header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne
Różne
Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Małdytach Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
201703_Małdyty
W dniu 1 marca w Gimnazjum w Małdytach odbyły się Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Nie mogło tam zabraknąć tam Zespołu Szkół w Pasłęku. Nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzający nas mogli zapytać o ofertę edukacyjną, zasięgnąć opinii o szkole oraz skosztować słodkości, które przygotowaliśmy. Życzymy wszystkim uczniom klas III powodzenia na egzaminach i do zobaczenia!
Apel z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych w ZS w Pasłęku Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
W środę 1 marca w ZS w Pasłęku odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (jest to święto państwowe od 2011 r.) „Żołnierze wyklęci” inaczej „żołnierze drugiej konspiracji” lub „żołnierze niezłomni” to żołnierze antysowieckiego podziemia niepodległościowego, walczący z podporządkowaniem Polski powojennej ZSRR. Uczniowie klas pierwszych i drugich obejrzeli film dokumentalny Radosława Kotarskiego "Żołnierze Wyklęci" (z cyklu "Tajemnice historii" dla Fokus TV). Uczcili minutą ciszy poległych i zamordowanych przez aparat bezpieczeństwa. Następnie wzięli udział w konkursie wiedzy na podstawie filmu. Apel zakończyło wystąpienie p. dyrektor E. Wasiuk, która zaprosiła wszystkich na pasłęckie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz na wystawę w POK.
Dzień liczby Pi Drukuj
poniedziałek, 13 marzec 2017
201703-liczba-pi
14 marca każdy uczeń, nauczyciel, pracownik może rozwiązać quiz dotyczący znajomości liczby Pi. Przez cały dzień przy pokoju nauczycielskim będzie przygotowane stanowisko komputerowe. Osoba, która zdobędzie najlepszy wynik w najkrótszym czasie otrzyma nagrodę-niespodziankę.
Sushi bez tajemnic Drukuj
poniedziałek, 27 luty 2017
201702_sushi
W lutym w p. Aleksandra Szymańska przeprowadziła szkolenie, podczas którego zainteresowani mogli zobaczyć jak samodzielnie przygotować cały zestaw tj. maki, uramaki, hosomaki, nigiri oraz temari. Podczas zajęć, okraszanych wiadomościami nt. kultury Japonii każdy przygotował swoje shushi. Szkolenie zakończyła jego degustacja, było to najlepsze shushi, jakie kiedykolwiek jedliśmy:) Pani Olu dziękujemy za wiele cennych uwag i tajemnic kuchni.
Czytaj całość...
Monodram pt. "Inny świat" w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
wtorek, 21 luty 2017
201702_monodram
16.02.2017 roku młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku miała możliwość obejrzenia monodramu , który został przygotowany przez aktora z teatru z Krakowa - Rafała Sadowskiego. Sztuka powstała na podstawie "Innego świata" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Spektakl, którego kanwą jest wstrząsająca relacja autora z pobytu w sowieckich łagrach w Witebsku i Jercewie, to opis brutalnych metod totalitaryzmu komunistycznego, walki o przeżycie i zachowanie ludzkiej godności.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 222
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
25 Marca 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.