header image
Start
Laureaci XIV PKPO
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej
piątek, 07 październik 2016
201610_pkpo
XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej przeszedł do historii. 7 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku spotkali się utalentowani artyści i ich opiekunowie z gimnazjów i szkół średnich naszego regionu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół w Pasłęku i Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku, które uzyskało dofinansowanie z budżetu Starostwa Powiatowego w Elblągu na jego przeprowadzenie. Patronat honorowy objął starosta elbląski Maciej Romanowski. Sponsorami nagród była również Rada Rodziców przy ZS, która pozyskała także dodatkowe fundusze z Banku PKO BP w Pasłęku oraz Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego w Pasłęku. Sprzęt nagłaśniający użyczony został przez Pasłęcki Ośrodek Kultury. Podczas konkursu zaprezentowały się zespoły, duety i soliści, wykonywali oni 37 utworów w języku angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Oceny wykonawców podjęli się p. Marek Murdzia ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, p. Wojciech Haza – muzyk i członek El-bigbandu, p. Tomasz Dymlang – muzyk i właściciel Szkoły Muzycznej w Pasłęku oraz p. Elżbieta Czerska z ramienia TPLO.
Czytaj całość...
IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w ZS Pasłęk
różne konkursy
środa, 05 październik 2016
201610_olimpiada_logistyczna
We wtorek 4 października odbył się I etap IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się ponad 9000 uczniów z całej Polski, w tym również uczniowie klasy drugiej i czwartej z naszej szkoły. Organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki olimpiada to dla wielu uczniów szansa na zwolnienie części pisemnej egzaminu zawodowego, dostanie się na wymarzone studia logistyczne, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz początek kariery w logistyce. Punktualnie o godzinie 11:00 uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie testów, które mogą otworzyć im drogę do zwycięstwa. W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedzi na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej. Już 28 października otrzymamy wyniki I etapu olimpiady, za uczestników trzymamy mocno kciuki.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Zwierząt w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
wtorek, 04 październik 2016
201610_dzien_zwierzat
Dzisiejsze spotkanie sympatyków Szkolnego Koła Wolontariatu było wyjątkowe, bowiem na 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Został on ustalony w dniu wspomnienia w Kościele św. Franciszka z Asyżu patrona zwierząt, a obchodzony od r 1931 (decyzja konwencji ekologicznej we Florencji). Dzień ten celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non- profit, a także wegetarianie. Głównym jego celem jest uwrażliwienie na zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to istota żywa i ma swoje prawa. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.
Czytaj całość...
Pasłęcki tygiel kulturowy, czyli nietypowa lekcja historii i społeczeństwa
Wyjazdy i wycieczki
wtorek, 04 październik 2016
201610_tygiel_kulturowy
Dlaczego tygiel kulturowy? Pasłęczanie z pewnością wiedzą, jak bogatą mamy kulturę. W mieście, oprócz złożonej historii od czasów pruskich i krzyżackich, mamy ślady kultury żydowskiej, obecnie współistnieją tu katolicy, prawosławni, grekokatolicy oraz luteranie. Poznanie naszej małej Ojczyzny - taki cel przyświecał zajęciom z historii i społeczeństwa przeprowadzonym na terenie naszego miasta. W zajęciach wzięły udział klasy IIIa i IIIc LO. We wrześniu 2016 uczniowie 1 LO im. Bohaterów Grunwaldu zwiedzili zabytki naszego miasta (mury i bramy miejskie, ratusz, kościoły, cmentarz żydowski) oraz przypomnieli jego historię. A to wszystko w czasie, kiedy prowadzone były badania w celu zlokalizowania tunelu łączącego zamek z kościołem św. Bartłomieja.
Czytaj całość...
Uczniowie ZS na zajęciach na UWM
Wyjazdy i wycieczki
środa, 28 wrzesień 2016
201609_uwm
W środę 21 września uczniowie klas o nachyleniu przyrodniczo-medycznym przy Zespole Szkół w Pasłęku uczestniczyli w XIV Olsztyńskich Dniach Nauki zorganizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Z tej okazji młodzież wzięła udział w licznych zajęciach, w trakcie których można było m.in. wypreparować mózg szczura, zbadać tkanki pochodzące z różnych narządów człowieka, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji takich jak np. sposoby rozmnażania roślin w kulturach In vitro. Profesjonalizm nauczycieli akademickich zrobił na uczniach ogromne wrażenie a sam wyjazd był jedną z najlepszych lekcji w terenie w jakiej można było uczestniczyć, natomiast "Kortowo" - jedno z najpiękniejszych miasteczek studenckich w Polsce, znalazło wielu sympatyków wśród naszej młodzieży i z pewnością niektórzy z przyszłych studentów znajdą tam swoje miejsce. Organizatorkami wyjazdu były p. Elżbieta Wasiuk i p. Marta Puławska.
