Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow "Powróćmy jak za dawnych lat"
"Powróćmy jak za dawnych lat" Drukuj
piątek, 14 kwiecień 2017
V Turniej Muzyczny „Muzyka łączy pokolenia” ponownie połączył dwa pokolenia: seniorów, czyli słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i juniorów – uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku. Tegoroczna edycja odbyła się w auli Zespołu Szkół w Pasłęku, a jej hasłem przewodnim była „Polska piosenka dwudziestolecia międzywojennego”. Rozbrzmiewały zatem znane szlagiery Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Adolfa Dymszy, Hanki Ordonówny czy Aleksandra Żabczyńskiego. Uczestnicy musieli m.in. odgadywać tytuły melodii, wykonawców utworów, śpiewać a capella przerwane w trakcie piosenki.
W tym roku laur zwycięstwa powędrował do słuchaczek PUTW, reprezentowanych przez panie: Halinę Juran, Ewę Głowacką, Jadwigę Nadurską, Annę Karamon i Weronikę Szaj. Młodzież ZS w składzie: Martyna Antonkiewicz, Jakub Klarecki, Miłosz Rańcia, Kacper Zając i Mateusz Maliszewski musiała zmierzyć się z piosenkami młodości ich dziadków i pradziadków, a poziom wymagany przez organizatorów, czyli Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku (Beata Łuczyńska-Pyra i Tomasz Rozenbajgier) był bardzo wysoki. Imprezę brawurowo prowadził Michał Tyszecki, a nagrody książkowe dla uczestników wręczyły panie dyrektor Katarzyna Panimasz i Elżbieta Wasiuk. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół. Dziękując organizatorom pani prezes PUTW Helena Mendelewska skierowała na ręce dyrekcji wyrazy podziękowania za dotychczasową współpracę. Przyszłoroczna VI edycja odbędzie się pod hasłem „Polska muzyka disco polo”.
Tomasz Rozenbajgier

27 Lipca 2017