Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego w ZS w Pasłęku
Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego w ZS w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 29 maj 2017
Meister-der-Rechtschreibung
W środę, 24 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", objęty honorowym patronatem Starosty Elbląskiego. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i licealistów, wzięło w nim udział 27 uczniów Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz ZS w Pasłęku, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę z pisowni języka niemieckiego. Każdy uczestnik gimnazjum rozwiązał trzy zadania, spośród których najtrudniejsze okazało się ćwiczenie ze słuchania.
Meister-der-Rechtschreibung
Po godzinie zmagań, udało się wyłonić trójkę zwycięzców: I miejsce zajęła Elżbieta Żera, II miejsce – Kamila Niziołek, III miejsce – Alan Ostrowski (uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pasłęku). Wyróżniono również dwie uczennice, które znalazły się tuż za podium: Iga Szczepkowska oraz Aleksandra Wiczyńska. Licealiści mieli do wykonania więcej zadań, m.in. napisali dyktando. W tej grupie uczniów miejsca na podium zajęli: I miejsce – Łukasz Kaszkin z klasy 2a, II m.– Dawid Kaszkin z klasy 2c oraz III m.– Weronika Zielińska z klasy 1a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że czwarta edycja konkursu będzie cieszyć się równie wielkim zainteresowaniem.

22 Października 2017
Abercjusz, Filip,