header image
Start
Uroczysty Polonez z okazji 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku
video
poniedziałek, 12 czerwiec 2017

 

70-lecie Liceum tuż tuż!!!
newsy 2016/2017
piątek, 09 czerwiec 2017
Sponsorzy-70-lecia
W sobotę 10 czerwca 2017 r. minie 70 lat od dnia, w którym pierwszy raz zadzwonił szkolny dzwonek, rozpoczynając piękną historię Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. W roku 1947 wszystko się zaczęło. Powołano do życia szkołę, która po dziś dzień kształci i wychowuje ambitnych i mądrych ludzi. Trudno uwierzyć, że to taki szmat czasu. Taka rocznica to wyjątkowa okazja, by wspomnieniami ożywić przeszłość. Jednak, aby móc wspólnie cieszyć się z powrotu do szkolnych ławek, dawnych przyjaźni i poddać się chwili refleksji i wzruszeń, przygotowaliśmy dla wszystkich absolwentów moc atrakcji. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ogromne wsparcie wielu życzliwych osób, które nie mogą pozostać anonimowe.
Czytaj całość...
Zakończenie rejestracji
newsy 2016/2017
środa, 10 maj 2017
Szanowni Państwo

dziękujemy za zainteresowanie zjazdem absolwentów z okazji 70-lecia naszego Liceum Ogólnokształcącego. Informujemy, że rejestracja na uroczystość została zakończona i prosimy o nie dokonywanie wpłat przez osoby niezarejestrowane.

Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny Jubileuszu
Krakowskie obwarzanki, zakopiańskie oscypki
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Wycieczka-Jura
Wycieczki klasowe to najmilej wspominane chwile, wiążące się ze szkołą. Wspólne wyjazdy to niezapomniany czas, kiedy to faktycznie poznaje się ludzi, których zna się przecież nie od wczoraj. Jednocześnie to okazja, aby obudzić w sobie pasję, rozwijać wyobraźnię i czerpać atmosferę odwiedzanych miejsc. Na taką niezapomnianą wycieczkę wybrali się uczniowie ZS w Pasłęku. Mimo wielogodzinnej i męczącej podróży autokarem, zaraz po przyjeździe wszyscy ochoczo ruszyli za przewodnikiem, aby poznać tajemnice Krakowa.
Czytaj całość...
Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego w ZS w Pasłęku
konkursy językowe
poniedziałek, 29 maj 2017
Meister-der-Rechtschreibung
W środę, 24 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", objęty honorowym patronatem Starosty Elbląskiego. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i licealistów, wzięło w nim udział 27 uczniów Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz ZS w Pasłęku, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę z pisowni języka niemieckiego. Każdy uczestnik gimnazjum rozwiązał trzy zadania, spośród których najtrudniejsze okazało się ćwiczenie ze słuchania.
Czytaj całość...
Sukcesy lingwistyczne uczniów ZS w Pasłęku
konkursy językowe
poniedziałek, 29 maj 2017
W środę 22 marca odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English AC, w której udział wzięło ponad 6 tysięcy uczestników z całego kraju, w tym również uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy IIb Hanna Sidor, która zajęła I miejsce w województwie, a XI w kraju, II miejsce w województwie i 13 w kraju zajął Łukasz Kaszkin - uczeń klasy IIa, a III miejsce w województwie oraz najwyższy wynik w kategorii klas pierwszych ponadgimnazjalnych otrzymała Klaudia Butkiewicz – uczennica klasy I Technikum Hotelarskiego. Paulina Świdurska - tegoroczna absolwentka- uzyskała najwyższy wynik w kategorii klas trzecich ponadgimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Karpacz - Praga - Wrocław
Wyjazdy i wycieczki
poniedziałek, 29 maj 2017
Wycieczka-do-Pragi
Dotarcie do szkoły przed ósmą rano stanowi zazwyczaj nie lada wyzwanie dla większości uczniów . Jednakże w niedzielę 14 maja młodzież z klas 1a i 1b ochoczo stawiła się przed szkołą i to o godzinie 23.00. Tej nocy bowiem wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę. Celem podróży w pierwszej kolejności był Karpacz, który przywitał nas słoneczną pogodą. Ruszyliśmy na zdobycie Śnieżki, a nie było łatwo gdyż na szczycie leżał jeszcze śnieg. Po pełnej emocji jeździe wyciągiem, a następnie trudniej wspinaczce udało nam się dotrzeć na szczyt.
Czytaj całość...
Wystawa "Żołnierze wyklęci 1944-1963" w Zespole Szkół w Pasłęku
Różne
czwartek, 25 maj 2017
wystawa
W dniach 04-21.04.17 w Zespole Szkół w Pasłęku mogliśmy zaprezentować wystawę poświeconą 5. Brygadzie Wileńskiej. Zbiory zostały udostępnione dzięki posłowi Jerzemu Wilkowi i jego asystentce Annie Szczepańskiej. Zainteresowanie wystawą, jak i zajęciami, które przeprowadziła pani dyrektor Katarzyna Panimasz, było ogromne. Odwiedzający mieli również możliwość obejrzenia filmu, który przygotował Dominik Potrapeluk z klasy IIIA. Wystawę obejrzeli i uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2, podopieczni z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Marwicy, a także słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Warto podkreślić, że ekspozycja cieszyła się również zainteresowaniem mieszkańców Pasłęka. W murach naszej szkoły gościliśmy pana Zenona Gajdamowicza, który przedstawił młodzieży historię 3. Brygady Wileńskiej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 9 - 16 z 873
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
26 Września 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz,
Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.