym celem naszej wizyty było zobaczenie i poznanie historii tego legendarnego obiektu. Hotel położony jest w samym sercu Sopotu. Rozmieszczony w 5-piętrowym budynku hotel otwarty został w 1927 roku. Bywali tutaj znani politycy, artyści, ludzie biznesu i współcześni celebryci. Odnowiony i przebudowany w 2006 roku jest na pewno perłą nad polskim morzem. Hotel swoim standardem w pełni zasługuje na przyznane mu 5*. Duże wrażenie robią wnętrza odnowione w stylu neobarokowym i art deco.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 23 - 33 z 972
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Sierpnia 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Cezary, Dalegor,
Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita,
Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda,
Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało 132 dni.