header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki
Wyjazdy i wycieczki
Uczniowie ZS u WÓJCIKA Drukuj
czwartek, 16 luty 2017
201701_Wojcik
W czwartek 19 stycznia uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej technikum logistycznego przy ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Fabryki Mebli WÓJCIK w Elblągu. Organizatorem zajęć była pani Agnieszka Wojczys. W trakcie wycieczki młodzież miała możliwość poznania od strony praktycznej organizacji systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo – transportowym. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia centrum logistycznego przy ulicy Mazurskiej, gdzie mieści się robiący ogromne wrażenie magazyn o powierzchni 6 tys. , w którym korzysta się z systemu zarządzania magazynem WMS, zwiększającym wydajność przedsiębiorstwa oraz usprawniającym logistykę. Następnie zwiedziliśmy Fabrykę Mebli Stolpłyt, a całą wycieczkę zakończyliśmy w Żuławskiej Fabryce Mebli, będącej najnowszą inwestycją całej firmy.
Czytaj całość...
Młodzież ZS na spektaklu "Mayday 2" Drukuj
czwartek, 05 styczeń 2017
201701_mayday
W środę 4 stycznia 2017r. młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w spektaklu pt. "Mayday 2". To historia Johna Smitha, który wiedzie, spokojne życie taksówkarza. Wszystko to jednak tylko pozory, a historia wydawało by się przewidywalna, z czasem bardzo się komplikuje, powodując niesamowicie zabawne zwroty akcji. „Mayday 2” od lat bawi widzów nie schodząc z teatralnych afiszy w Polsce i za granicą. W widzach elbląskiego teatru spektakl wzbudził również wiele pozytywnych emocji. Był to czas na oderwanie się od codzienności i dobre rozpoczęcie Nowego Roku 2017.
Mikołajki na lodowisku Drukuj
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_lodowisko
We wtorek 6 grudnia 2016r uczniowie klasy 1b, wraz z p. Martą Puławską i Magdaleną Bała, wybrali się na lodowisko w Elblągu. Wyjazd został zorganizowany z okazji Mikołajek. Na lodowisku oczywiście nie obeszło się bez drobnych wypadków, jednak cała klasa wraz z opiekunkami wróciła szczęśliwie do szkoły. Wycieczka pozwoliła na spędzenie czasu w miłej, świątecznej i ciepłej atmosferze.
Klasa Ia LO na wycieczce do sądu Drukuj
wtorek, 03 styczeń 2017
We wtorek 20 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami panią Jolantą Sokołowską i panem Tomaszem Rozenbajgierem, udali się do Sądu Okręgowego w Elblągu, by przyjrzeć się rozprawie, zapoznać się ze specyfiką pracy sędziego, prokuratora, adwokatów oraz z procedurami obowiązującymi w sądzie. Proces, który mieliśmy obserwować dotyczył fałszerstwa pieniędzy. W sprawie oskarżone były trzy osoby, niestety jedna z nich nie stawiła się, w związku z czym sędzia zmuszony był odroczyć rozprawę. Jednakże, dzięki uprzejmości sędziego, który postanowił poświęcić nam swój czas i opowiedział o swojej pracy i procedurach towarzyszącym procesom karnym, nie czuliśmy się rozczarowani. Do Pasłęka wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w nową wiedzę.
O wolności w Europejskim Centrum Solidarności!!! Drukuj
wtorek, 06 grudzień 2016
201612_ecs
W czwartek 1 grudnia uczniowie klas Ib i Ic Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w lekcji historii w Muzeum Solidarności "Polskie drogi do wolności". W pasjonującą podróż przez lata 1942-1989 wyruszyliśmy z przewodnikiem p. Łukaszem Darskim. Znaleźliśmy się w rzeczywistości PRL-u, przesiąkniętej wszechobecną propagandą i prześladowaniami opozycji. Były to czasy, kiedy ludzie żyli w atmosferze zagrożenia, której kulminacyjnym punktem był stan wojenny.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 115
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Turniej CS: GO
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Lutego 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.