Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Apel z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych w ZS w Pasłęku
Apel z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych w ZS w Pasłęku Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
W środę 1 marca w ZS w Pasłęku odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (jest to święto państwowe od 2011 r.) „Żołnierze wyklęci” inaczej „żołnierze drugiej konspiracji” lub „żołnierze niezłomni” to żołnierze antysowieckiego podziemia niepodległościowego, walczący z podporządkowaniem Polski powojennej ZSRR. Uczniowie klas pierwszych i drugich obejrzeli film dokumentalny Radosława Kotarskiego "Żołnierze Wyklęci" (z cyklu "Tajemnice historii" dla Fokus TV). Uczcili minutą ciszy poległych i zamordowanych przez aparat bezpieczeństwa. Następnie wzięli udział w konkursie wiedzy na podstawie filmu. Apel zakończyło wystąpienie p. dyrektor E. Wasiuk, która zaprosiła wszystkich na pasłęckie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz na wystawę w POK.

27 Lipca 2017
Alfons, Alfonsyna,