header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki
Wyjazdy i wycieczki
Teatr po niemiecku Drukuj
piątek, 20 październik 2017
201710-Teatr-po-niemiecku
W środę 18 października uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu. W auli Domu Studenckiego "Scena na Wspólnej" młodzież obejrzała sztukę Bertolta Brechta "Herr Puntila und sein Knecht Matti" ("Pan Puntila i jego sługa Matti"). Przedstawienie przygotowała grupa teatralna z Niemiec, Forum Baltikum-Dittchenbühne z Elmshorn.
Czytaj całość...
Uczniowie Zespołu Szkól w Pasłęku na warsztatach EUROWEEK Drukuj
czwartek, 14 wrzesień 2017
201709-Euroweek
Grupa uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami: p. Beatą Pierlejewską oraz p. Tomaszem Tuniewiczem w dniach 7-11 września 2017 r. uczestniczyła w projekcie edukacyjnym EuroWeek- Szkoła Liderów. Jest to obóz edukacyjny, pozwalający młodym ludziom doskonalić umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Uczestnicy mieszkali w ośrodku "Słoneczna" w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Codziennie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów i kontynentów, między innymi: Armenii, Azerbejdżanu, Ugandy, Meksyku, Łotwy, Turcji i Filipin. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze. Uczniowie uczyli się podstawowych słówek, sposobów powitania, tradycyjnych tańców, poznawali narodowe potrawy i święta.
Czytaj całość...
Krakowskie obwarzanki, zakopiańskie oscypki Drukuj
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Wycieczka-Jura
Wycieczki klasowe to najmilej wspominane chwile, wiążące się ze szkołą. Wspólne wyjazdy to niezapomniany czas, kiedy to faktycznie poznaje się ludzi, których zna się przecież nie od wczoraj. Jednocześnie to okazja, aby obudzić w sobie pasję, rozwijać wyobraźnię i czerpać atmosferę odwiedzanych miejsc. Na taką niezapomnianą wycieczkę wybrali się uczniowie ZS w Pasłęku. Mimo wielogodzinnej i męczącej podróży autokarem, zaraz po przyjeździe wszyscy ochoczo ruszyli za przewodnikiem, aby poznać tajemnice Krakowa.
Czytaj całość...
Karpacz - Praga - Wrocław Drukuj
poniedziałek, 29 maj 2017
Wycieczka-do-Pragi
Dotarcie do szkoły przed ósmą rano stanowi zazwyczaj nie lada wyzwanie dla większości uczniów . Jednakże w niedzielę 14 maja młodzież z klas 1a i 1b ochoczo stawiła się przed szkołą i to o godzinie 23.00. Tej nocy bowiem wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę. Celem podróży w pierwszej kolejności był Karpacz, który przywitał nas słoneczną pogodą. Ruszyliśmy na zdobycie Śnieżki, a nie było łatwo gdyż na szczycie leżał jeszcze śnieg. Po pełnej emocji jeździe wyciągiem, a następnie trudniej wspinaczce udało nam się dotrzeć na szczyt.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Wizyta w Sofitel Grand Sopot Hotel Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
Grand-Hotel
Z okazji zakończenia szkoły i na zaproszenie Sofitel Grand Sopot Hotel klasa IV Technikum Hotelarskiego zorganizowała wycieczkę dydaktyczną do uważanego przez wielu znawców najlepszego hotelu w Polsce. Głównym celem naszej wizyty było zobaczenie i poznanie historii tego legendarnego obiektu. Hotel położony jest w samym sercu Sopotu. Rozmieszczony w 5-piętrowym budynku hotel otwarty został w 1927 roku. Bywali tutaj znani politycy, artyści, ludzie biznesu i współcześni celebryci. Odnowiony i przebudowany w 2006 roku jest na pewno perłą nad polskim morzem. Hotel swoim standardem w pełni zasługuje na przyznane mu 5*. Duże wrażenie robią wnętrza odnowione w stylu neobarokowym i art deco.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 130
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.