header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne
Różne
Maraton Pisania Listów Amnesty International Drukuj
piątek, 20 październik 2017
201612_maraton
W piątek 9 grudnia 2017 o godz. 9:00 w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz osiemnasty. Podczas wydarzenia są pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Czytaj całość...
Wyróżnieni nauczyciele Zespołu Szkół w Pasłęku! Drukuj
środa, 18 październik 2017
201710_medale
W poniedziałek 16 października w elbląskim Światowidzie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do wyróżnienia nauczycieli (Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty). Wśród nich znaleźli się pracownicy Zespołu Szkół w Pasłęku.
Czytaj całość...
Życzenia na Dzień Nauczyciela Drukuj
piątek, 13 październik 2017
201710-Dzień-Edukacji-Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Jest to także sposobność do wyrażenia wdzięczności za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. Z tej oto właśnie okazji w Zespole Szkół w Pasłęku został przygotowany uroczysty apel, w którym wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wicestarosta Powiatu Elbląskiego p. Zbigniew Lichuszewski, Naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji Kultury i Sportu p. Gabriela Effenberg, Członek Zarządu Powiatu p. Joanna Naspińska, przewodnicząca rady rodziców p. Urszula Tyszecka oraz prezes ZNP p. Kazimierz Jacek. Pracownicy oświaty usłyszeli mnóstwo serdecznych życzeń, ale najmilszą niespodzianką tego dnia były wyjątkowe życzenia od naszych uczniów.
 
Dziękujemy!!!
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?" Drukuj
środa, 04 październik 2017
"Dziady"
W poniedziałek 2 października gościliśmy w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku ze spektaklem pt. "Dziady" cz. II na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Aktorzy w ciekawy i niezwykle oryginalny sposób przedstawili XIX-wieczną sztukę. Zgromadzone rekwizyty i stroje oddawały klimat pogańskiego obrzędu. Spektakl był ciekawym doświadczeniem i oryginalną lekcją literatury. Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Dzięki przedstawieniu jedni mogli przypomnieć sobie treść i problematykę dramatu, a inni zostali zachęceni do jego przeczytania.
Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 02 październik 2017
Europejski-Dzień-Języków-w-Zespole-Szkół-w-Pasłęku
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta i była to dla nas okazja do wspólnej zabawy. Podjęliśmy różnorodne działania: przygotowano kawiarenkę językową, wyeksponowano gazetki tematyczne związane z obchodami tego wydarzenia w Europie, na korytarzach naszej szkoły pojawiły się nazwy wybranych przedmiotów w kilku językach. Uczniowie mieli możliwość założyć stroje promujące kraje europejskie, a niektórzy malowali na twarzach flagi.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 251
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.