header image
Start
Technik logistyk - zawód z przyszłością
różne konkursy
środa, 30 listopad 2016
201611_logistyk
9.11.2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się konkurs logistyczny pt. "Technik logistyk - zawód z przyszłością". Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów zawodu, którego aktualnie się uczą. Uczniowie w formie prezentacji multimedialnej zaprezentowali swój przyszły zawód, zwracając szczególną uwagę na to, iż specjaliści z zakresu logistyki nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża nowoczesnej gospodarki bez licznego grona logistyków, których wiedza i umiejętności są niezwykle cenione przez pracodawców. Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją dóbr i usług oraz transportem i komunikacją.
Czytaj całość...
Konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki" w Zespole Szkół w Pasłęku
różne konkursy
środa, 30 listopad 2016
201611_czytanie
W piątek 25 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet III) odbył się szkolny konkurs "Dzieje Książki i Biblioteki". W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych liceum i technikum. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna: I A - Ula Rogowska i Maciek Miszczyszyn, I B - Asia Grzyb i Radek Wandrowski, I C - Ola Przystasz i Sebastian Jankiewicz oraz I T - Klaudia Butkiewicz i Patryk Śreniawski.
Czytaj całość...
Angielski na wesoło w Zespole Szkół
Różne
środa, 30 listopad 2016
20161124_bear
W czwartek 24 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole artystów z międzynarodowego teatru wędrownego The Bear Educational Theatre, który specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia. Zaprezentowali oni spektakl pt. "Frank Novotny and the case of present perfect" – wciągającą historię detektywistyczną, w której to ponad 100 uczniów wcieliło się w rolę detektywów próbujących pomóc aktorom rozwikłać zagadkę kryminalną bazując na swojej znajomości czasu Present Perfect. Artyści pochodzący m.in. z Czech i Francji z niezwykła dawką humoru i zaangażowaniem wcielili się w role, przy czym pozwolili młodzieży na sprawdzenie swoich umiejętności językowych. The Bear Educational Thetre z pewnością nieraz zawita w naszej szkole.
Czytaj całość...
"Raz, dwa król"
Różne
środa, 30 listopad 2016
201611_spektakl
W środę, 23 października Zespół Szkół w Pasłęku gościł Olsztyński Teatr Lalek ze spektaklem "Raz, dwa król". Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogli obejrzeć przedstawienie z udziałem profesjonalnych aktorów oraz oryginalnych rekwizytów. Spektakl o królu, który nosi skórzany, wojskowy płaszcz i kojarzącą się z SS czapkę. Jego sala tronowa przypomina salę tortur. Obok słoja z kiszonymi ogórkami stoi słój z lalką embrionem. Jest to Król Nicości. Teksty były ciekawe, ale pełno w nich metafor, które trzeba było rozszyfrować.
Czytaj całość...
Olimpiada Promocji Zdrowego Styl Życia PCK
różne konkursy
wtorek, 29 listopad 2016
201611_konkurs_pck
W dniu 21.11.2016 w naszej szkole odbył szkolny etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbywa się pod patronatem Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu. W Olimpiadzie wzięło udział 38 uczniów, wszyscy wykazali się dużą wiedzą z takich zagadnień jak m.in.: zdrowie, profilaktyka uzależnień, zakażenie wirusem HIV, urazy i wypadki, choroby związane z żywnością i odżywianiem, ochrona środowiska. Najwięcej punktów i tym samem I miejsce zajęła Aleksandra Ćwiklińska z kl. III C LO, II miejsce Julia Sabiło z kl. II c, III miejsce Magdalena Naspińska z kl. III c LO. Aleksandra Ćwiklińska i Jilia Sabiło zakwalifikowały się do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się 10.12.2016r. w Elblągu. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym. Konkurs przygotowały: M. Konupek - pedagog szkolny, D. Sztajnborn – pielęgniarka szkolna.
Uczniowie ZS w Sądzie Okręgowym
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 24 listopad 2016
201611_Sąd
W środę 16 listopada 2016r. uczniowie klas Ib i IIt, a następnie 23 listopada uczniowie Ic i IIIb Zespołu Szkół w Pasłęku w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w rozprawach sądowych w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Wyjazdy tego typu i obserwacja rozprawy sądowej oraz pracy sędziego jest stanowi uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć szkolnych dotyczących zagadnień z dziedziny prawa.
Czytaj całość...
Wolontariusze Zespołu Szkół w Domu Dziecka w Marwicy
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 24 listopad 2016
201611_Marwica
W środę 09 listopada w Domu Dziecka w Marwicy odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach szkolenia "Wolontariat - działanie z pasją". Młodzież Zespołu Szkół wraz z podopiecznymi Domu Dziecka uczestniczyła w zajęciach z arteterapii. Terapia sztuką pozwala kształtować takie umiejętności jak rozwój pozytywnej motywacji oraz entuzjazmu, zauważenie i docenienie siebie oraz własnych potrzeb. Młodzież doskonale się bawiła i nawzajem się poznawała. Były to niesamowicie kreatywne zajęcia, okazało się, że filc i papier to wdzięczne materiały do pracy. Każda grupa stworzyła swoją niezwykłą, barwną książeczkę o historii Czerwonego Kapturka, którą zaprezentowała na zakończenie spotkania. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy puścili wodze fantazji i rozwinęli aktywność artystyczną, mogli symbolicznie wyrazić swoje emocje.
"Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale"
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 21 listopad 2016
201611_teatr
W dniu dzisiejszym młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku z dość dużym zainteresowaniem oglądała w elbląskim teatrze "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" Wojciech Bogusławskiego z muzyką Jana Stefaniego. Utwór ten jest uważany za pierwszą polską operę narodową, a jego treść jest prosta i nieskomplikowana. Osnowę sztuki stanowi miłość Stacha, syna wiejskiego furmana Wawrzyńca, do Basi - córki młynarza. Jednak zakochana w Stachu macocha Basi Dorota, chce pozbyć się rywalki, wymuszając na mężu przyrzeczenie ręki pasierbicy góralowi Bryndasowi. Kiedy do wsi Mogiła na zaręczyny wraz z kompanami przybywa Bryndas, w skutek fortelów ubogiego studenta Bardosa, który pojawił się we wsi, zostają odprawieni z kwitkiem.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 65 - 72 z 841
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
26 Kwietnia 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz,
Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria,
Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało 250 dni.