header image
Start
Konkurs z angielskiego w ZS w Pasłęku
konkursy językowe
czwartek, 01 grudzień 2016
201611_english_high_flier
W środę 30 listopada 2016 r. fani języka angielskiego wzięli udział w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego English High Flier. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru, składającym się z 28 zadań z odpowiedziami A,B,C, D, z których każda mogła być prawdziwa lub fałszywa. Wyzwanie podjęło 35 osób z naszej szkoły a nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Sylwia Janiszewska, Oksana Mazuryk i Jolanta Sokołowska. Wyniki, za które trzymamy mocno kciuki, poznamy w lutym 2017 r.
Technik logistyk - zawód z przyszłością
różne konkursy
środa, 30 listopad 2016
201611_logistyk
9.11.2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się konkurs logistyczny pt. "Technik logistyk - zawód z przyszłością". Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów zawodu, którego aktualnie się uczą. Uczniowie w formie prezentacji multimedialnej zaprezentowali swój przyszły zawód, zwracając szczególną uwagę na to, iż specjaliści z zakresu logistyki nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża nowoczesnej gospodarki bez licznego grona logistyków, których wiedza i umiejętności są niezwykle cenione przez pracodawców. Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją dóbr i usług oraz transportem i komunikacją.
Czytaj całość...
Konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki" w Zespole Szkół w Pasłęku
różne konkursy
środa, 30 listopad 2016
201611_czytanie
W piątek 25 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet III) odbył się szkolny konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki". W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych liceum i technikum. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna: I A - Ula Rogowska i Maciek Miszczyszyn, I B - Asia Grzyb i Radek Wandrowski, I C - Ola Przystasz i Sebastian Jankiewicz oraz I T - Klaudia Butkiewicz i Patryk Śreniawski.
Czytaj całość...
Angielski na wesoło w Zespole Szkół
Różne
środa, 30 listopad 2016
20161124_bear
W czwartek 24 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole artystów z międzynarodowego teatru wędrownego The Bear Educational Theatre, który specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia. Zaprezentowali oni spektakl pt. "Frank Novotny and the case of present perfect" – wciągającą historię detektywistyczną, w której to ponad 100 uczniów wcieliło się w rolę detektywów próbujących pomóc aktorom rozwikłać zagadkę kryminalną bazując na swojej znajomości czasu Present Perfect. Artyści pochodzący m.in. z Czech i Francji z niezwykła dawką humoru i zaangażowaniem wcielili się w role, przy czym pozwolili młodzieży na sprawdzenie swoich umiejętności językowych. The Bear Educational Thetre z pewnością nieraz zawita w naszej szkole.
Czytaj całość...
"Raz, dwa król"
Różne
środa, 30 listopad 2016
201611_spektakl
W środę, 23 października Zespół Szkół w Pasłęku gościł Olsztyński Teatr Lalek ze spektaklem "Raz, dwa król". Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogli obejrzeć przedstawienie z udziałem profesjonalnych aktorów oraz oryginalnych rekwizytów. Spektakl o królu, który nosi skórzany, wojskowy płaszcz i kojarzącą się z SS czapkę. Jego sala tronowa przypomina salę tortur. Obok słoja z kiszonymi ogórkami stoi słój z lalką embrionem. Jest to Król Nicości. Teksty były ciekawe, ale pełno w nich metafor, które trzeba było rozszyfrować.
Czytaj całość...
Olimpiada Promocji Zdrowego Styl Życia PCK
różne konkursy
wtorek, 29 listopad 2016
201611_konkurs_pck
W dniu 21.11.2016 w naszej szkole odbył szkolny etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbywa się pod patronatem Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu. W Olimpiadzie wzięło udział 38 uczniów, wszyscy wykazali się dużą wiedzą z takich zagadnień jak m.in.: zdrowie, profilaktyka uzależnień, zakażenie wirusem HIV, urazy i wypadki, choroby związane z żywnością i odżywianiem, ochrona środowiska. Najwięcej punktów i tym samem I miejsce zajęła Aleksandra Ćwiklińska z kl. III C LO, II miejsce Julia Sabiło z kl. II c, III miejsce Magdalena Naspińska z kl. III c LO. Aleksandra Ćwiklińska i Jilia Sabiło zakwalifikowały się do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się 10.12.2016r. w Elblągu. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym. Konkurs przygotowały: M. Konupek - pedagog szkolny, D. Sztajnborn – pielęgniarka szkolna.
Uczniowie ZS w Sądzie Okręgowym
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 24 listopad 2016
201611_Sąd
W środę 16 listopada 2016r. uczniowie klas Ib i IIt, a następnie 23 listopada uczniowie Ic i IIIb Zespołu Szkół w Pasłęku w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w rozprawach sądowych w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Wyjazdy tego typu i obserwacja rozprawy sądowej oraz pracy sędziego jest stanowi uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć szkolnych dotyczących zagadnień z dziedziny prawa.
Czytaj całość...
Wolontariusze Zespołu Szkół w Domu Dziecka w Marwicy
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 24 listopad 2016
201611_Marwica
W środę 09 listopada w Domu Dziecka w Marwicy odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach szkolenia "Wolontariat - działanie z pasją". Młodzież Zespołu Szkół wraz z podopiecznymi Domu Dziecka uczestniczyła w zajęciach z arteterapii. Terapia sztuką pozwala kształtować takie umiejętności jak rozwój pozytywnej motywacji oraz entuzjazmu, zauważenie i docenienie siebie oraz własnych potrzeb. Młodzież doskonale się bawiła i nawzajem się poznawała. Były to niesamowicie kreatywne zajęcia, okazało się, że filc i papier to wdzięczne materiały do pracy. Każda grupa stworzyła swoją niezwykłą, barwną książeczkę o historii Czerwonego Kapturka, którą zaprezentowała na zakończenie spotkania. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy puścili wodze fantazji i rozwinęli aktywność artystyczną, mogli symbolicznie wyrazić swoje emocje.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 56 z 826
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
25 Marca 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.