header image
Start
"Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale"
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 21 listopad 2016
201611_teatr
W dniu dzisiejszym młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku z dość dużym zainteresowaniem oglądała w elbląskim teatrze "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" Wojciech Bogusławskiego z muzyką Jana Stefaniego. Utwór ten jest uważany za pierwszą polską operę narodową, a jego treść jest prosta i nieskomplikowana. Osnowę sztuki stanowi miłość Stacha, syna wiejskiego furmana Wawrzyńca, do Basi - córki młynarza. Jednak zakochana w Stachu macocha Basi Dorota, chce pozbyć się rywalki, wymuszając na mężu przyrzeczenie ręki pasierbicy góralowi Bryndasowi. Kiedy do wsi Mogiła na zaręczyny wraz z kompanami przybywa Bryndas, w skutek fortelów ubogiego studenta Bardosa, który pojawił się we wsi, zostają odprawieni z kwitkiem.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Dzień Seniora w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku!!!
Różne
wtorek, 15 listopad 2016
201611_dzien_seniora
14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, jest to jedno z kilku świąt mających na celu uświadomienie, jakie trudności napotykają ludzie starsi we współczesnym świecie. Naszym celem było uwrażliwienie młodzieży na problemy seniorów. Z tej okazji w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU odbyło się spotkanie młodzieży ze słuchaczami Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość przygotowała klasa II c LO z wychowawcą p. Magdaleną Bała, a jej tematem przewodnim było 70- lecie Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Po serdecznym powitaniu przybyłych gości rozpoczęła się pierwsza część spotkania, w której to młodzież przedstawiła program artystyczny, w zabawny sposób prezentujący uroki dojrzałego wieku.
Czytaj całość...
Szkolny etap XIX Olimpiady Wiedzy o Prawie
różne konkursy
wtorek, 15 listopad 2016
201611_konkurs_o_prawie
We wtorek 15 listopada w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się szkolny etap XIX Olimpiady Wiedzy o Prawie, konkursu organizowanego pod patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie oraz Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 9 osób, uczniów klas 2b i 3b LO. Do eliminacji okręgowych dostali się Patrycja Śreniawska, Damian Majk, Agata Wolska i Alicja Markowska. Test składał się z zadań zamkniętych i otwartych obejmujących zagadnienia z prawa, praw człowieka oraz Konstytucji RP. Teraz trzymamy kciuki za naszych reprezentantów - za sukces w eliminacjach okręgowych.
Zajęcia w terenie uczniów Zespołu Szkół, przyszłych adeptów szkół mundurowych!
Różne
wtorek, 15 listopad 2016
201611_u_policjantow
W czwartek 10 listopada 2016 r. uczniowie klas drugich bezpieczeństwa publicznego przy ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku wzięli udział w bardzo nietypowej lekcji w ramach przedmiotu podstawy bezpieczeństwa publicznego. Młodzież, wcielając się w rolę ankieterów, przeprowadziła badania na temat "Ocena pracy policjantów Komisariatu Policji w Pasłęku w opinii społeczności lokalnej". Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Pasłęka, Młynar oraz pobliskich gmin Rychlik i Godkowa. Oprócz tego, że uczniowie dowiedzieli się, jak oceniana jest praca miejscowej policji, poznali również problemy na co dzień nurtujące mieszkańców Pasłęka i okolic.
Czytaj całość...
Święto Niepodległości w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!!
Różne
poniedziałek, 14 listopad 2016
20161111_swieto_niepodleglosci
W czwartek 10 listopada uczniowie i nauczyciele ZS w Pasłęku uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym Narodowemu Świętu Niepodległości. Święto jest obchodzone 11 listopada i upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Zostało ustanowione jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym, ale po II wojnie światowej zostało zniesione i przywrócono je dopiero w 1989 r.
Czytaj całość...
Nowe formy wolontariatu w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!!
Krwiodawstwo i Wolontariat
wtorek, 08 listopad 2016
W nowym roku szkolnym, Koło Wolontariatu przy ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku z pasją i jeszcze większym zaangażowaniem, rozpoczęło swoją działalność. Przybyło wielu nowych wolontariuszy, którzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, uczestniczą w różnych formach pomocy, tworząc pięć sekcji Wolontariatu. Tak jak w poprzednich latach, uczniowie pomagają w schronisku Psi Raj, organizują zbiórki karmy i pieniędzy dla bezdomnych zwierząt oraz opiekują się osobami starszymi w pasłęckim szpitalu dotrzymując im towarzystwa i wspierając obecnością w trudnych chwilach. Dzięki temu, że jest tak wielu chętnych do pomocy, zebraliśmy grupę młodzieży, która raz w tygodniu organizuje gry i zabawy dla dzieci w bibliotece publicznej pod hasłem "Jesienne popołudnia", a także grupę wolontariuszy, którzy systematycznie odwiedzają dzieci w przedszkolu i próbują je zachęcić do czytania. W tym roku szkolnym udało się także nawiązać współpracę z Domem Dziecka w Marwicy, gdzie w każdą środę odbywają się spotkania naszych uczniów z podopiecznymi domu dziecka, a celem tych spotkań jest głównie pomoc w nauce i wspólne spędzanie czasu. Brawo dla wszystkich zaangażowanych. Wy najlepiej wiecie, co w życiu liczy się najbardziej.
Pasłęcki Sztab 25. Finału WOŚP znów w Zespole Szkół w Pasłęku
Krwiodawstwo i Wolontariat
środa, 02 listopad 2016
W imieniu Dyrekcji i całej społeczności szkoły, z wielką przyjemnością informujemy Państwa, iż pasłęcki Sztab 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znowu odbędzie się w Zespole Szkół w Pasłęku. WOŚP wystartuje 15 stycznia 2017 r. pod hasłem "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". W tym momencie organizowany jest Komitet Organizacyjny wśród nauczycieli i uczniów szkoły, którzy ustalą program imprezy. Wkrótce przedstawimy Państwu szczegóły, natomiast już dziś zachęcamy do włączenia się w organizację tego dnia i wsparcia akcji (chociażby poprzez przekazywanie przedmiotów na tzw. licytację). Wszelkie sugestie i pomysły prosimy kierować na adres:
Szef Sztabu WOŚP w Pasłęku Tomasz Rozenbajgier
"Mistrz Głośnego Czytania"
różne konkursy
środa, 02 listopad 2016
201610_mistrz_czytania
W piątek 28 października 2016 r. w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku odbył się drugi międzyszkolny etap konkursu "Mistrz Głośnego Czytania”. O tytuł najlepszego rywalizowali uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli przedstawić 3-minutowy fragment prozy lub 2 wiersze wybranego poety. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła, że mistrzem głośnego czytania na poziomie gimnazjalnym została Aleksandra Kajrewicz z Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku, a na poziomie szkół ponadgimnazjalnych Ewelina Walczak z Zespołu Szkół w Pasłęku. II miejsce w kategorii gimnazja zajęła Paulina Kujawska z Zespołu Szkół w Młynarach, III Patrycja Pilimon także Zespół Szkół w Młynarach, zaś w kategorii licea II miejsce Kaja Szostak z Zespołu Szkół w Pasłęku, III miejsce Joanna Grzyb z Zespołu Szkół w Pasłęku. Na szczególną uwagę zasługuje także zaprezentowana interpretacja fragmentów "Przygód wojaka Szwejka" w wykonaniu Michała Tyszeckiego, a także pełna ekspresji interpretacja fragmentów opowiadania A. Czechowa "Śmierć urzędnika" Mateusza Maliszewskiego. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za rozpowszechnianie czytelnictwa.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 826
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
25 Marca 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.