header image
Start
OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "FRASZKA"
konkursy językowe
czwartek, 16 luty 2017
W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”, który został przeprowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem współzawodnictwa jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). W tym roku do konkursu zgłosiło się 3 tysiące uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruowanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o języku polskim. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Najlepszy wynik w Zespole Szkół szkole uzyskała HANNA SIDOR z klasy II b LO. Wśród wyróżnionych są również: Emilia Świstak z klasy III a, Aleksandra Ćwiklińska z klasy III c, Ewelina Sosnowska z klasy III a, Katarzyna Makarska z klasy I b, Jakub Klarecki z klasy III b, Natalia Kubaszek z klasy III c, Aleksandra Buczko z klasy III b, Alicja Markowska z klasy III b, Katarzyna But z klasy III c, Martyna Białek z klasy III b, Aleksandra Szczepańska z klasy II b, Natalia Kozikowska z klasy II b, Mateusz Maliszewski z klasy III c i Anna Wróbel z klasy II c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
"Powidoki" Andrzeja Wajdy
Różne
czwartek, 16 luty 2017
201702_powidoki
W piątek uczniowie ZS obejrzeli ostatni film Andrzeja Wajdy pt. "Powidoki". Obraz przedstawia powojenny okres życia artysty Władysława Strzemińskiego (w tej roli B. Linda), który zasłynął w latach 20 i 30. XX w. jako twórca awangardowy. Po wojnie nadal tworzył, ale także wykładał w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Strzemiński nie podporządkował się systemowi PRL, nie uległ wzorcom socrealizmu. Taką postawą ściągnął na siebie uwagę władzy socjalistycznej, która za wszelką cenę chciała zniszczyć artystę. Pomimo jego wcześniejszych osiągnięć i autorytetu wykładowca stopniowo został wykluczony ze społeczeństwa. Nie godząc się na ustępstwa, twardo stawiał granicę komunizmowi, choć nie miał szans w walce z reżimem. Obraz przedstawia stopniową degradację Strzemińskiego. Profesor, twórcy PWSSP, który stracił pracę, członkostwo w związku artystów, został bez środków do życia, ponieważ władze uniemożliwiły mu zdobycie innego zajęcia. Śmiało można stwierdzić, że obraz Wajdy daje jednocześnie negatywną ocenę komunizmu, jako systemu, który próbując kontrolować wszystkie dziedziny życia obywateli, także kulturę. Pewne jest to, że „Powidoki” na długo zostają w pamięci oglądających.
Wykład z biologii w Zespole Szkół
Różne
czwartek, 16 luty 2017
W środę 11 stycznia uczniowie Zespołu Szkół mieli przyjemność wysłuchać kolejnego już wykładu z biologii. Tym razem gościliśmy panią dr hab. Beatę Jarmołowską, kierownika Katedry Biochemii na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W czasie wykładu, którego tematem była „Żywność psychoaktywna”, usłyszeliśmy o substancjach występujących w wielu produktach spożywczych. Okazuje się, że wpływają one w istotny sposób na pracę mózgu. P. Jarmołowska wyjaśniła mechanizmy, które sprawiają, iż po spożyciu słodyczy czujemy przyjemność, a zjedzenie kilku kawałków czekolady okazuje się być nie takie złe, gdyż zawiera ona wiele dobroczynnych dla naszego organizmu substancji. Niezwykle cenna wskazówką, której udzieliła nam pani doktor była ta dotycząca stresu. Wystarczy, że wzbogacimy nasza dietę w produkty białkowe, a nasz organizm będzie lepiej sobie radził w trudnych sytuacjach. Niesłychanie interesujący temat wykładu oraz wspaniały kontakt pani Jarmołowskiej ze słuchaczami sprawiły, że młodzież chłonęła informacje z ogromnym zaciekawieniem, a czas przeznaczony na wystąpienie minął zdecydowanie za szybko.
