header image
Start
WIedza o kulturze w plenerze
Wyjazdy i wycieczki
środa, 21 wrzesień 2016
201609_wok
Dnia 20.09.2016 r. klasa I Technikum z panią Dorotą Ćwik na lekcji wiedzy o kulturze wybrała się na długi spacer po Pasłęku w celu dokładnego poznania historii naszego miasta. Wybrani uczniowie mieli za zadanie przygotować ciekawe informacje na temat pasłęckich zabytków min. ratusza, murów obronnych, wieży ciśnień. Pozostali zaś musieli wypełnić kartę pracy. Na początku udaliśmy się do cerkwi, mogliśmy ją zwiedzić nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz i podziwiać ikonostas. Następnie postanowiliśmy pójść pod wieżę ciśnień, wpisaną w 1994 roku do Rejestru Zabytków. W dalszej kolejności powędrowaliśmy wzdłuż murów obronnych, które wzbudziły w nas ogromne zaciekawienie. Kolejnym punktem naszej lekcji był kościoła św. Bartłomieja i słynne pasłęckie organy Andreasa Hildebrandta. Odwiedziliśmy także Bibliotekę Miejską i obejrzeliśmy zbiory zgromadzone w Izbie Pamięci. Myślę, że taka żywa lekcja wiedzy o kulturze była interesująca i przydatna, ponieważ pozwoliła nam uzupełnić wiedzę dotyczącą miasta, w którym uczymy się i mieszkamy. Tego typu zajęcia sprzyjają również integracji klasy.
Czytaj całość...
Wystawa w bibliotece
Różne
wtorek, 20 wrzesień 2016
201609_wystawa
Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku od ubiegłego roku szkolnego biorą udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Do tej pory realizowane były projekty, które miały na celu zachęcenie młodzieży do czytania. Uczniowie tworzyli prezentacje o książkach, pisali listy do przyjaciela o swoim ulubionym bohaterze literackim oraz przygotowali plakaty promujące czytelnictwo. Efektem prac młodzieży Zespołu Szkól w Pasłęku jest wystawa w pasłęckiej bibliotece publicznej. Ekspozycję można oglądać do końca września. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
"Wylosuj Anioła" czyli jak zostać Aniołem dziecka z oddziału onkologii?
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 19 wrzesień 2016
201609_wolontariat
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji "Wylosuj Anioła". Kampanię zainicjowała fundacja "Gdy liczy się czas", a jej celem jest wsparcie pozytywnymi życzeniami dzieci chorujących na nowotwory. Zadaniem uczestnika akcji jest przygotowanie takiej wiadomości. A jak? To bardzo proste! Kup lub zrób kartkę i zaadresuj ją do dziewczynki/chłopca. Przelej na nią kilka pozytywnych słów, które dadzą choremu nadzieję. Na kartki, listy ze słowami prosto z serca, czekamy w Bibliotece Szkolnej. Liczymy na Was! Do zobaczenia!
Zajęcia integracyjne klasy 1b LO
Różne
piątek, 16 wrzesień 2016
201609_integracja_1b
Zajęcia integracyjne były świetną okazją, żeby przyjrzeć się sobie nawzajem z innej perspektywy niż dotychczas i pozwoliły nam się lepiej poznać. W piątek 16 września klasa Ib z wychowawczynią panią Martą Puławską wzięła udział w zajęciach przygotowanych przez panią pedagog. Gry i zabawy umożliwiły nawiązanie bliższych relacji, pozwoliły nam dowiedzieć się paru rzeczy o sobie nawzajem np. jakie mamy marzenia, plany, czy cechy osobowości. Teraz nie jest już dla nas żadną tajemnicą to, jak postrzegają nas inni i z całą pewnością pozwoli nam to na budowanie dalszych, jeszcze lepszych kontaktów w gronie naszej klasy. Zajęcia minęły w bardzo przyjemnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w kolejnych zadaniach. Na koniec jednogłośnie stwierdziliśmy, że takie spotkanie było nam bardzo potrzebne by stać się świetnie zgraną klasą.
Czytaj całość...
