Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki
Wyjazdy i wycieczki
Uczniowie ZS w Pasłęku w Teatrze Muzycznym w Gdyni Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
W sobotę, 18 marca, uczniowie ZS w Pasłęku mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Shrek”. Musical powstał na podstawie filmu animowanego DreamWorks ze scenariuszem Williama Steig’a. „Shrek” to przeniesiona na deski teatralne filmowa historia o zielonym ogrze o wielkim sercu. Pozbawiony higieny i dobrych manier zielony Ogr, irytujący Osioł, tajemnicza Księżniczka, „przerażająco” zalotna Smoczyca oraz pełen kompleksów Lord (Prezes) Farquaad przenieśli małych i dużych widzów w baśniowy świat. Najnowocześniejsza technika teatralna, oświetlenie i nagłośnienie sprawiły, że widz mógł poczuć się jakby był na scenie. Błyskotliwy humor, ogrom bajkowych postaci, nawiązania do kultury popularnej i wątki obyczajowe, a nawet polityczne - dzięki temu SHREK łączy pokolenia dzieci i dorosłych, bawiąc, wzruszając i budząc pozytywne emocje. Musical „Shrek” to największa z dotychczasowych produkcji Teatru. Niestety było to ostatnie przedstawienie tej sztuki na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Cieszymy się ogromnie, że mieliśmy okazję obejrzeć „Shreka”. Spektakl na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.
Targi Uczelni Wyższych Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
201703_targi
Matura już za pasem, bo za 44 dni pierwszy egzamin. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego licealisty. A po maturze kolejna ważna decyzja: co dalej, jakie studia wybrać? Aby wybór był nieco łatwiejszy wybraliśmy się na 23. Targi Akademia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie klasy IIIa mieli możliwość zapoznania się z ofertami uczelni wyższych z Trójmiasta i nie tylko. W programie były także ciekawe wykłady, w których każdy mógł wziąć udział. Skorzystaliśmy zatem z okazji i się nie rozczarowaliśmy. Szczególnie interesujący okazał się wykład pt. Efekty specjalne z Hollywood oraz Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki? Bezcenne jednak były rozmowy ze studentami, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Teraz tylko ciężka praca, a po niej wymarzone studia.
Kulig w Zastawnie Drukuj
czwartek, 23 luty 2017
201702_kulig
W piątek 17 lutego klasa II a wraz z wychowawcą panią Dorotą Ćwik i panem Tomaszem Tuniewiczem wybrała się na klasowy kulig do gospodarstwa agroturystycznego Vitalis w Zastawnie, które jest malowniczo położone wśród lasów i pól. Wszyscy martwili się, czy będzie jeszcze śnieg, ale jak się okazało na miejscu warunki do zabawy były wspaniałe. Szaleństwa było co niemiara, a nasi gospodarze zapewnili nam profesjonalną obsługę i bardzo smaczny poczęstunek. Polecamy wszystkim gorąco!
Uczniowie ZS u WÓJCIKA Drukuj
czwartek, 16 luty 2017
201701_Wojcik
W czwartek 19 stycznia uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej technikum logistycznego przy ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Fabryki Mebli WÓJCIK w Elblągu. Organizatorem zajęć była pani Agnieszka Wojczys. W trakcie wycieczki młodzież miała możliwość poznania od strony praktycznej organizacji systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo – transportowym. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia centrum logistycznego przy ulicy Mazurskiej, gdzie mieści się robiący ogromne wrażenie magazyn o powierzchni 6 tys. , w którym korzysta się z systemu zarządzania magazynem WMS, zwiększającym wydajność przedsiębiorstwa oraz usprawniającym logistykę. Następnie zwiedziliśmy Fabrykę Mebli Stolpłyt, a całą wycieczkę zakończyliśmy w Żuławskiej Fabryce Mebli, będącej najnowszą inwestycją całej firmy.
Czytaj całość...
Młodzież ZS na spektaklu "Mayday 2" Drukuj
czwartek, 05 styczeń 2017
201701_mayday
W środę 4 stycznia 2017r. młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w spektaklu pt. "Mayday 2". To historia Johna Smitha, który wiedzie, spokojne życie taksówkarza. Wszystko to jednak tylko pozory, a historia wydawało by się przewidywalna, z czasem bardzo się komplikuje, powodując niesamowicie zabawne zwroty akcji. „Mayday 2” od lat bawi widzów nie schodząc z teatralnych afiszy w Polsce i za granicą. W widzach elbląskiego teatru spektakl wzbudził również wiele pozytywnych emocji. Był to czas na oderwanie się od codzienności i dobre rozpoczęcie Nowego Roku 2017.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 118