Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Technik logistyk - zawód z przyszłością
Technik logistyk - zawód z przyszłością Drukuj
środa, 30 listopad 2016
201611_logistyk
9.11.2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się konkurs logistyczny pt. "Technik logistyk - zawód z przyszłością". Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów zawodu, którego aktualnie się uczą. Uczniowie w formie prezentacji multimedialnej zaprezentowali swój przyszły zawód, zwracając szczególną uwagę na to, iż specjaliści z zakresu logistyki nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża nowoczesnej gospodarki bez licznego grona logistyków, których wiedza i umiejętności są niezwykle cenione przez pracodawców. Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją dóbr i usług oraz transportem i komunikacją.
Uczniowie zauważyli również, że zawód który wybrali cieszy się dużą popularnością, daje duże perspektywy oraz możliwości na rynku pracy. Podkreślali wielokrotnie w swoich prezentacjach, iż zainteresowanie zawodem wynika nie tylko z ogromnego zapotrzebowania na specjalistów-logistyków, czy możliwości podjęcia ciekawej pracy, ale także na to, że zawód gwarantuje atrakcyjne wynagrodzenie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie klasy 2 TL: Kacper Owczarek i Maciej Ślusarski, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 2 TL: Damian Pietkiewicz i Szymon Wiktorowski. Trzecie miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 4 TL Kornelia Matti. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
Agnieszka Wojczys
201611_logistyk