header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki
Wyjazdy i wycieczki
Poznajcie nas Drukuj
środa, 10 lutego 2021

Szanowni Państwo, uczennice i uczniowie klas pierwszych naszej szkoły pragną podzielić się informacjami, jakie opracowali w formie graficznej o sobie samych.

Poznajcie nas 1 TA, Zapraszamy!

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do obejrzenia prezentacji pt. „Poznajcie Nas bardziej, klasę 1B”.

Witajcie
Uczniowie klasy I TB, chcielibyśmy zaprosić nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku na obejrzenie krótkiego filmu. który z wysiłkiem i ciężko włożoną pracą przygotowala nasza klasa.

Drodzy nauczyciele i uczniowie! Jesteśmy klasą 1a o nachyleniu politechnicznym Zespołu Szkół w Pasłęku. W poniższej prezentacji chcielibyśmy przestawić się Wam, opowiedzieć o naszych zainteresowaniach, upodobaniach i planach. Tym samym mamy nadzieję, że z chęcią się z nimi zapoznacie. Projekt powstał wysiłkiem wszystkich uczniów klasy w ramach zajęć plastyki. Niestety w tym roku sytuacja epidemiczna i nauka online zmusiła nas do zmiany formy z wystawy tradycyjnej na prezentację multimedialną.

Czytaj całość...
Ocalić od zapomnienia Drukuj
czwartek, 04 lutego 2021

P.Elza
P.Elza
Jedna z najstarszych powojennych mieszkanek Pasłęka i najstarszych uczennic Zespołu Szkół w Pasłęku - pani Elza Strzelecka, kończy w tym miesiącu 88 lat. Ten wiek to tylko cyfry, o czym świadczy dobre zdrowie i ciągła aktywność naszej seniorki. Podczas ostatniej wspólnej rozmowy, pani Elza przekazała mi ciekawą informację o tym, że postanowiła ocalić od zapomnienia swoje wspomnienia oraz pamiątki. Pani Strzelecka wzięła udział w ogólnonarodowej akcji Muzeum Historii Polski „Moja pamiątka” i przesłała własne wspomnienia oraz pamiątki do tej instytucji. W ten sposób nie tylko wzbogaciła zbiór muzeum, ale także zachowała cenne świadectwo dawnych lat od zapomnienia.

Czytaj całość...
WOŚP - podziękowania Drukuj
czwartek, 04 lutego 2021

Sztab WOŚP w Pasłęku składa serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wsparli swoimi datkami 29. Finał WOŚP i zaangażowali się w jego organizację. Zebraliśmy ok. 37 tysięcy złotych, która to suma w tak trudnym czasie i niesprzyjających warunkach jest potwierdzeniem dalszej chęci wspierania tej szczytnej akcji. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom kwestującym w Pasłęku i okolicach, a także osobom i firmom ich wspierającym, m.in. Supermarket Netto i Sklep Chorten przy ul. 3 maja. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swoje przedmioty na aukcję Allegro, m.in. Staroście Elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu, Burmistrzowi Pasłęka Wiesławowi Śniecikowskiemu, radnemu powiatowemu Robertowi Bielińskiemu, Pasłęckiemu Ośrodkowi Kultury, Ośrodkowi Szkolenia i Wychowania, Szkolnemu Związkowi Sportowemu z prezesem Mariuszem Ficakiem, Energy Dance Pasłęk, a także anonimowym darczyńcom. Ponadto dziękujemy Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu za wsparcie przy liczeniu pieniędzy, portalowi Głos Pasłęka za patronat medialny, pasłęckim morsom, a także nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Pasłęku, ZSEiT i SP w Rychlikach. Już dziś zapraszamy na jubileuszowy 30. Finał WOŚP. Mamy nadzieję, że odbędzie się on tradycyjnie i z wielką pompą w normalnych warunkach w styczniu przyszłego roku. Siema!

Sztab WOŚP w Pasłęku

Liceum "PERSPEKTYWY 2021" Drukuj
środa, 27 stycznia 2021

Ranking
Ranking
W rankingu „Perspektywy 2021” I Liceum Ogólnokształcące, które funkcjonuje w Zespole Szkół w Pasłęku zajęło 43 pozycję na wojewódzkiej liście rankingowej na 149 liceów funkcjonujących w roku szkolny 2019/2020 w naszym województwie (dane GUS). Wieloletnia i ciężka praca uczniów, nauczycieli i rodziców po raz kolejny została doceniona i wyróżniona na forum wojewódzkim i krajowym. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Życzymy całej społeczności szkolnej, aby tegoroczny sukces był inspiracją do działania i do podnoszenia sobie poprzeczki w górę, aby za rok wyniki były na wyższym poziomie niż obecnie.

Sukces Zespołu Szkół w rankingu "PERSPEKTYW 2021" Drukuj
środa, 27 stycznia 2021

Ranking
Ranking
27 stycznia br. na stronie Internetowej Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. Organizator rankingu dokonał analizy wyników 2186 liceów ogólnokształcących oraz 1743 techników i ogłosił listę 1000 najlepszych liceów i 500 techników.

Technikum nr 1, funkcjonujące w Zespole Szkół w Pasłęku, znajduje się na liście najlepszych techników w Polsce - poz. 223 na 1743 ocenianych szkół. W województwie warmińsko-mazurskim zajmuje, 7 pozycję na liście rankingowej na 76 techników dla młodzieży, funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim w roku szkolnym 2019/2020 – dane GUS.Kapituła Rankingu ocenia technika za pomocą czterech kryteriów: sukcesów szkoły na olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyników egzaminu zawodowego.Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Perspektywy Technikum nr 1 w Pasłęku ma prawo do używania tytułu honorowego „Najlepsze Technika w Polsce – SREBRNA Szkoła 2021".

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 1369
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
16 Kwietnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Benedykt,
Bernadetta, Cecyl,
Cecylian,
Charyzjusz, Erwin,
Erwina, Julia,
Ksenia, Lambert,
Lamberta, Nikita,
Nosisław, Patrycy,
Urban
Do końca roku zostało 260 dni.