header image
Start
Pożegnanie absolwentów
Różne
czwartek, 25 maj 2017
maturzyści-2017
Początek pierwszej klasy w szkole ponadgimnazjalnej to moment, w którym wydaje się że do ukończenia szkoły pozostało jeszcze bardzo dużo czasu. W ferworze nauki, nowych przyjaźni, wspólnych wycieczek mijają szkolne dni, a do matury całe wieki. Potem próbne matury, ogrom przygotowań do studniówki, a sam bal studniówkowy mija w okamgnieniu. Jedynie zdjęcia i wspomnienia zatrzymują czas, który zmierza nieubłaganie w jednym kierunku. 28 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku nadeszła ta chwila, kiedy to świadectwo ukończenia szkoły odebrało 98 absolwentów.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? Wizyta na Targach HORECA
Wyjazdy i wycieczki
czwartek, 25 maj 2017
targi-HORECA
W dniu 25 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy drugiej Technikum Hotelarskiego wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym na coroczne targi HORECA do Ostródy. Na targach można było zapoznać się z obowiązującymi trendami obowiązującymi w gastronomii i hotelarstwie. Targi były okazją do pokazania swoich umiejętności w licznych konkursach kulinarnych. Dla nas nie lada gratką było spotkanie wielu szacownych gości, znanych z ekranów telewizyjnych. Gościem honorowym był Kurt Scheller. W rolę głównego prezentera wcielił się Karol Okrasa i Dariusz Struciński (szef kuchni w Starych Jabłonkach). Na targach swoje umiejętności prezentowali zwycięzcy telewizyjnego show Top Chef.
Czytaj całość...
Licealiści na warsztatach językowych
Różne
piątek, 28 kwiecień 2017
warsztaty-językowe
W czwartek 27 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku już po raz kolejny wzięli udział w "Dniu Lingwistycznym" organizowanym przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu. W ramach spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a jedną z nich był niewątpliwie konkurs „Młode Talenty”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Patrycja Śreniawska, Patryk Śreniawski, Damian Majk i Kamila Baniel. Młodzież zaprezentowała swoje interpretacje wierszy w języku angielskim i aż dwoje z nich tj. Patryk i Patrycja zajęli odpowiednio II i III miejsca.
Czytaj całość...
Piękny wynik XVII Olimpiady "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego"
różne konkursy
czwartek, 27 kwiecień 2017
Obraz
Jak co roku, Zespół Szkół w Pasłęku wziął udział olimpiadzie "Przyroda i historia powiatu elbląskiego". Finał konkursu odbył się 25 IV b.r. w ZSEiT. Wzorem drużyn z poprzednich lat, ekipa z naszej szkoły wywalczyła medalowe miejsca, zarówno indywidualnie, jak i w klasyfikacji ogólnej. Rywalizowaliśmy z gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi. Osobno rozgrywały konkurs szkoły podstawowe. Ogółem w olimpiadzie wzięło udział 12 drużyn. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali uczniowie klasy Ib: Izabela Wołyńska i Maciej Hulanicki oraz Julia Szpotańska z klasy II c.
Czytaj całość...
Wyniki IV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. "Mój Zabytek"
różne konkursy
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
mój-zabytek
Znamy decyzję jury Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego, które oceniło w b.r. 126 prac. Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazła się uczennica kl. IIIb Kamila Bełza za prace pt. Motocykle. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 20 maja w Pałacu Młodzieży im. Orląt Lwowskich przy ul. E. Plater 3 w Olsztynie, gdzie zostaną zaprezentowane najlepsze prace, wśród których zobaczyć będzie można m.in. prace Kamili Bełzy i Adriana Kota z kl. III d. Serdecznie gratulujemy!!!!
Honorowi Krwiodawcy z Zespołu Szkół w Pasłęku 2017
Krwiodawstwo i Wolontariat
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
Już w piątek mury naszej szkoły opuszczą kolejni absolwenci, nastąpi czas podsumowania ich trzy- i czteroletniej pracy. Jest to również okazja do podsumowania XIV edycji Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda Krew Ratuje Życie”. Wśród naszych abiturientów mamy 23 honorowych krwiodawców, który oddali łącznie 26 860 ml krwi pełnej. Wśród nich są tacy, którzy oddają krew regularnie i od dawna. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał uczeń kl. III D LO Jakub Żelazko (4050 ml), na drugim miejscu uplasował się jego kolega z klasy Mateusz Srebrnik (3150 ml), a trzecie miejsce zajął Michał Podlasiak z IV Technikum.
Czytaj całość...
W pogoni za marzeniami
Różne
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
W-pogoni-za-marzeniami
Dnia 21 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Pasłęku z inicjatywy pana Wiesława Śliwki mieliśmy zaszczyt gościć absolwenta naszego liceum pana Roberta Szaja, który aktywnie zajmuje się Polską Fundacją Paraolimpijską. Jego działalność wspiera osoby niepełnosprawne z dysfunkcją ruchu, niezwykle ambitnych i utalentowanych sportowców. Głównym tematem spotkania z uczniami naszej szkoły była kariera biegaczki pochodzącej z Radomia Alicji Fiodorow, która urodziła się bez lewego przedramienia. Spotkanie poprzedziła kilkudniowa wystawa zdjęć paraolimpijczyków z ich udziału w Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016.
Czytaj całość...
"Głos Pasłęka" od kuchni
Różne
piątek, 21 kwiecień 2017
edukacja-medialna
21 kwietnia klasa II B miała nietypową lekcję edukacji medialnej. Gościem uczniów była pani Anna Włodarska, dziennikarka "Głosu Pasłęka" i administrator portalu NetGazeta. Portal i gazeta są najstarszym, największym i najpopularniejszym medium lokalnym w gminie Pasłęk. To pewnego rodzaju fenomen wśród lokalnych mediów nie tylko w województwie, ale i w kraju. "Głos Pasłęka" ma wiernych czytelników i rzeszę komentatorów. Pani Ania opowiadała młodzieży o początkach Redakcji, przyniosła także ze sobą pierwsze numery miesięcznika.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 9 - 16 z 859
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.