header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki
Wyjazdy i wycieczki
Krakowskie obwarzanki, zakopiańskie oscypki Drukuj
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Wycieczka-Jura
Wycieczki klasowe to najmilej wspominane chwile, wiążące się ze szkołą. Wspólne wyjazdy to niezapomniany czas, kiedy to faktycznie poznaje się ludzi, których zna się przecież nie od wczoraj. Jednocześnie to okazja, aby obudzić w sobie pasję, rozwijać wyobraźnię i czerpać atmosferę odwiedzanych miejsc. Na taką niezapomnianą wycieczkę wybrali się uczniowie ZS w Pasłęku. Mimo wielogodzinnej i męczącej podróży autokarem, zaraz po przyjeździe wszyscy ochoczo ruszyli za przewodnikiem, aby poznać tajemnice Krakowa.
Czytaj całość...
Karpacz - Praga - Wrocław Drukuj
poniedziałek, 29 maj 2017
Wycieczka-do-Pragi
Dotarcie do szkoły przed ósmą rano stanowi zazwyczaj nie lada wyzwanie dla większości uczniów . Jednakże w niedzielę 14 maja młodzież z klas 1a i 1b ochoczo stawiła się przed szkołą i to o godzinie 23.00. Tej nocy bowiem wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę. Celem podróży w pierwszej kolejności był Karpacz, który przywitał nas słoneczną pogodą. Ruszyliśmy na zdobycie Śnieżki, a nie było łatwo gdyż na szczycie leżał jeszcze śnieg. Po pełnej emocji jeździe wyciągiem, a następnie trudniej wspinaczce udało nam się dotrzeć na szczyt.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Wizyta w Sofitel Grand Sopot Hotel Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
Grand-Hotel
Z okazji zakończenia szkoły i na zaproszenie Sofitel Grand Sopot Hotel klasa IV Technikum Hotelarskiego zorganizowała wycieczkę dydaktyczną do uważanego przez wielu znawców najlepszego hotelu w Polsce. Głównym celem naszej wizyty było zobaczenie i poznanie historii tego legendarnego obiektu. Hotel położony jest w samym sercu Sopotu. Rozmieszczony w 5-piętrowym budynku hotel otwarty został w 1927 roku. Bywali tutaj znani politycy, artyści, ludzie biznesu i współcześni celebryci. Odnowiony i przebudowany w 2006 roku jest na pewno perłą nad polskim morzem. Hotel swoim standardem w pełni zasługuje na przyznane mu 5*. Duże wrażenie robią wnętrza odnowione w stylu neobarokowym i art deco.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Wizyta na Targach HORECA Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
targi-HORECA
W dniu 25 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy drugiej Technikum Hotelarskiego wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym na coroczne targi HORECA do Ostródy. Na targach można było zapoznać się z obowiązującymi trendami obowiązującymi w gastronomii i hotelarstwie. Targi były okazją do pokazania swoich umiejętności w licznych konkursach kulinarnych. Dla nas nie lada gratką było spotkanie wielu szacownych gości, znanych z ekranów telewizyjnych. Gościem honorowym był Kurt Scheller. W rolę głównego prezentera wcielił się Karol Okrasa i Dariusz Struciński (szef kuchni w Starych Jabłonkach). Na targach swoje umiejętności prezentowali zwycięzcy telewizyjnego show Top Chef.
Czytaj całość...
Udział licealistów w VI Pasłęckiej Wiośnie Teatralnej Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
We wtorek 25 kwietnia młodzież z Zespołu Szkół miała możliwość obejrzenia przedstawienia pt. "Skąpiec" w reżyserii Konrada Szachnowskiego. Spektakl odbył się w ramach VI Pasłęckiej Wiosny Teatralnej. "Skąpiec" to jedna z najbardziej znanych i często grywanych komedii Moliera. Niezbyt skomplikowana fabuła obraca się wokół intrygi związanej z kradzieżą szkatułki z pieniędzmi chciwego Harpagona. Skąpiec ma dwójkę dzieci: Elizę i Kleanta. Ona zakochana jest w biednym Walerym, on w biednej Mariannie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 128
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
19 Sierpnia 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.