Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Święto Niepodległości w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!!
Święto Niepodległości w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!! Drukuj
poniedziałek, 14 listopad 2016
20161111_swieto_niepodleglosci
W czwartek 10 listopada uczniowie i nauczyciele ZS w Pasłęku uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym Narodowemu Świętu Niepodległości. Święto jest obchodzone 11 listopada i upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Zostało ustanowione jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym, ale po II wojnie światowej zostało zniesione i przywrócono je dopiero w 1989 r.
20161111_swieto_niepodleglosci
Uczniowie klasy I c LO uświetnili obchody 11 listopada przygotowując program artystyczny pod kierunkiem p. Anny Koszyk. Pamięć tych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wydarzenia historyczne, recytowane wiersze i patriotyczne pieśni. Były brzozowe krzyże, symboliczne znicze i biało-czerwone kotyliony. Główną ideą apelu było przypomnienie trudnej drogi do odzyskania wolności i bezimiennych bohaterów, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Pani dyrektor Katarzyna Panimasz dziękując uczniom za przygotowanie apelu zwróciła uwagę na charakter święta. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości, stanowiących istotny składnik narodowej tożsamości.

22 Sierpnia 2017
Cezary, Dalegor,