Start arrow Z życia szkoły arrow Różne
Co u hotelarzy? Walentynki coroczne święto zakochanych Drukuj
piątek, 17 luty 2017
201702_walentynki
Co roku 14 lutego w dzień św. Walentego obchodzimy święto zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Jest to też okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami. Także dziś po raz kolejny obchodziliśmy Walentynki w naszej szkole. Stało się już tradycją, że tego dnia hotelarze przyrządzają "słodką ucztę" w Naszym Hotelu. W tym roku rolę gospodarzy i gospodyń pełniła klasa III Technikum. Stół został specjalnie przystrojony, aby wprowadzić wszystkich w odpowiedni klimat święta. Oczywiście wszędzie dominował kolor czerwony. Zajęcia obejmowały techniki przygotowywania ciast, deserów lodowych, deserów zimnych i gorących oraz dekoracji stołu.
Czytaj całość...
Wykład z biologii w Zespole Szkół Drukuj
czwartek, 16 luty 2017
W środę 11 stycznia uczniowie Zespołu Szkół mieli przyjemność wysłuchać kolejnego już wykładu z biologii. Tym razem gościliśmy panią dr hab. Beatę Jarmołowską, kierownika Katedry Biochemii na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W czasie wykładu, którego tematem była „Żywność psychoaktywna”, usłyszeliśmy o substancjach występujących w wielu produktach spożywczych. Okazuje się, że wpływają one w istotny sposób na pracę mózgu. P. Jarmołowska wyjaśniła mechanizmy, które sprawiają, iż po spożyciu słodyczy czujemy przyjemność, a zjedzenie kilku kawałków czekolady okazuje się być nie takie złe, gdyż zawiera ona wiele dobroczynnych dla naszego organizmu substancji. Niezwykle cenna wskazówką, której udzieliła nam pani doktor była ta dotycząca stresu. Wystarczy, że wzbogacimy nasza dietę w produkty białkowe, a nasz organizm będzie lepiej sobie radził w trudnych sytuacjach. Niesłychanie interesujący temat wykładu oraz wspaniały kontakt pani Jarmołowskiej ze słuchaczami sprawiły, że młodzież chłonęła informacje z ogromnym zaciekawieniem, a czas przeznaczony na wystąpienie minął zdecydowanie za szybko.
"Powidoki" Andrzeja Wajdy Drukuj
201702_powidoki
W piątek uczniowie ZS obejrzeli ostatni film Andrzeja Wajdy pt. "Powidoki". Obraz przedstawia powojenny okres życia artysty Władysława Strzemińskiego (w tej roli B. Linda), który zasłynął w latach 20 i 30. XX w. jako twórca awangardowy. Po wojnie nadal tworzył, ale także wykładał w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Strzemiński nie podporządkował się systemowi PRL, nie uległ wzorcom socrealizmu. Taką postawą ściągnął na siebie uwagę władzy socjalistycznej, która za wszelką cenę chciała zniszczyć artystę. Pomimo jego wcześniejszych osiągnięć i autorytetu wykładowca stopniowo został wykluczony ze społeczeństwa. Nie godząc się na ustępstwa, twardo stawiał granicę komunizmowi, choć nie miał szans w walce z reżimem. Obraz przedstawia stopniową degradację Strzemińskiego. Profesor, twórcy PWSSP, który stracił pracę, członkostwo w związku artystów, został bez środków do życia, ponieważ władze uniemożliwiły mu zdobycie innego zajęcia. Śmiało można stwierdzić, że obraz Wajdy daje jednocześnie negatywną ocenę komunizmu, jako systemu, który próbując kontrolować wszystkie dziedziny życia obywateli, także kulturę. Pewne jest to, że „Powidoki” na długo zostają w pamięci oglądających.
II Szkolny Turniej CS:GO Drukuj
201702_turniej
W dniach 10-11 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się II Szkolny Turniej Counter Strike: Global Offensive. W piątek do rywalizacji przystąpiły cztery pięcioosobowe drużyny, z których w drodze eliminacji wyłoniono dwie najlepsze. Starcie finałowe rozpoczęło się wczesnym rankiem w sobotę 11 lutego. Po emocjonującej walce zwyciężyła drużyna AVUNGERS w składzie: Hubert Marchwat, Maciej Chodziński, Bartłomiej Gawrylczyk, Piotr Wlizło, Damian Julluk i Paweł Lisowski. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Moniki Kozakiewicz za słodki poczęstunek, do p. Renaty Mackiewicz za obsługę gastronomiczną. Dziękujemy także Hubertowi Marchwatowi, Michałowi Tyszeckiemu i Maciejowi Woźnowskiemu za zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok.
Koncert muzyczny Drukuj
czwartek, 19 styczeń 2017
201701_koncert
W środę 18 stycznia w Zespole Szkół odbył się koncert muzyczny poświęcony przebojom z musicali. Artyści z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni zaprezentowali najbardziej znane utwory światowych musicali, dostarczając młodzieży niezapomnianych wrażeń. Pojawiły się między innymi utwory takie jak: „Gdybym był bogaty” ze spektaklu pt.”Skrzypek na dachu”, „Nie czekaj mnie w Argentynie” ze sztuki pt. „Evita”, czy „Jesus Christ Superstar”. Charyzma prowadzącego poderwała młodzież do wspólnej zabawy, a niektórzy mogli zaprezentować swoje amatorskie umiejętności dyrygowania oraz gry na skrzypcach i gitarze, czym do łez rozbawili widownię.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 217