header image
Start
Młodzież ZS na spektaklu "Mayday 2"
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 05 styczeń 2017
201701_mayday
W środę 4 stycznia 2017r. młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w spektaklu pt. "Mayday 2". To historia Johna Smitha, który wiedzie, spokojne życie taksówkarza. Wszystko to jednak tylko pozory, a historia wydawało by się przewidywalna, z czasem bardzo się komplikuje, powodując niesamowicie zabawne zwroty akcji. „Mayday 2” od lat bawi widzów nie schodząc z teatralnych afiszy w Polsce i za granicą. W widzach elbląskiego teatru spektakl wzbudził również wiele pozytywnych emocji. Był to czas na oderwanie się od codzienności i dobre rozpoczęcie Nowego Roku 2017.
Wykład z biologii w Zespole Szkół
Różne
czwartek, 05 styczeń 2017
W grudniu 2016 r. uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ oraz Gimnazjum nr 2 w Pasłęku wzięli udział w niecodziennej lekcji biologii. "Co w trawie piszczy, czyli pospolite i chronione gatunki w naszym otoczeniu" - to temat kolejnego wykładu p. Krzysztofa Lewandowskiego, pracownika naukowego Wydziału Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajęcia były niepowtarzalną okazją do poznania pospolitych i chronionych gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Nieszablonowy sposób prezentacji i zaskakujące fakty, dotyczące tematu, sprawiły, że wykład ten był absolutnie wyjątkowy.
eTwinning w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
czwartek, 05 styczeń 2017
Od października 2016r. ZESPÓŁ SZKÓŁ w Pasłęku uczestniczy w krajowym projekcie eTwinning "Nie samą szkołą żyje uczeń...". Wspólnie z uczniami z Torunia, Gdańska i Olsztyna realizujemy zadania mające na celu wzajemne poznanie miast partnerskich. Uczniowie klasy drugiej LO przygotowali logo projektu, uczestniczyli w nagraniach krótkich prezentacji, w których przedstawiali siebie i swoje zainteresowania. Przed nimi jeszcze szereg interesujących ćwiczeń, ponieważ projekt trwa do końca kwietnia. W listopadzie 2016r. przystąpiliśmy do udziału w międzynarodowym projekcie eTwinning – "YOUR CULTURE IS MY THEATRE'' ze szkołami z Turcji. Celem projektu jest poznanie swoich partnerów oraz różnic kulturowych poprzez kontakt internetowy. To dobra okazja, aby nasi uczniowie, świadomi własnego tła kulturowego mogli zdobyć wiedzą o kulturze i tradycji innych krajów z wykorzystaniem języka angielskiego jako narzędzia komunikacji. Jesteśmy przekonani, że współpraca będzie owocna i dostarczy naszym uczniom dużo radości, poszerzy ich horyzonty myślowe, uwrażliwi na piękno nie tylko naszej ojczyzny, ale również krajów partnerskich.
Teatrzyk cieni w bibliotece
Różne
czwartek, 05 styczeń 2017
201612_teatrzyk
W poniedziałek 19 grudnia 2016 roku, w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej, nasi wolontariusze pod opieką p. Beaty Łuczyńskiej-Pyra przygotowali i zaprezentowali najmłodszym widzom, teatrzyk cieni. Historia pluszowego misia osnuta jest na kanwie prawdziwych wydarzeń związanych z powstaniem tej zabawki. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody sympatycznego pluszaka, a po występie nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Zbiórka w NETTO
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 05 styczeń 2017
201612_zbiorka
Nasi wolontariusze, którzy aktywnie współpracują m.in. z Domem Dziecka w Marwicy i organizują zajęcia dla dzieci, podjęli się kolejnego wyzwania. W grudniu wzięli udział w zbiórce słodkości w pasłęckim Netto. Młodzież Zespołu Szkół zachęcała klientów sklepu do wsparcia wychowanków Domu Dziecka. Zbiórka organizowana jest co roku przez stowarzyszenie "Daj Nadzieję" działające przy Domu Dziecka w Marwicy.
Klasa Ia LO na wycieczce do sądu
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 03 styczeń 2017
We wtorek 20 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami panią Jolantą Sokołowską i panem Tomaszem Rozenbajgierem, udali się do Sądu Okręgowego w Elblągu, by przyjrzeć się rozprawie, zapoznać się ze specyfiką pracy sędziego, prokuratora, adwokatów oraz z procedurami obowiązującymi w sądzie. Proces, który mieliśmy obserwować dotyczył fałszerstwa pieniędzy. W sprawie oskarżone były trzy osoby, niestety jedna z nich nie stawiła się, w związku z czym sędzia zmuszony był odroczyć rozprawę. Jednakże, dzięki uprzejmości sędziego, który postanowił poświęcić nam swój czas i opowiedział o swojej pracy i procedurach towarzyszącym procesom karnym, nie czuliśmy się rozczarowani. Do Pasłęka wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w nową wiedzę.
Co u hotelarzy? V Świąteczne Warsztaty Kulinarne
Różne
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_warsztaty_kulinarne
W dniu 16 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku młodzież z Technikum Hotelarskiego wzięła udział w V Szkolnym Konkursie Kulinarnym "Świąteczne klimaty". Do konkursu przystąpiło 12 uczniów, którzy przygotowali 12 potraw, nawiązujących do zbliżających się Świąt Bożego narodzenia. Przygotowane potrawy opierały się na polskich i światowych przepisach i zachowały wyjątkowe smaki i zapachy kuchni światowej. W tym roku Komisja konkursowa oddała prawo wyłonienia zwycięzców samym uczniom.
Czytaj całość...
2547 listów !!! Sukces Maratonu AI w ZS w Pasłęku
Różne
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_maraton
2547 listów w obronie praw człowieka, takim sukcesem zakończył się trzeci Maraton Pisania Listów Amnesty International w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku. W Polsce zostało napisanych ponad 356 tys. listów. Maraton odbywa się co roku (od 2001 r.) w okolicach 10 grudnia, czyli Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W Zespole Szkół w Pasłęku maraton był planowany na 9 godzin, ale listy pisaliśmy sześć godzin dłużej. W naszym wydarzeniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 w Pasłęku, ZSEiT w Pasłęku, nauczyciele, mieszkańcy Pasłęka oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, Wicewojewoda Sławomir Sadowski, ze Starostwa Powiatowego w Elblągu pani Gabriela Effenberg - Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji Kultury i Sportu, Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich w UMiG Patryk Kwieciński, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pisaliśmy listy w sprawie konkretnych osób oraz listy wsparcia, kierowane bezpośrednio do tych osób. We współpracy z ZS w Pasłęku listy w swoich szkołach pisali uczniowie Gimnazjum w Dobrym i Rychlikach oraz wychowankowie Domu Dziecka w Marwicy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 859
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.