header image
Start arrow Galeria video
Galeria video
"Skąd się bierze prąd" Drukuj
czwartek, 21 czerwiec 2012
Dnia 19.06.2012r. w naszej szkole odbył się wykład z fizyki, w którym uczestniczyła młodzież z liceum oraz z Gimnazjum nr 1 i z Gimnazjum nr 2. Wykład na temat "Skąd się bierze prąd" wygłosił prof. UG, dr hab. Ryszard Drozdowski z Uniwersytetu Gdańskiego. Najciekawsze były doświadczenia dotyczące: właściwości ładunków elektrycznych, sposobów uzyskiwania ładunków elektrycznych i ich gromadzenia, prądu stałego, pola magnetycznego wokół przewodników z prądem, indukcji elektromagnetycznej, prądnicy i silnika elektrycznego. Dzięki temu wykładowi i doświadczeniom mogliśmy utrwalić i przypomnieć wcześniej zdobytą wiedzę. Dowiedzieliśmy się jak działają elektrownie. Mamy nadzieję, iż częściej będą odbywały się w naszej szkole wykłady z fizyki.
Szkolne eliminacje do XIII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej Drukuj
poniedziałek, 26 październik 2015
W poniedziałek 19 października odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. W eliminacjach wzięło udział sześcioro uczestników z klas 1-3 LO. Jury w składzie Jolanta Sokołowska, Anna  Żołądek i  Elżbieta Czerska długo obradowało nad ostatecznym werdyktem. W rezultacie do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się już w piątek 24 października zakwalifikowali się: Martyna Antonkiewicz i Jakub Klarecki ("Summer of 69", Bryan Adams), Kacper Grzyb i Jakub Klarecki ("Knockin'on heaven's door", Guns and Roses), Anna Stefanowicz ("Fever", Peggy Lee). Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale XIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej!!!
Elżbieta Czerska, Magdalena Bała
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND Drukuj
wtorek, 10 styczeń 2017
Blisko 6 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Nasze województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało 146 uczniów z 11-stu szkół, w tym 8 osób z Zespołu Szkół w Pasłęku. Miło poinformować nam, że pięcioro uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w tym konkursie. Są to: Aleksandra Ćwiklińska, uczennica kl. IIIb - 1. miejsce w województwie i 5. miejsce w kraju; Łukasz Kaszkin, uczeń kl. IIa – 2. miejsce w województwie i 59. miejsce w kraju; Dawid Kaszkin, uczeń kl. IIc – 8. miejsce w województwie i 276. miejsce w kraju; Kamil Filipek, uczeń kl. IIIa – 9. miejsce w województwie i 359. miejsce w kraju; Emilia Świstak, uczennica kl. IIIa – 10. miejsce w województwie i 377. miejsce w kraju. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Targi Uczelni Wyższych Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
201703_targi
Matura już za pasem, bo za 44 dni pierwszy egzamin. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego licealisty. A po maturze kolejna ważna decyzja: co dalej, jakie studia wybrać? Aby wybór był nieco łatwiejszy wybraliśmy się na 23. Targi Akademia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie klasy IIIa mieli możliwość zapoznania się z ofertami uczelni wyższych z Trójmiasta i nie tylko. W programie były także ciekawe wykłady, w których każdy mógł wziąć udział. Skorzystaliśmy zatem z okazji i się nie rozczarowaliśmy. Szczególnie interesujący okazał się wykład pt. Efekty specjalne z Hollywood oraz Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki? Bezcenne jednak były rozmowy ze studentami, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Teraz tylko ciężka praca, a po niej wymarzone studia.
LO nachylenie bezpieczeństwo publiczne Drukuj
poniedziałek, 09 marzec 2009
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 23 - 33 z 949
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
30 Kwietnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bartłomiej,
Chwalisława,
Eutropiusz, Jakub,
Katarzyna, Lilla,
Marian
Do końca roku zostało 246 dni.