header image
Start arrow Galeria video
Galeria video
"Skąd się bierze prąd" Drukuj
czwartek, 21 czerwiec 2012
Dnia 19.06.2012r. w naszej szkole odbył się wykład z fizyki, w którym uczestniczyła młodzież z liceum oraz z Gimnazjum nr 1 i z Gimnazjum nr 2. Wykład na temat "Skąd się bierze prąd" wygłosił prof. UG, dr hab. Ryszard Drozdowski z Uniwersytetu Gdańskiego. Najciekawsze były doświadczenia dotyczące: właściwości ładunków elektrycznych, sposobów uzyskiwania ładunków elektrycznych i ich gromadzenia, prądu stałego, pola magnetycznego wokół przewodników z prądem, indukcji elektromagnetycznej, prądnicy i silnika elektrycznego. Dzięki temu wykładowi i doświadczeniom mogliśmy utrwalić i przypomnieć wcześniej zdobytą wiedzę. Dowiedzieliśmy się jak działają elektrownie. Mamy nadzieję, iż częściej będą odbywały się w naszej szkole wykłady z fizyki.
Zaproszenie na XIV Edycję Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej Drukuj
czwartek, 08 wrzesień 2016
XI_PKPO
Szanowni Państwo! W imieniu Towarzystwa Przyjaciół LO w Pasłęku i Dyrekcji Zespołu Szkół w Pasłęku mamy przyjemność poinformować Państwa o organizowanej w bieżącym roku szkolnym XIV Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Impreza odbędzie się dnia 7 października 2016r., a honorowym patronatem objął ją Starosta Elbląski pan Maciej Romanowski. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody dzięki pozyskaniu przez TPLO dotacji z funduszy publicznych na organizację imprezy. Wzorem roku poprzedniego przewidujemy osobne nagrody dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii wykonawca indywidualny, duety lub małe grupy wokalne. Zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia konkursu wśród uczniów Państwa szkoły. W tym celu prosimy wykorzystać dołączony regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia, które znajdują się także na stronie internetowej naszej szkoły:
Zachęcamy do wspierania młodych talentów i oczekujemy na Państwa zgłoszenia najpóźniej do dnia 4 października  2016r.!
Z wyrazami szacunku: Komitet Organizacyjny XIV Edycji PKPO
Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcej w ZS w Pasłęku Drukuj
wtorek, 11 kwiecień 2017
201704_konkurs_poezji_obcej
We wtorek 4 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Obcej. Kilkunastu uczestników w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym zaprezentowało swoje interpretacje wierszy w językach, angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Rywalizacja była bardzo zacięta, a komisja konkursowa miała niemałe trudności z wyborem. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców.
Czytaj całość...
Karpacz - Praga - Wrocław Drukuj
poniedziałek, 29 maj 2017
Wycieczka-do-Pragi
Dotarcie do szkoły przed ósmą rano stanowi zazwyczaj nie lada wyzwanie dla większości uczniów . Jednakże w niedzielę 14 maja młodzież z klas 1a i 1b ochoczo stawiła się przed szkołą i to o godzinie 23.00. Tej nocy bowiem wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę. Celem podróży w pierwszej kolejności był Karpacz, który przywitał nas słoneczną pogodą. Ruszyliśmy na zdobycie Śnieżki, a nie było łatwo gdyż na szczycie leżał jeszcze śnieg. Po pełnej emocji jeździe wyciągiem, a następnie trudniej wspinaczce udało nam się dotrzeć na szczyt.
Czytaj całość...
LO nachylenie bezpieczeństwo publiczne Drukuj
poniedziałek, 09 marzec 2009
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 23 - 33 z 994
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.