Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki" w Zespole Szkół w Pasłęku
Konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki" w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
środa, 30 listopad 2016
201611_czytanie
W piątek 25 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet III) odbył się szkolny konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki". W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych liceum i technikum. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna: I A - Ula Rogowska i Maciek Miszczyszyn, I B - Asia Grzyb i Radek Wandrowski, I C - Ola Przystasz i Sebastian Jankiewicz oraz I T - Klaudia Butkiewicz i Patryk Śreniawski.
Zakres merytoryczny konkursu obejmował m.in. zagadnienia związane z początkami pisma, bibliotekami od starożytności po czasy współczesne, czy niezwykłymi książkami, jak pierwsza drukowana książka (Biblia), czy najdroższa książka świata (Kodeks Leicester). Gratulujemy uczestnikom olbrzymiej wiedzy, a klasom dziękujemy za dopingowanie swoich drużyn. Rozgrywki wygrała klasa I a (nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest sfinansowanie biletów do kina dla całej klasy wraz z wychowawcą na wybrany seans filmowy. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami historii.
201611_czytanie

22 Sierpnia 2017