header image
Start
Kulig w Zastawnie
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 23 luty 2017
201702_kulig
W piątek 17 lutego klasa II a wraz z wychowawcą panią Dorotą Ćwik i panem Tomaszem Tuniewiczem wybrała się na klasowy kulig do gospodarstwa agroturystycznego Vitalis w Zastawnie, które jest malowniczo położone wśród lasów i pól. Wszyscy martwili się, czy będzie jeszcze śnieg, ale jak się okazało na miejscu warunki do zabawy były wspaniałe. Szaleństwa było co niemiara, a nasi gospodarze zapewnili nam profesjonalną obsługę i bardzo smaczny poczęstunek. Polecamy wszystkim gorąco!
Pomagać każdy może!
Krwiodawstwo i Wolontariat
czwartek, 23 luty 2017
201702_zbiorka
W niedzielę 19 lutego 2017 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się charytatywny maraton taneczny, prowadzony przez profesjonalnych trenerów zumby z Pasłęka, Elbląga i Olsztyna. Wielkie wrażenie wywarła na nas duża ilość osób, które uczestniczyły w tym wydarzeniu. My (uczniowie i nauczyciele ZS w Pasłęku) także postanowiliśmy się włączyć i przygotowaliśmy stoisko, na którym odbywała się sprzedaż ciast i pysznej kawy. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za zrozumienie i wsparcie.
Czytaj całość...
Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej
różne konkursy
wtorek, 21 luty 2017
201702_olimpiada
W dniu 16 lutego 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyła się kolejna edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Do udziału w konkursie przystąpiły drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego. Każdy uczestnik olimpiady otrzymał do rozwiązania 50 pytań testowych. W celu wyłonienia zwycięskiej drużyny konieczna okazała się dogrywka pomiędzy Zespołem Szkół i Zespołem Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Konkurs wygrała drużyna Zespołu Szkół w Pasłęku w składzie Maciej Piotrak i Grzegorz Hintz uczniowie klasy I LO, opiekunem był p. Tadeusz Gębarowski. Kolejny szczebel olimpiady to eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 3 marca w Olsztynie.
Monodram pt. "Inny świat" w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
wtorek, 21 luty 2017
201702_monodram
16.02.2017 roku młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku miała możliwość obejrzenia monodramu , który został przygotowany przez aktora z teatru z Krakowa - Rafała Sadowskiego. Sztuka powstała na podstawie "Innego świata" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Spektakl, którego kanwą jest wstrząsająca relacja autora z pobytu w sowieckich łagrach w Witebsku i Jercewie, to opis brutalnych metod totalitaryzmu komunistycznego, walki o przeżycie i zachowanie ludzkiej godności.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Walentynki coroczne święto zakochanych
Różne
piątek, 17 luty 2017
201702_walentynki
Co roku 14 lutego w dzień św. Walentego obchodzimy święto zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Jest to też okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami. Także dziś po raz kolejny obchodziliśmy Walentynki w naszej szkole. Stało się już tradycją, że tego dnia hotelarze przyrządzają "słodką ucztę" w Naszym Hotelu. W tym roku rolę gospodarzy i gospodyń pełniła klasa III Technikum. Stół został specjalnie przystrojony, aby wprowadzić wszystkich w odpowiedni klimat święta. Oczywiście wszędzie dominował kolor czerwony. Zajęcia obejmowały techniki przygotowywania ciast, deserów lodowych, deserów zimnych i gorących oraz dekoracji stołu.
Czytaj całość...
II Szkolny Turniej CS:GO
Różne
czwartek, 16 luty 2017
201702_turniej
W dniach 10-11 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się II Szkolny Turniej Counter Strike: Global Offensive. W piątek do rywalizacji przystąpiły cztery pięcioosobowe drużyny, z których w drodze eliminacji wyłoniono dwie najlepsze. Starcie finałowe rozpoczęło się wczesnym rankiem w sobotę 11 lutego. Po emocjonującej walce zwyciężyła drużyna AVUNGERS w składzie: Hubert Marchwat, Maciej Chodziński, Bartłomiej Gawrylczyk, Piotr Wlizło, Damian Julluk i Paweł Lisowski. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Moniki Kozakiewicz za słodki poczęstunek, do p. Renaty Mackiewicz za obsługę gastronomiczną. Dziękujemy także Hubertowi Marchwatowi, Michałowi Tyszeckiemu i Maciejowi Woźnowskiemu za zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "FRASZKA"
konkursy językowe
czwartek, 16 luty 2017
W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”, który został przeprowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem współzawodnictwa jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). W tym roku do konkursu zgłosiło się 3 tysiące uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruowanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o języku polskim. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Najlepszy wynik w Zespole Szkół szkole uzyskała HANNA SIDOR z klasy II b LO. Wśród wyróżnionych są również: Emilia Świstak z klasy III a, Aleksandra Ćwiklińska z klasy III c, Ewelina Sosnowska z klasy III a, Katarzyna Makarska z klasy I b, Jakub Klarecki z klasy III b, Natalia Kubaszek z klasy III c, Aleksandra Buczko z klasy III b, Alicja Markowska z klasy III b, Katarzyna But z klasy III c, Martyna Białek z klasy III b, Aleksandra Szczepańska z klasy II b, Natalia Kozikowska z klasy II b, Mateusz Maliszewski z klasy III c i Anna Wróbel z klasy II c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
"Powidoki" Andrzeja Wajdy
Różne
czwartek, 16 luty 2017
201702_powidoki
W piątek uczniowie ZS obejrzeli ostatni film Andrzeja Wajdy pt. "Powidoki". Obraz przedstawia powojenny okres życia artysty Władysława Strzemińskiego (w tej roli B. Linda), który zasłynął w latach 20 i 30. XX w. jako twórca awangardowy. Po wojnie nadal tworzył, ale także wykładał w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Strzemiński nie podporządkował się systemowi PRL, nie uległ wzorcom socrealizmu. Taką postawą ściągnął na siebie uwagę władzy socjalistycznej, która za wszelką cenę chciała zniszczyć artystę. Pomimo jego wcześniejszych osiągnięć i autorytetu wykładowca stopniowo został wykluczony ze społeczeństwa. Nie godząc się na ustępstwa, twardo stawiał granicę komunizmowi, choć nie miał szans w walce z reżimem. Obraz przedstawia stopniową degradację Strzemińskiego. Profesor, twórcy PWSSP, który stracił pracę, członkostwo w związku artystów, został bez środków do życia, ponieważ władze uniemożliwiły mu zdobycie innego zajęcia. Śmiało można stwierdzić, że obraz Wajdy daje jednocześnie negatywną ocenę komunizmu, jako systemu, który próbując kontrolować wszystkie dziedziny życia obywateli, także kulturę. Pewne jest to, że „Powidoki” na długo zostają w pamięci oglądających.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 80 z 887
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Października 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.