Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Uczniowie ZS w Pasłęku w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Uczniowie ZS w Pasłęku w Teatrze Muzycznym w Gdyni Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
W sobotę, 18 marca, uczniowie ZS w Pasłęku mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Shrek”. Musical powstał na podstawie filmu animowanego DreamWorks ze scenariuszem Williama Steig’a. „Shrek” to przeniesiona na deski teatralne filmowa historia o zielonym ogrze o wielkim sercu. Pozbawiony higieny i dobrych manier zielony Ogr, irytujący Osioł, tajemnicza Księżniczka, „przerażająco” zalotna Smoczyca oraz pełen kompleksów Lord (Prezes) Farquaad przenieśli małych i dużych widzów w baśniowy świat. Najnowocześniejsza technika teatralna, oświetlenie i nagłośnienie sprawiły, że widz mógł poczuć się jakby był na scenie. Błyskotliwy humor, ogrom bajkowych postaci, nawiązania do kultury popularnej i wątki obyczajowe, a nawet polityczne - dzięki temu SHREK łączy pokolenia dzieci i dorosłych, bawiąc, wzruszając i budząc pozytywne emocje. Musical „Shrek” to największa z dotychczasowych produkcji Teatru. Niestety było to ostatnie przedstawienie tej sztuki na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Cieszymy się ogromnie, że mieliśmy okazję obejrzeć „Shreka”. Spektakl na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

29 Maja 2017
Bogusława,