Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Termomodernizacja Zespołu Szkół w Pasłęku

   02 czerwca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Elblągu miało miejsce podpisanie umowy na roboty budowlane w ramach projektu pn. „Termomodernizacja wraz z rozbudową i przebudową budynków Zespołu Szkół w Pasłęku”. Wykonawcą przedsięwzięcia będzie Przedsiębiorstwo budowlano-montażowe Elzambud Sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu. Umowa została podpisana przez Starostę Elbląskiego Pana Macieja Romanowskiego, Wicestarostę Pana Ryszarda Zająca, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Pani Sabiny Knifki. 

Czytaj więcej o: Termomodernizacja Zespołu Szkół w Pasłęku
Powiększ obraz:

Jazz i swing królowały w Zespole Szkół

  24 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się niezwykły koncert. Największe światowe standardy jazzowe i przeboje swingowe wykonało trio Knitter’s Jazz Band w składzie: Wojciech Szewczyński (instrumenty perkusyjne), Stanisław Żylis (gitara basowa) oraz Roman Apoloniusz Knitter (wokal i gitara).

Czytaj więcej o: Jazz i swing królowały w Zespole Szkół
Powiększ obraz:

UWAGA KONKURS!!!

 W związku z przypadającą w tym roku 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika oraz 185. rocznicą urodzin Jana Matejki, nauczyciele historii zapraszają uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie historycznym.

Czytaj więcej o: UWAGA KONKURS!!!
Powiększ obraz:

Uczniowie ZS w Sądzie Okręgowym

 W poniedziałek 15 maja uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, wzięli udział w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Obserwacja rozprawy oraz pracy sędziego, adwokata i prokuratora, stanowi uzupełnienie
wiedzy zdobytej podczas zajęć szkolnych dotyczących zagadnień z dziedziny prawa.

Czytaj więcej o: Uczniowie ZS w Sądzie Okręgowym
Powiększ obraz:

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół

W środę 10 maja uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych. Inicjatorem przedsięwzięcia była Akademia Umiejętności Zawodowych EUROCASH. Hasłem przewodnim spotkania było: „W grupie siła–postaw na
Zespół”.

Czytaj więcej o: Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół
Powiększ obraz:

Podsumowanie projektu „Inwestycja w przyszłość– stawiamy na rozwój”

  W ramach projektu „Inwestycja w przyszłość– stawiamy na rozwój” ośmioro uczniów klas II Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół w Pasłęku od 13 marca do 1 kwietnia 2023r. odbyło trzytygodniowe praktyki w Setubalu. Uczestnicy zagranicznych praktyk poszerzyli swoje umiejętności i kompetencje zawodowe, poznali język, kulturę, zwyczaje oraz zabytki Portugalii.

Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu „Inwestycja w przyszłość– stawiamy na rozwój”
Powiększ obraz:

Zakończenie roku klas maturalnych w Zespole Szkół w Pasłęku

  Uczniowie często z utęsknieniem czekają na ostatni dzień szkoły, a jednak kiedy on nadchodzi, radość i satysfakcja mieszają się z żalem i niepokojem. Zakończenie roku w ostatniej klasie to czas refleksji, wspomnień i wzruszeń oraz trudnych pożegnań. W piątek 28 kwietnia w świat dojrzałości wkroczyło 119 uczniów pięciu klas maturalnych: trzech klas liceum i dwóch technikum.

Czytaj więcej o: Zakończenie roku klas maturalnych w Zespole Szkół w Pasłęku
Powiększ obraz:

Uczniowie Zespołu Szkół na „Dniu Kandydata”

  We wtorek 25 kwietnia klasa II b LO o nachyleniu mundurowo- sportowym uczestniczyła w przeprowadzonym w Elblągu „Dniu Kandydata". Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie służby w Policji. Uczniowie mieli możliwość pokonania toru sprawnościowego, którego przejście jest częścią procedury dla kandydatów do Policji.

Czytaj więcej o: Uczniowie Zespołu Szkół na „Dniu Kandydata”