Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Przedszkolaki i licealiści - akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Przedszkolaki i licealiści - akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
Przedstawienie-3-maj
W środę 26 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie z klasy I b i II a razem z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku. Starsi i młodsi artyści, pod opieką pani Agnieszki Ponichtery i pani Doroty Ćwik, w przystępny sposób zaprezentowali okoliczności powołania do życia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, określającej zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa.
Czczenie takich dat jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ żyjemy w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, a naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Akademia odbyła się w ramach realizowanych zadań związanych z uzyskaniem certyfikatu "Szkoła Wierna Dziedzictwu".
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli naszą wspólną inicjatywę.

22 Października 2017
Abercjusz, Filip,