Uczniowie ZS u WÓJCIKA
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 16 luty 2017
201701_Wojcik
W czwartek 19 stycznia uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej technikum logistycznego przy ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Fabryki Mebli WÓJCIK w Elblągu. Organizatorem zajęć była pani Agnieszka Wojczys. W trakcie wycieczki młodzież miała możliwość poznania od strony praktycznej organizacji systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo – transportowym. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia centrum logistycznego przy ulicy Mazurskiej, gdzie mieści się robiący ogromne wrażenie magazyn o powierzchni 6 tys. , w którym korzysta się z systemu zarządzania magazynem WMS, zwiększającym wydajność przedsiębiorstwa oraz usprawniającym logistykę. Następnie zwiedziliśmy Fabrykę Mebli Stolpłyt, a całą wycieczkę zakończyliśmy w Żuławskiej Fabryce Mebli, będącej najnowszą inwestycją całej firmy.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Graliśmy z WOŚP
Krwiodawstwo i Wolontariat
piątek, 20 styczeń 2017
201701_wosp
Tak jak wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku, tak i uczniowie Technikum Hotelarskiego w ZS w Pasłęku grali na rzecz WOŚP. W niedzielę 15 stycznia mieliśmy zaszczyt pomagać wolontariuszom i gościć ich w naszym hotelu. Naszym zadaniem było przygotowanie gorących napojów i dań dla wszystkich zbierających pieniądze do puszek. Drzwi "Naszego Hotelu" były otwarte dla wszystkich chętnych. Miło było gościć Orkiestrę z Zielonki Pasłęckiej, Panie z Uniwersytetu III Wieku, szkolnych organizatorów i wszystkich, którzy "grali dla Orkiestry". W tym roku za kuchnię i obsługę odpowiedzialni byli uczniowie klasy drugiej technikum: Aleksandra Złamańczuk, Gabriella Altavilla, Oliwia Słowik, Bartłomiej Korzeniowski, Patrycja Litwin oraz ich opiekunowie Aleksandra i Bogdan Szymańscy. Dziękujemy panu Tomaszowi Rozenbajgierowi za zaangażowanie w zorganizowanie imprezy. Za rok znów gramy.
Hotelarze
Czytaj całość...
Koncert muzyczny
Różne
czwartek, 19 styczeń 2017
201701_koncert
W środę 18 stycznia w Zespole Szkół odbył się koncert muzyczny poświęcony przebojom z musicali. Artyści z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni zaprezentowali najbardziej znane utwory światowych musicali, dostarczając młodzieży niezapomnianych wrażeń. Pojawiły się między innymi utwory takie jak: „Gdybym był bogaty” ze spektaklu pt.”Skrzypek na dachu”, „Nie czekaj mnie w Argentynie” ze sztuki pt. „Evita”, czy „Jesus Christ Superstar”. Charyzma prowadzącego poderwała młodzież do wspólnej zabawy, a niektórzy mogli zaprezentować swoje amatorskie umiejętności dyrygowania oraz gry na skrzypcach i gitarze, czym do łez rozbawili widownię.
Maturzyści Zespołu Szkół piszą dyktando konkursowe!
konkursy językowe
czwartek, 19 styczeń 2017
201701_dyktando
W środę 18 stycznia maturalne klasy z Zespołu Szkół wzięły udział w „II Warmińsko-Mazurskim Dyktandzie z Korczakiem”. Organizatorem konkursu jest Wydział Nauk Humanistyczno- Społecznych w Olsztynie Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka. Ponad 100 uczniów zmagało się z zawiłościami ortograficznymi i pułapkami interpunkcyjnymi. Musieli napisać dyktando na temat postanowień noworocznych. Tekst wymagał znajomości pisowni takich wyrazów jak: „jarmuż”, „histeria”, „hot dog” czy „ nicnierobienie”.
Czytaj całość...
WOŚP  podsumowanie i podziękowania
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 19 styczeń 2017
201701_wosp
Szanowni Państwo! 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Zebraliśmy kwotę ponad 33 tys. zł dzięki hojności mieszkańców Pasłęka i okolicznych miejscowości. W imieniu wszystkich wolontariuszy bardzo Państwu dziękuję za wsparcie i obecność podczas imprezy towarzyszącej w Zespole Szkół w Pasłęku. Na zebraną kwotę złożyły się pieniądze z: kwesty w terenie 35 wolontariuszy: ponad 21 tys. zł, licytacji: ponad 7 tys. zł, sprzedaży ciast: ponad 1500 zł, sprzedaży podarowanych przedmiotów: ponad 1100 zł, sprzedaży zakręconego ziemniaka: ponad 1650 zł, badań profilaktycznych pracowników Szpitala Powiatowego: ponad 750 zł.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 865
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Sierpnia 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Cezary, Dalegor,
Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita,
Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda,
Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało 132 dni.