header image
Start
Młodzież ZS na filmie pt. "Maria Skłodowska-Curie"
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 31 marzec 2017
W czwartek 30 marca młodzież Zespołu Szkół miała okazję obejrzeć wyjątkowy film. „Maria Skłodowska-Curie” to opowieść o niezwykłej kobiecie, która wydawała się być ze stali, kiedy chodziło o obronę własnych przekonań, a jednocześnie była kruchą istotą, gdy w grę wchodziły uczucia. Film opowiada historię Marii w latach 1903-1911 (okres między pierwszą, a drugą Nagrodą Nobla przyznaną bohaterce). Jednak to nie dokonania noblistki przykuwają największą uwagę. Uważny widz dostrzeże intymny portret kobiety próbującej odnaleźć się w świecie, który nie zawsze jest jej przychylny. Na pierwszy plan wysuwają się bowiem emocjonalne doświadczenia bohaterki (w tej roli fantastyczna Karolina Gruszka) a cała opowieść ukazuje przeogromną tęsknotę Marii za tragicznie zmarłym mężem, jej ambicje i ciągłą frustrację związaną z walką, którą musi toczyć, aby zyskać uznanie w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Obraz w reżyserii Marie Noelle trafia wprost do wnętrza, pozostawiając po sobie niezwykłe wrażenia.
Zajęcia w Areszcie Śledczym
Wyjazdy i wycieczki
piątek, 31 marzec 2017
201703_areszt
W środę 29 marca młodzież ZS w Pasłęku odwiedziła Areszt Śledczy w Elblągu, aby wziąć udział w nietypowych zajęciach. Już samo wejście do aresztu odbyło się zgodnie z regulaminem, więc wchodziliśmy kolejno, gdzie nas legitymowano, a na czas zajęć musieliśmy oddać swoje telefony i rzeczy osobiste. Uczniowie zobaczyli niemal cały areszt, cele przejściowe adaptacyjne, oddziały mieszkalne, ośrodek diagnostyczny, sale widzeń, spacerniak i cele jako środek przymusu bezpośredniego. Podczas spotkania młodzież klas licealnych o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne zapoznała się z pracą funkcjonariuszy Służby Więziennej, wychowawcy, psychologa, czy oddziałowego.
Czytaj całość...
70-lecie LO już blisko
Różne
piątek, 31 marzec 2017
201703_Oszczakiewicz
Komitet Organizacyjny obchodów 70-lecia LO wciąż przygotowuje się do tego wydarzenia. Obecnie trwają prace nad monografią szkoły, częścią artystyczną i logistyczną przedsięwzięcia, jak również przekazywane są zaproszenia dla byłych pracowników i gości. Właśnie takie zaproszenie trafiło niedawno do rąk najstarszego absolwenta LO z rocznika 1950 i najstarszego nauczyciela naszej szkoły pana Adama Oszczakiewicza. Pana Adama odwiedzili w jego domu nauczyciele, którzy nie tylko przekazali zaproszenie, ale także wysłuchali wspomnień z lat spędzonych w szkole.
Czytaj całość...
Logistycy w General Electric
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 28 marzec 2017
201703_general_electric
W czwartek 23 marca 2017 roku uczniowie klasy pierwszej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do zakładu General Electric w Elblągu, której organizatorem była pani Agnieszka Wojczys. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji, dotyczącej obecnej produkcji zakładu (m.in. obróbka kadłubów, montaż turbin, wirników oraz mniejszych elementów złącznych. Zapoznano nas również z podstawowymi zasadami bhp, dlatego też tuż po prezentacji udaliśmy się do szatni, gdzie każdy otrzymał odzież ochronną, aby móc bez przeszkód poruszać się po zakładzie.
Czytaj całość...
"Zadziwiający mózg nastolatka"
Różne
wtorek, 28 marzec 2017
201703_warsztaty
W czwartek 23 marca uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych nt. "Zadziwiający mózg nastolatka", które przeprowadził edukator Interwencji Artystycznej "ALPMIM" z Krakowa. Były to kolejne już tego typu zajęcia w naszej szkole a tematem, którym zajmowali się uczniowie był tym razem czas wolny. Młodzież pracując w grupach przygotowała bardzo ciekawe prace plastyczne i inscenizacje ukazujące różne sposoby spędzania wolnego czasu z podziałem na te, które stymulują rozwój człowieka i które przyczyniają się do marnowanie czasu.
Czytaj całość...
Kształcenie w ZS
Różne
poniedziałek, 27 marzec 2017
201703_dzien_otwarty
Każdego roku gimnazjaliści stają przed trudnym wyborem nowej szkoły. Choć często wybierają zgodnie ze swoimi marzeniami, mają wiele wątpliwości, czy dokonują słusznej decyzji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, przedstawiciele ZESPOŁU SZKÓŁ w Pasłęku zaprezentowali na Dniach Otwartych, które odbyły się 21 marca, ofertę edukacyjną naszej szkoły, która obejmuje: Liceum Ogólnokształcące o nachyleniach politechnicznym, dziennikarsko-lingwistycznym, przyrodniczo-medycznym oraz mundurowo-sportowym (bezpieczeństwo publiczne) oraz kształcenie w zawodach obejmujące Technikum Hotelarskie, Logistyczne oraz Organizacji Reklamy; Szkoła Branżowa I Stopnia (np. kucharz, cukiernik, murarz/tynkarz, sprzedawca, mechanik, fryzjer, stolarz i wiele innych); Liceum dla Dorosłych.
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Liczby PI
Różne
poniedziałek, 27 marzec 2017
201703_liczba_pi
Badali ją już starożytni Egipcjanie, Wisława Szymborska poświęciła jej wiersz, a matematyk William Shanks przez 15 lat wyliczał 707 cyfr jej rozwinięcia. Dzięki pomocy komputerów dziś znamy ich już 2,7 bilionów. We wtorek 14 marca obchodziliśmy święto liczby Pi. Jest to data nieprzypadkowa, gdyż w zapisie amerykańskim daty /miesiąc/dzień/rok/ 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada najczęściej używanemu przybliżeniu liczby Pi.
Czytaj całość...
Targi Uczelni Wyższych
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 23 marzec 2017
201703_targi
Matura już za pasem, bo za 44 dni pierwszy egzamin. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego licealisty. A po maturze kolejna ważna decyzja: co dalej, jakie studia wybrać? Aby wybór był nieco łatwiejszy wybraliśmy się na 23. Targi Akademia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie klasy IIIa mieli możliwość zapoznania się z ofertami uczelni wyższych z Trójmiasta i nie tylko. W programie były także ciekawe wykłady, w których każdy mógł wziąć udział. Skorzystaliśmy zatem z okazji i się nie rozczarowaliśmy. Szczególnie interesujący okazał się wykład pt. Efekty specjalne z Hollywood oraz Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki? Bezcenne jednak były rozmowy ze studentami, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Teraz tylko ciężka praca, a po niej wymarzone studia.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 33 - 40 z 865
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Sierpnia 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Cezary, Dalegor,
Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita,
Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda,
Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało 132 dni.