header image
Start
Maturzyści Zespołu Szkół piszą dyktando konkursowe!
konkursy językowe
czwartek, 19 styczeń 2017
201701_dyktando
W środę 18 stycznia maturalne klasy z Zespołu Szkół wzięły udział w „II Warmińsko-Mazurskim Dyktandzie z Korczakiem”. Organizatorem konkursu jest Wydział Nauk Humanistyczno- Społecznych w Olsztynie Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka. Ponad 100 uczniów zmagało się z zawiłościami ortograficznymi i pułapkami interpunkcyjnymi. Musieli napisać dyktando na temat postanowień noworocznych. Tekst wymagał znajomości pisowni takich wyrazów jak: „jarmuż”, „histeria”, „hot dog” czy „ nicnierobienie”.
Czytaj całość...
WOŚP  podsumowanie i podziękowania
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 19 styczeń 2017
201701_wosp
Szanowni Państwo! 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Zebraliśmy kwotę ponad 33 tys. zł dzięki hojności mieszkańców Pasłęka i okolicznych miejscowości. W imieniu wszystkich wolontariuszy bardzo Państwu dziękuję za wsparcie i obecność podczas imprezy towarzyszącej w Zespole Szkół w Pasłęku. Na zebraną kwotę złożyły się pieniądze z: kwesty w terenie 35 wolontariuszy: ponad 21 tys. zł, licytacji: ponad 7 tys. zł, sprzedaży ciast: ponad 1500 zł, sprzedaży podarowanych przedmiotów: ponad 1100 zł, sprzedaży zakręconego ziemniaka: ponad 1650 zł, badań profilaktycznych pracowników Szpitala Powiatowego: ponad 750 zł.
Czytaj całość...
25 Finał WOŚP w Pasłęku!!!
Krwiodawstwo i Wolontariat
wtorek, 17 styczeń 2017
201701_wosp
Niedziela 15 stycznia była dniem szczególnym w całej Polsce i nie tylko. Tego bowiem dnia odbywał się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Pasłęku. To, co wydarzyło się w tym roku przeszło jednak nasze najśmielsze oczekiwania. 33 tysiące złotych - taką kwotę zebrał sztab WOŚP w Pasłęku !!!
Czytaj całość...
Laureatka konkursu "Barwy Wolontariatu"
Krwiodawstwo i Wolontariat
piątek, 13 styczeń 2017
201701_Klaudia
Uczennica klasy III c Zespołu Szkół w Pasłęku, Klaudia Kłosińska została laureatką konkursu „Barwy Wolontariatu”. Uroczyste rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu miało miejsce podczas Wojewódzkiej Konferencji w Olsztynie, która odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Uczennica od początku szkoły zaangażowała się w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu. Klaudia jest świetną organizatorką, pomysłodawczynią wielu działań, ma dojrzałą osobowość i zawsze można na niej polegać. Jej pasją są zwierzęta, jest wrażliwa na ich krzywdę i cierpienie. Wraz z instruktorami schroniska „Psi Raj” bierze udział w licznych interwencjach ratujących życie zwierząt. Klaudia nie tylko systematycznie opiekuje się zwierzakami w schronisku, ale także szkoli swoich podopiecznych oraz uczestniczy w pokazach psich sztuczek. Podczas wielu naszych akcji, okazała się świetnym liderem grupy, umiała zmobilizować innych do wspólnej pracy i zarazić uczniów swoją pasją.
Opiekun SKW
Beata Łuczyńska-Pyra
Co u hotelarzy? IX Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
różne konkursy
czwartek, 12 styczeń 2017
201701_Olimpiada_Hotelarstwa
W dniu 10.01.2017 o godzinie 12: 00, w dziewięciu okręgach odbyły się eliminacje w II etapie dziewiątej edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Wzięli w nich udział zwycięzcy szkolnych eliminacji ze szkół hotelarskich z całej Polski. W naszym regionie do konkursu przystąpiło 11 szkół z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali laureaci eliminacji szkolnych Emil Makuła z klasy III i Bartłomiej Korzeniowski z klasy II Technikum Hotelarskiego.
Czytaj całość...
Przedszkolaki w ZS w Pasłęku na przedstawieniu pt. Śpiąca Królewna!
Różne
środa, 11 styczeń 2017
201701_śpiąca_królewna
Przedszkolaki w ZS w Pasłęku na przedstawieniu pt. Śpiąca Królewna! W poniedziałek 9 stycznia po raz kolejny w auli naszej szkoły zrobiło się bajkowo. Uczniowie klas 1a i 1b wraz z p. Martą Puławską i p. Jolantą Sokołowską zaprosili dzieci z pasłęckich przedszkoli na przedstawienie pod tytułem „Śpiąca królewna”. Już dawno tylu małych widzów nie zasiadało w naszej auli. Wszystkie miejsca zostały zajęte, a nawet trzeba było zorganizować kilka dodatkowych. Spontaniczne reakcje maluchów dowodziły, jak bardzo przedstawienie im się podobało.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND
konkursy językowe
wtorek, 10 styczeń 2017
Blisko 6 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Nasze województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało 146 uczniów z 11-stu szkół, w tym 8 osób z Zespołu Szkół w Pasłęku. Miło poinformować nam, że pięcioro uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w tym konkursie. Są to: Aleksandra Ćwiklińska, uczennica kl. IIIb - 1. miejsce w województwie i 5. miejsce w kraju; Łukasz Kaszkin, uczeń kl. IIa – 2. miejsce w województwie i 59. miejsce w kraju; Dawid Kaszkin, uczeń kl. IIc – 8. miejsce w województwie i 276. miejsce w kraju; Kamil Filipek, uczeń kl. IIIa – 9. miejsce w województwie i 359. miejsce w kraju; Emilia Świstak, uczennica kl. IIIa – 10. miejsce w województwie i 377. miejsce w kraju. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
English High Flier w ZS w Pasłęku!!!
konkursy językowe
poniedziałek, 09 styczeń 2017
201612_EHF
Ponad 8 tysięcy uczniów z całej Polski zmierzyło się 30 listopada 2016 roku z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. Rywalizowało 2750 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, w tym 1066 uczniów z klas pierwszych i 1684 uczniów z klas starszych. W naszym województwie było 262 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych. W Zespole Szkół w konkursie udział wzięło 32 uczniów i jest nam niezmiernie miło poinformować, że czworo naszych uczniów uzyskało doskonałe wyniki. Na wielkie uznanie i gratulacje zasługują: Cezary Szymborski z klasy 3a - 1 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE! i 34 miejsce w kraju, Aleksandra Buczko z klasy 3b – 7 miejsce w województwie i 64 miejsce w kraju, Maciej Miszczyszyn z klasy 1a – 8 miejsce w województwie i 153 miejsce w kraju, Wiktoria Andruszkiewicz z klasy 1a – 9 miejsce w województwie i 166 miejsce w kraju. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów!
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 57 - 64 z 859
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.