Zajęcia integracyjne klasy 1a LO
Różne
środa, 14 wrzesień 2016
201609_integracja_1a
W środę 14 września odbyły się zajęcia integracyjne klasy 1a wraz z wychowawczynią panią Jolantą Sokołowską. Czas miło upłynął nam na zabawach i zadaniach przygotowanych przez niezawodną panią pedagog Marzenę Konupek. Wszyscy mieliśmy świetną okazję, aby się wzajemnie poznać, a przede wszystkim dobrze bawić i miło spędzić czas. Nie zabrakło herbatki i kawki, a nawet tańców zainicjowanych przez Kubę i Mateusza:) Na koniec ustaliliśmy, że skoro bardzo podobały nam się takie zajęcia i towarzystwo, dopilnujemy tego, by takie spotkanie powtórzyć jeszcze nie raz.
Czytaj całość...
Finał obozu Rekrut 2016 w ZS w Pasłęku!!!
Różne
środa, 14 wrzesień 2016
201609_podsumowanie_rekrut
W środę 14 września na auli Zespołu Szkół w Pasłęku zgromadzili się uczniowie klas bezpieczeństwa publicznego i klasy mundurowo-sportowej, aby wziąć udział w podsumowaniu obozu sprawnościowego Rekrut 2016. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością starosta powiatu elbląskiego pan Maciej Romanowski, pod którego honorowym patronatem odbył się tegoroczny obóz i którego finansowe wsparcie przyczyniło się do zorganizowania wydarzenia.
Czytaj całość...
Stypendyści Zespołu Szkół
Różne
poniedziałek, 12 wrzesień 2016
201609_stypendia
W piątek 9 września w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyła się wyjątkowa uroczystość. 39 uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku otrzymało stypendium Starosty Elbląskiego za wybitne wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz osiągnięcia sportowe. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym. Oto lista stypendystów z naszej szkoły: Patrycja Adamczyk, Kamila Baniel, Natalia Bilicka, Aleksandra Buczko, Anita Czerniak, Martyna Duda, Paulina Filaszkiewicz, Agata Filip, Dominka Filipowicz, Justyna Flasińska, Wiktoria Gęsina, Karolina Hałuszczak, Klaudia Juszczak, Dawid Kaszkin, Łukasz Kaszkin, Bartłomiej Korzeniowski, Natalia Olga Kubaszek, Anna Langowska, Karolina Łaskarzewska, Damian Majk, Emil Miłosz Makuła, Dominik Potrapeluk, Laura Przysowa, Kacper Puzio, Marlena Martyna Rudzińska, Julia Sabiło, Hanna Sidor, Ewelina Sosnowska, Agata Stasiulewicz, Patrycja Śreniawska, Emilia Świstak, Aleksandra Magdalena Szczepańska, Julia Szpotańska, Cezary Szymborski, Justyna Talkowska, Pamela Ewa Tyburska, Katarzyna Walczak, Julia Waldeck, Patrycja Wójcik.
 
E. Czerska, M. Bała
ZESPÓŁ SZKÓŁ w akcji Narodowego Czytania
Różne
poniedziałek, 12 wrzesień 2016
201609_czytanie
W 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski zapoczątkował akcję Narodowego Czytania, której celem jest propagowanie czytelnictwa. I tak po raz piąty, w pierwszą sobotę września, obecnego roku (3.09.2016) z patronatem pary prezydenckiej, tuż po wysłuchaniu Quo vadis dominus - z filmu Merryna LeRoya i Anthonego Manna, Burmistrz Miasta i Gminy Pasłęk Wiesław Śniecikowski rozpoczął Narodowe Czytanie "Quo vadis" na placu Tysiąclecia w naszym mieście. Wybór tej powieści historycznej autorstwa Henryka Sienkiewicza doskonale wpisuje się w plany Senatu, który ustanowił bieżący rok właśnie rokiem H. Sienkiewicza. Nagrodzoną literacką Nagrodą Nobla powieść czytał Senator RP Jerzy Wcisła, przedstawiciele samorządu oraz na zaproszenie Biblioteki Publicznej reprezentanci Zespołu Szkół w Pasłęku na czele z panią Dyrektor Katarzyną Panimasz. Naszą szkołę reprezentowali również nauczyciele i uczniowie, którzy w ten słoneczny dzień mieli okazję do praktycznej nauki patriotyzmu i promowania czytelnictwa.
 
D. Majk, M. Bała
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 812
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Turniej CS: GO
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
20 Lutego 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.