header image
Start
Przy wspólnym stole w Marwicy!!!
Krwiodawstwo i Wolontariat
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_Marwica
Po raz pierwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu - Wieczornicy, uroczystości organizowanej co roku, w Domu Dziecka w Marwicy. Na spotkanie wigilijne została zaproszona Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku Katarzyna Panimasz oraz wolontariusze wraz z opiekunem Panią Beatą Łuczyńską-Pyra. Wychowankowie Domu Dziecka, pod kierunkiem Pana Dyrektora Leszka Czyżewskiego przygotowali Jasełka, nawiązujące do aktualnych wydarzeń. Występ w wykonaniu dzieci, przyniósł nam ogrom emocji oraz wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój , a zgromadzona publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.
Czytaj całość...
Mikołajki na lodowisku
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_lodowisko
We wtorek 6 grudnia 2016r uczniowie klasy 1b, wraz z p. Martą Puławską i Magdaleną Bała, wybrali się na lodowisko w Elblągu. Wyjazd został zorganizowany z okazji Mikołajek. Na lodowisku oczywiście nie obeszło się bez drobnych wypadków, jednak cała klasa wraz z opiekunkami wróciła szczęśliwie do szkoły. Wycieczka pozwoliła na spędzenie czasu w miłej, świątecznej i ciepłej atmosferze.
Sukces na XXV Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia
różne konkursy
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_ropztz
W dniu 10.12.2016 w Elblągu odbyła się XXV Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, która corocznie organizowana jest przez Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które wygrały etap szkolny olimpiady: Aleksandra Ćwiklińska z klasy III c LO oraz Julia Sabiło z kl. II c LO. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą z zakresu profilaktyki i zagrożeń zdrowotnych. Aleksandra Ćwiklińska zajęła II miejsce i dodatkowo otrzymała dyplom i nagrodę Starosty Powiatu Elbląskiego P. Macieja Romanowskiego ufundowaną dla najlepszej uczestniczki konkursu z powiatu elbląskiego.
Marzena Konupek
Ada Łońska z III d w etapie centralnym I Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności!
różne konkursy
wtorek, 03 styczeń 2017
9 grudnia w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbył się etap okręgowy I Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Udział wzięło w nim czworo uczniów z naszej szkoły: Adrianna Łońska z III d, Roksana Sawczak z III d (opiekun Tomasz Rozenbajgier), Jakub Aleksandrowicz z I a i Mateusz Kołosowski z I a (opiekun Tadeusz Gębarowski). Spośród ponad 40 uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego w finałowej dziesiątce znalazła się Ada Łońska, która w marcu 2017 r. powalczy w Warszawie o indeks na kierunek związany z bezpieczeństwem na najlepszych uniwersytetach w Polsce. Gratulacje!!!
Co u hotelarzy? Mikołajkowy czas wesołej zabawy
Różne
sobota, 10 grudzień 2016
201612_hotel
Corocznie w dniu 06 grudnia do Technikum Hotelarskiego przychodzi Mikołaj i zapala światełka na hotelowej choince. Jest to sygnał, że zaczyna się okres przedświąteczny zwiastujący radość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Głównym celem imprezy było podtrzymywanie Tradycji Mikołajkowych i wprowadzenie w świąteczny nastrój związany z e Świętym Mikołajem.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS w przedszkolu
Krwiodawstwo i Wolontariat
sobota, 10 grudzień 2016
201612_przedszkole
Spotkania młodzieży Zespołu Szkół w Pasłęku z dziećmi w przedszkolu odbywają się regularnie w ramach jednej z sekcji naszego Koła Wolontariatu. Tym razem jednak nie były to zwykłe cotygodniowe zajęcia. We wtorek 6 grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 2 w Pasłęku czekały na niezwykłego gościa i już od samego rana pytały, kiedy będzie Mikołaj. Na jego cześć każde z nich włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę. Pomimo braku białego puchu, gość z Laponii przybył na czas. Rozbrzmiało donośne "hou, hou, hou" i pojawił się sam Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Było to wyjątkowe spotkanie, bo w rolę Mikołaja i jego pomocników wcielili się uczniowie z klasy IIa LO, którzy przygotowali zabawy i konkursy. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały baśni czytanych przez Śnieżynki oraz z zainteresowaniem brały udział w spotkaniu. Najważniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem było poszukiwanie prezentów. Przed drzwiami każdego z gabinetów znajdowały się buty dzieci, w których znalazła się słodka niespodzianka. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze a wszyscy wyśmienicie się bawili.
Czytaj całość...
O wolności w Europejskim Centrum Solidarności!!!
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 06 grudzień 2016
201612_ecs
W czwartek 1 grudnia uczniowie klas Ib i Ic Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w lekcji historii w Muzeum Solidarności "Polskie drogi do wolności". W pasjonującą podróż przez lata 1942-1989 wyruszyliśmy z przewodnikiem p. Łukaszem Darskim. Znaleźliśmy się w rzeczywistości PRL-u, przesiąkniętej wszechobecną propagandą i prześladowaniami opozycji. Były to czasy, kiedy ludzie żyli w atmosferze zagrożenia, której kulminacyjnym punktem był stan wojenny.
Czytaj całość...
Etap Okręgowy Olimpiady Logistycznej
różne konkursy
wtorek, 06 grudzień 2016
201612_logistyk
W piątek 2 grudnia 2016 r. w Olsztynie odbyły się zawody II stopnia (etap okręgowy) IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Patronatem Honorowym olimpiady jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. W etapie okręgowym naszą szkołę reprezentował uczeń klasy czwartej technikum logistycznego Jordan Sankiewicz. Wyniki tego etapu poznamy już 16 grudnia 2016 r.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 80 z 859
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.