header image
Start
Pierwszy Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej
Różne
środa, 19 kwiecień 2017
W piątek 7 kwietnia 2017 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Pasłęku. W zawodach brały udział drużyny dziewcząt i chłopców z pasłęckiego Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Zawodnicy bardzo żywiołowo reagowali na przebieg poszczególnych spotkań i w przerwach pomiędzy swoimi meczami dopingowali koleżanki i kolegów. Dodatkową motywacją do gry były puchary, medale i dyplomy. Zwycięzcami turnieju zostali gospodarze, choć nie było to łatwe zwycięstwo, bo gimnazjaliści okazali się trudnymi przeciwnikami. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunem bardzo dziękuje pani Dorocie Ćwik oraz pani Elżbiecie Rywelskiej, panu Mariuszowi Ficakowi i panu Stefanowi Wasiukowi za pomoc w zorganizowaniu turnieju.
Finał zajęć ze strzelania
Różne
piątek, 14 kwiecień 2017
201704_strzelanie
W poniedziałek 10 kwietnia uczniowie klasy IIId Zespołu Szkół w Pasłęku (o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne) przystąpili do ćwiczeń i egzaminu praktycznego na strzelnicy myśliwskiej w Gołąbkach. Pod kierunkiem nauczyciela i jednocześnie Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego pana Alberta Dzika uczniowie sprawdzili swoje umiejętności z zakresu posługiwania się bronią palną na pistoletach marki Glock, rewolwerach, pistoletach i karabinkach sportowych.
Czytaj całość...
Młodzież Zespołu Szkół w rejonowym etapie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
konkursy językowe
piątek, 14 kwiecień 2017
W poniedziałek 10 kwietnia reprezentanci Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w rejonowym etapie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Patrycja Śreniawska, Ewelina Walczak i Jakub Aleksandrowicz zmierzyli się z utworami Wisławy Szymborskiej, Zofii Nałkowskiej i Sławomira Mrożka. Występując przed licznie zgromadzoną publicznością, uczestnicy konkursu odkryli nowe oblicza wybranych przez siebie tekstów, a sam konkurs dostarczył wielu niesamowitych emocji. W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się poprawną polszczyzną takie spotkania uwrażliwiają młodzież na piękno literatury i języka polskiego. Dziękujemy naszym młodym recytatorom za udział w konkursie i niezapomniane zaprezentowanie wybranych tekstów.
Kiermasz Wielkanocny
Krwiodawstwo i Wolontariat
piątek, 14 kwiecień 2017
201704_kiermasz
W niedzielę 9 kwietnia Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało stoisko na Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Pasłęcki Ośrodek Kultury. Wolontariusze Zespołu Szkół sprzedawali własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby oraz kartki wielkanocne. Na stoisku nie zabrakło również pysznych ciast. Wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu kiermaszu, składamy serdeczne podziękowania.
Opiekunowie SKW
Czytaj całość...
"Powróćmy jak za dawnych lat"
Różne
piątek, 14 kwiecień 2017
V Turniej Muzyczny „Muzyka łączy pokolenia” ponownie połączył dwa pokolenia: seniorów, czyli słuchaczy Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i juniorów – uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku. Tegoroczna edycja odbyła się w auli Zespołu Szkół w Pasłęku, a jej hasłem przewodnim była „Polska piosenka dwudziestolecia międzywojennego”. Rozbrzmiewały zatem znane szlagiery Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Adolfa Dymszy, Hanki Ordonówny czy Aleksandra Żabczyńskiego. Uczestnicy musieli m.in. odgadywać tytuły melodii, wykonawców utworów, śpiewać a capella przerwane w trakcie piosenki.
Czytaj całość...
Warsztaty wielkanocne u hotelarzy
Różne
wtorek, 11 kwiecień 2017
201704_warsztaty_wielkanocne
W środę 5 kwietnia 2017 r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych klasa III Technikum Hotelarskiego zademonstrowała swoje umiejętności na warsztatach kulinarnych, które przebiegły pod hasłem "Jaja pod każdą postacią". Jajo jest symbolem życia i wiosennych świąt. Zainspirowani przez opiekunkę zajęć praktycznych przygotowaliśmy mnóstwo potraw, wśród których dominowały jaja faszerowane, puszyste omlety z soczystymi dodatkami oraz tosty z jajkiem i wędzonym łososiem. Nie zabrakło jaj sadzonych, a przebojem były jajka w kształcie kociej buźki.
Czytaj całość...
Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcej w ZS w Pasłęku
konkursy językowe
wtorek, 11 kwiecień 2017
201704_konkurs_poezji_obcej
We wtorek 4 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Obcej. Kilkunastu uczestników w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym zaprezentowało swoje interpretacje wierszy w językach, angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Rywalizacja była bardzo zacięta, a komisja konkursowa miała niemałe trudności z wyborem. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców.
Czytaj całość...
"Żołnierze wyklęci 1944-1963" - wystawa w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
czwartek, 06 kwiecień 2017
20170405_wystawa
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy poświęconej historii żołnierzy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Ekspozycja, która została udostępniona dzięki uprzejmości pana posła Jerzego Wilka oraz jego asystentki Anny Szczepańskiej, będzie dostępna do 21 kwietnia 2017 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 w świetlicy Zespołu Szkół w Pasłęku. Istnieje także możliwość uczestniczenia w lekcji historii, którą przeprowadzi dyrektor ZS w Pasłęku p. Katarzyna Panimasz (zainteresowanych prosimy o kontakt z p. dyrektor pod numerem telefonu 552481061). Organizatorem wystawy jest Szkolne Koło Wolontariatu. Zapraszamy!
D.Ćwik, B.Łuczyńska-Pyra
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 17 - 24 z 859
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.