header image
Start
"Mistrz Głośnego Czytania"
różne konkursy
środa, 02 listopad 2016
201610_mistrz_czytania
W piątek 28 października 2016 r. w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku odbył się drugi międzyszkolny etap konkursu "Mistrz Głośnego Czytania”. O tytuł najlepszego rywalizowali uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli przedstawić 3-minutowy fragment prozy lub 2 wiersze wybranego poety. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła, że mistrzem głośnego czytania na poziomie gimnazjalnym została Aleksandra Kajrewicz z Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku, a na poziomie szkół ponadgimnazjalnych Ewelina Walczak z Zespołu Szkół w Pasłęku. II miejsce w kategorii gimnazja zajęła Paulina Kujawska z Zespołu Szkół w Młynarach, III Patrycja Pilimon także Zespół Szkół w Młynarach, zaś w kategorii licea II miejsce Kaja Szostak z Zespołu Szkół w Pasłęku, III miejsce Joanna Grzyb z Zespołu Szkół w Pasłęku. Na szczególną uwagę zasługuje także zaprezentowana interpretacja fragmentów "Przygód wojaka Szwejka" w wykonaniu Michała Tyszeckiego, a także pełna ekspresji interpretacja fragmentów opowiadania A. Czechowa "Śmierć urzędnika" Mateusza Maliszewskiego. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za rozpowszechnianie czytelnictwa.
Czytaj całość...
Halloween w Technikum
Różne
piątek, 28 październik 2016
201610_helloween
W piątek 28 października uczniowie klasy I Technikum zorganizowali zabawę integracyjną z okazji święta Halloween. Jak zabawa to zabawa! Oryginalne stroje, odpowiednie dekoracje i pyszne jedzenie tak właśnie ten dzień świętowali uczniowie klasy pierwszej technikum. Opiekunowie (A. Wojczys, A. Szymańska, B. Szymański) wspólnie z uczniami przygotowali tematyczne konkursy, w których młodzież mogła sprawdzić swoje zdolności plastyczne, m.in. robiąc najciekawszy lampion z dyni. Zabawy na Halloween to nieodłączny element święta duchów. Kolorowe buzie, wyjątkowe stroje, mroczny klimat, a przy tym mnóstwo śmiechu. Celem zajęć była integracja i rozwijanie uzdolnień uczniów. Była to również doskonała okazja do rozwijania umiejętności pracy w grupie. Przebranie miało być przede wszystkim śmieszne i wyrażać kreatywność uczestników zabawy. Nie zabrakło dobrej kuchni. Na stołach pojawiły się wykonane przez uczniów specjalnie na tą okazję potrawy z dyni, np. krem z dyni, "piekielny kurczak" i "placki cygańskie". Dobrawa zabawa, wyśmienite humory towarzyszyły wszystkim podczas całej zabawy.
Czytaj całość...
Mamy wyniki IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej!!!
różne konkursy
piątek, 28 październik 2016
4 października 2016 r. odbył się etap szkolny IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń klasy IV technikum logistycznego Jordan Sankiewicz. Gratulujemy!!!
Spotkanie uczniów z pracownikiem Urzędu Pracy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery
Różne
środa, 26 październik 2016
"Młodzież na lokalnym rynku pracy i nowoczesne metody poszukiwania pracy" – to temat spotkania uczniów klas maturalnych z pracownikiem Urzędu Pracy, które się odbyło w dniu 17.10.2016 w ramach OTK. Celem spotkania było przedstawienie uczniom form aktywizacji zawodowej np. staże, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, szkolenia. Ponadto podczas zajęć uczniowie uświadamiają sobie, jak ważna w dzisiejszym świecie jest edukacja, że wiedzę trzeba aktualizować, ponieważ świat zmienia się w szybkim tempie i aby móc zrozumieć życie trzeba mieć rozeznanie w nowej rzeczywistości. Są zawody nadwyżkowe i deficytowe, zanikające i z przyszłością, ale nie ma już pracy na całe życie.
