header image
Start
Co u hotelarzy? Wizyta w Sofitel Grand Sopot Hotel
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
Grand-Hotel
Z okazji zakończenia szkoły i na zaproszenie Sofitel Grand Sopot Hotel klasa IV Technikum Hotelarskiego zorganizowała wycieczkę dydaktyczną do uważanego przez wielu znawców najlepszego hotelu w Polsce. Głównym celem naszej wizyty było zobaczenie i poznanie historii tego legendarnego obiektu. Hotel położony jest w samym sercu Sopotu. Rozmieszczony w 5-piętrowym budynku hotel otwarty został w 1927 roku. Bywali tutaj znani politycy, artyści, ludzie biznesu i współcześni celebryci. Odnowiony i przebudowany w 2006 roku jest na pewno perłą nad polskim morzem. Hotel swoim standardem w pełni zasługuje na przyznane mu 5*. Duże wrażenie robią wnętrza odnowione w stylu neobarokowym i art deco.
Czytaj całość...
Logistycy w Zakładzie KRAM Company Family
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
Kram
W środę 26 kwietnia uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do Zakładu KRAM Company Family w Pasłęku. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wyrobów produkowanych w zakładzie (m.in. kubki różnej pojemności, tacki, opakowania kartonowe, folia spożywcza), następnie udaliśmy się do działu zakupów, gdzie opowiedziano nam o klientach firmy i etapach procesu sprzedaży. W magazynie zapoznano nas z gospodarką magazynową, sposobem składowania wyrobów, ich kompletowaniem oraz przygotowywaniem do wysyłki. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w przyjęciu towaru do magazynu oraz wysyłce do klienta. Uczniowie zobaczyli, jak dobrze ten proces jest zorganizowany.
Czytaj całość...
Przedszkolaki i licealiści - akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Różne
czwartek, 25 maj 2017
Przedstawienie-3-maj
W środę 26 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie z klasy I b i II a razem z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku. Starsi i młodsi artyści, pod opieką pani Agnieszki Ponichtery i pani Doroty Ćwik, w przystępny sposób zaprezentowali okoliczności powołania do życia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, określającej zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa.
Czytaj całość...
Udział licealistów w VI Pasłęckiej Wiośnie Teatralnej
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
We wtorek 25 kwietnia młodzież z Zespołu Szkół miała możliwość obejrzenia przedstawienia pt. "Skąpiec" w reżyserii Konrada Szachnowskiego. Spektakl odbył się w ramach VI Pasłęckiej Wiosny Teatralnej. "Skąpiec" to jedna z najbardziej znanych i często grywanych komedii Moliera. Niezbyt skomplikowana fabuła obraca się wokół intrygi związanej z kradzieżą szkatułki z pieniędzmi chciwego Harpagona. Skąpiec ma dwójkę dzieci: Elizę i Kleanta. Ona zakochana jest w biednym Walerym, on w biednej Mariannie.
Czytaj całość...
Pożegnanie absolwentów
Różne
czwartek, 25 maj 2017
maturzyści-2017
Początek pierwszej klasy w szkole ponadgimnazjalnej to moment, w którym wydaje się że do ukończenia szkoły pozostało jeszcze bardzo dużo czasu. W ferworze nauki, nowych przyjaźni, wspólnych wycieczek mijają szkolne dni, a do matury całe wieki. Potem próbne matury, ogrom przygotowań do studniówki, a sam bal studniówkowy mija w okamgnieniu. Jedynie zdjęcia i wspomnienia zatrzymują czas, który zmierza nieubłaganie w jednym kierunku. 28 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku nadeszła ta chwila, kiedy to świadectwo ukończenia szkoły odebrało 98 absolwentów.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Wizyta na Targach HORECA
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
targi-HORECA
W dniu 25 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy drugiej Technikum Hotelarskiego wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym na coroczne targi HORECA do Ostródy. Na targach można było zapoznać się z obowiązującymi trendami obowiązującymi w gastronomii i hotelarstwie. Targi były okazją do pokazania swoich umiejętności w licznych konkursach kulinarnych. Dla nas nie lada gratką było spotkanie wielu szacownych gości, znanych z ekranów telewizyjnych. Gościem honorowym był Kurt Scheller. W rolę głównego prezentera wcielił się Karol Okrasa i Dariusz Struciński (szef kuchni w Starych Jabłonkach). Na targach swoje umiejętności prezentowali zwycięzcy telewizyjnego show Top Chef.
Czytaj całość...
Licealiści na warsztatach językowych
Różne
piątek, 28 kwiecień 2017
warsztaty-językowe
W czwartek 27 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz kolejny wzięli udział w "Dniu Lingwistycznym" organizowanym przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu. W ramach spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a jedną z nich był niewątpliwie konkurs „Młode Talenty”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Patrycja Śreniawska, Patryk Śreniawski, Damian Majk i Kamila Baniel. Młodzież zaprezentowała swoje interpretacje wierszy w języku angielskim i aż dwoje z nich tj. Patryk i Patrycja zajęli odpowiednio II i III miejsca.
Czytaj całość...
Piękny wynik XVII Olimpiady "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego"
różne konkursy
czwartek, 27 kwiecień 2017
Obraz
Jak co roku, Zespół Szkół w Pasłęku wziął udział olimpiadzie "Przyroda i historia powiatu elbląskiego". Finał konkursu odbył się 25 IV b.r. w ZSEiT. Wzorem drużyn z poprzednich lat, ekipa z naszej szkoły wywalczyła medalowe miejsca, zarówno indywidualnie, jak i w klasyfikacji ogólnej. Rywalizowaliśmy z gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi. Osobno rozgrywały konkurs szkoły podstawowe. Ogółem w olimpiadzie wzięło udział 12 drużyn. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali uczniowie klasy Ib: Izabela Wołyńska i Maciej Hulanicki oraz Julia Szpotańska z klasy II c.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 33 - 40 z 887
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.