header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne
Różne
"Powróćmy jak za dawnych lat" Drukuj
piątek, 14 kwiecień 2017
V Turniej Muzyczny „Muzyka łączy pokolenia” ponownie połączył dwa pokolenia: seniorów, czyli słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i juniorów – uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku. Tegoroczna edycja odbyła się w auli Zespołu Szkół w Pasłęku, a jej hasłem przewodnim była „Polska piosenka dwudziestolecia międzywojennego”. Rozbrzmiewały zatem znane szlagiery Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Adolfa Dymszy, Hanki Ordonówny czy Aleksandra Żabczyńskiego. Uczestnicy musieli m.in. odgadywać tytuły melodii, wykonawców utworów, śpiewać a capella przerwane w trakcie piosenki.
Czytaj całość...
Finał zajęć ze strzelania Drukuj
piątek, 14 kwiecień 2017
201704_strzelanie
W poniedziałek 10 kwietnia uczniowie klasy IIId Zespołu Szkół w Pasłęku (o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne) przystąpili do ćwiczeń i egzaminu praktycznego na strzelnicy myśliwskiej w Gołąbkach. Pod kierunkiem nauczyciela i jednocześnie Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego pana Alberta Dzika uczniowie sprawdzili swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną na pistoletach marki Glock, rewolwerach, pistoletach i karabinkach sportowych.
Czytaj całość...
Warsztaty wielkanocne u hotelarzy Drukuj
wtorek, 11 kwiecień 2017
201704_warsztaty_wielkanocne
W środę 5 kwietnia 2017 r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych klasa III Technikum Hotelarskiego zademonstrowała swoje umiejętności na warsztatach kulinarnych, które przebiegły pod hasłem "Jaja pod każdą postacią". Jajo jest symbolem życia i wiosennych świąt. Zainspirowani przez opiekunkę zajęć praktycznych przygotowaliśmy mnóstwo potraw, wśród których dominowały jaja faszerowane, puszyste omlety z soczystymi dodatkami oraz tosty z jajkiem i wędzonym łososiem. Nie zabrakło jaj sadzonych, a przebojem były jajka w kształcie kociej buźki.
Czytaj całość...
"Żołnierze wyklęci 1944-1963" - wystawa w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
czwartek, 06 kwiecień 2017
20170405_wystawa
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy poświęconej historii żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Ekspozycja, która została udostępniona dzięki uprzejmości pana posła Jerzego Wilka oraz jego asystentki Anny Szczepańskiej, będzie dostępna do 21 kwietnia 2017 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 w świetlicy Zespołu Szkół w Pasłęku. Istnieje także możliwość uczestniczenia w lekcji historii, którą przeprowadzi dyrektor ZS w Pasłęku p. Katarzyna Panimasz (zainteresowanych prosimy o kontakt z p. dyrektor pod numerem telefonu 552481061). Organizatorem wystawy jest Szkolne Koło Wolontariatu. Zapraszamy!
D.Ćwik, B.Łuczyńska-Pyra
Egzamin na 100% Drukuj
wtorek, 04 kwiecień 2017
201704_egzamin
Kolejnym wielkim sukcesem uczniów technikum hotelarskiego przy ZS w Pasłęku zakończył się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa, który odbył się styczniu b.r. Egzamin z kwalifikacji T.12 "Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie w zawodzie technik hotelarstwa" składał się z dwóch części – testu pisemnego oraz zadania praktycznego. Rewelacyjny wynik w postaci 100% zdawalności, jak i doskonałe wyniki indywidualne to efekt ciężkiej i rzetelnej pracy uczniów i nauczycieli. Teraz nie pozostaje już nic innego jak skupić się na jednym z najważniejszych egzaminów w życiu – na maturze.
B. Szymański
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 231
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
27 Kwietnia 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Andrzej,
Bożebor, Kanizjusz,
Martyn, Piotr,
Teofil, Zyta
Do końca roku zostało 249 dni.