Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Uroczystości

Uroczystości

Autor: info: ZS
Powiększ obraz:

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Pasłęku

 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Austrii i Prus Polska odzyskała niepodległość. W przeddzień 103 rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju, uczniowie  klasy 2a zaprezentowali wzruszający program artystyczny upamiętniający losy zniewolonej Ojczyzny oraz walkę oddanych patriotów i wreszcie odzyskanie upragnionej wolności.

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Pasłęku
Powiększ obraz:

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku

  Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się- słowa Taylor MacKenzie stały się wiodącą myślą uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku. Nauczyciele, pedagodzy oraz pracownicy oświaty usłyszeli podziękowania i słowa uznania wypowiedziane przez panią dyrektor Elżbietę Wasiuk.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku
Powiększ obraz:

Ślubuję!

W środę 29 września 2021 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się ślubowanie. Zebranych powitała pani dyrektor, Elżbieta Wasiuk, kierując do uczniów klas pierwszych szczególnie ciepłe słowa i gratulując im wyboru szkoły. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.

Czytaj więcej o: Ślubuję!
Powiększ obraz:

Powrót do szkoły w ZS w Pasłęku

Tradycyjnie 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W Zespole Szkół w Pasłęku do pracy przystąpiło ponad 630 uczniów skupionych w 22 oddziałach klasowych, 56 nauczycieli i 15 pracowników administracji i obsługi. W czasie uroczystego apelu, które rozpoczęło się od upamiętnienia ofiar II wojny światowej, dyrektor Elżbieta Wasiuk życzyła powodzenia wszystkim uczniom na cały rok nauki, a szczególnie tegorocznym maturzystom.

Czytaj więcej o: Powrót do szkoły w ZS w Pasłęku