M. Konupek
Uczniowie ZS w Pasłeku w Tearze Muzycznym
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 25 październik 2016
201610_teatr
W czwartek, 20 października, uczniowie naszej szkoły, udali się do Teatru Muzycznego w Gdyni, aby bliżej przyjrzeć się przygodom króla Artura w spektaklu pt. "Spamalot". Musical powstał na kanwie żartów kabaretu Monty Pythona oraz w oparciu o film pt. "Monty Python i Święty Graal", a opowiada on zabawną historię pełną nieoczekiwanych przygód i zwrotów akcji, której głównymi bohaterami są król Artur i jego sługa, Patsy. Akcja sztuki osadzona jest w średniowiecznej Anglii, kiedy to legendarny król Artur werbuje rycerzy okrągłego stołu, których zadaniem, zleconym przez samego Boga, będzie odnalezienie Świętego Graala. Spamalot to jednak przede wszystkim kpina z wszystkiego, włączając w to oczywiście politykę i kwestie tolerancji.
Czytaj całość...
Naszych uczniów zmagania w konkursie wiedzy o Warmii i Mazurach
różne konkursy
poniedziałek, 24 październik 2016
201610_konkurs_o_warmii
W sobotę 22 października w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Warmińsko-Mazurskim. Udział wzięła w nim młodzież z całego województwa, której zadaniem było wypełnienie bardzo trudnego testu. Pytania dotyczyły wiedzy na temat m.in. sytuacji społeczno-politycznej regionu po 1918 r., współczesnej regionalnej sceny politycznej czy też walorów geograficzno-przyrodniczych województwa. Wśród uczestników konkursu znalazła się młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku, która uplasowała się na wysokich miejscach: II m. zajęła uczennica kl. II b Hanna Sidor, VII m. Damian Majk (II b), VIII m. Marek Mizura z II b (opiekun Tomasz Rozenbajgier), a XII m. uczennica III b Urszula Pągowska (opiekun Magdalena Bała). Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Instytut Nauk Politycznych UWM.
T. Rozenbajgier
"Zawody z przyszłością"
różne konkursy
poniedziałek, 24 październik 2016
201610_zawody_z_przyszlascia
"Zawody z przyszłością" – to tytuł konkursu, który odbył się w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku w czwartek 20 października. Jego głównym celem jest aktywizowanie uczniów do kreowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Młodzież w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła takie zawody jak: fizjoterapeuta, adwokat, stomatolog, informatyk, weterynarz, pielęgniarka, lekarz, dietetyk, chirurg plastyczny, architekt oraz hotelarz. Jury oceniało prezentacje za: oryginalność, komunikatywność przekazu i walory ilustracyjne. Konkurs wygrała grupa uczniów z klasy II c LO – Dawid Kaszkin, Aleksandra Gronkowska i Agata Kisielewska, która w najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentowała zawód chirurga plastycznego. Drugie miejsce zajęły uczennice z klasy II a LO: Kamila Baniel i Kinga Groblewska prezentując zawód informatyka, natomiast trzecie miejsce zostało przyznane Emilowi Makule z kl. III T, który przedstawił zawód, którego aktualnie się uczy – hotelarz.
Gratulujemy!!!
TEATR po niemiecku
Wyjazdy i wycieczki
środa, 19 październik 2016
201610_teatr
W środę 19 października uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu. W auli Domu Studenckiego „Scena na Wspólnej” młodzież obejrzała sztukę Raimara Neufeldta „Der Fluch des Bernsteinzimmers” („Klątwa bursztynowej komnaty”). Przedstawienie przygotowała grupa teatralna z Niemiec, Forum Baltikum – Dittchenbühne z Elmshorn. Występ był przeznaczony dla studentów germanistyki oraz uczniów szkół licealnych. Inscenizacja była doskonałą okazją do kontaktu z językiem niemieckim, dozą świetnej zabawy, a także pewnego rodzaju lekcją historii, gdyż sztuka opowiadała o losach legendarnej bursztynowej komnaty.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 49 - 56 z 812
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Turniej CS: GO
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Lutego 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.