70-lecie Zespołu Szkół w Pasłęku
newsy
wtorek, 27 wrzesień 2016
Już coraz bliżej do Jubileuszowego Zjazdu Absolwentów Zespołu Szkół w Pasłęku z okazji 70-lecia placówki, który odbędzie się 10 czerwca 2017r. Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, do spotkań z osobami, które zajmowały kiedyś znaczące miejsce w naszym życiu, z nauczycielami, przyjaciółmi, czy po prostu kolegami ze szkolnej ławy. Zdjęcia z dawnych lat, kroniki szkolne, a do tego wyśmienity poczęstunek zapewnią Państwu przeżycie na nowo szkolnych lat młodości. 70 lat, to kilkanaście tysięcy uczniów i absolwentów, to liczne pokolenia, które miały związek z naszą tą szkołą, dlatego też chcemy spotkać się razem, żeby wspólnie powspominać. Zapraszamy Państwa na inaugurację obchodów 70- lecia ZS w Pasłęku, spotkania z kolegami i nauczycielami, a wieczorem na uroczysty bal. Wieczór planujemy rozpocząć tradycyjnie „Polonezem”. Liczymy na Państwa obecność i serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na temat rejestracji uczestników oraz programu będziemy publikować na bieżąco na stronie Zespołu Szkół w Pasłęku i facebooku.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Różne
piątek, 23 wrzesień 2016
ślubowanie_2016
23 września 2016 zgodnie z tradycją odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Podczas uroczystości, przygotowanej przez samorząd i pana Tomasza Rozenbajgiera, najmłodsi uczniowie złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły i stali się częścią naszej szkolnej społeczności. Każdy z wychowawców klas pierwszych wręczył swoim uczniom legitymacje szkolne. Od chwili wypowiedzenia słów przysięgi tak naprawdę rozpoczął się dla nich nowy rozdział. Zgodnie ze słowami pani dyrektor Elżbiety Wasiuk, czeka na nich dużo wyzwań, lecz i nowe przygody. Zapewne dla wielu narodzą się tu długotrwałe przyjaźnie, a być może i miłości. A zatem – drodzy uczniowie rozpoczynający naukę w Zespole Szkół, życzymy Wam samych pomyślnych chwil, żeby omijały Was wszelkie troski, a cel czyli ukończenie szkoły i dobrze zdane egzaminy został osiągnięty.
Czytaj całość...
WIedza o kulturze w plenerze
Wyjazdy i wycieczki
środa, 21 wrzesień 2016
201609_wok
Dnia 20.09.2016 r. klasa I Technikum z panią Dorotą Ćwik na lekcji wiedzy o kulturze wybrała się na długi spacer po Pasłęku w celu dokładnego poznania historii naszego miasta. Wybrani uczniowie mieli za zadanie przygotować ciekawe informacje na temat pasłęckich zabytków min. ratusza, murów obronnych, wieży ciśnień. Pozostali zaś musieli wypełnić kartę pracy. Na początku udaliśmy się do cerkwi, mogliśmy ją zwiedzić nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz i podziwiać ikonostas. Następnie postanowiliśmy pójść pod wieżę ciśnień, wpisaną w 1994 roku do Rejestru Zabytków. W dalszej kolejności powędrowaliśmy wzdłuż murów obronnych, które wzbudziły w nas ogromne zaciekawienie. Kolejnym punktem naszej lekcji był kościoła św. Bartłomieja i słynne pasłęckie organy Andreasa Hildebrandta. Odwiedziliśmy także Bibliotekę Miejską i obejrzeliśmy zbiory zgromadzone w Izbie Pamięci. Myślę, że taka żywa lekcja wiedzy o kulturze była interesująca i przydatna, ponieważ pozwoliła nam uzupełnić wiedzę dotyczącą miasta, w którym uczymy się i mieszkamy. Tego typu zajęcia sprzyjają również integracji klasy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 80 z 826
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
25 Marca 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.