header image
Start arrow Galeria video
Galeria video
"Skąd się bierze prąd" Drukuj
czwartek, 21 czerwiec 2012
Dnia 19.06.2012r. w naszej szkole odbył się wykład z fizyki, w którym uczestniczyła młodzież z liceum oraz z Gimnazjum nr 1 i z Gimnazjum nr 2. Wykład na temat "Skąd się bierze prąd" wygłosił prof. UG, dr hab. Ryszard Drozdowski z Uniwersytetu Gdańskiego. Najciekawsze były doświadczenia dotyczące: właściwości ładunków elektrycznych, sposobów uzyskiwania ładunków elektrycznych i ich gromadzenia, prądu stałego, pola magnetycznego wokół przewodników z prądem, indukcji elektromagnetycznej, prądnicy i silnika elektrycznego. Dzięki temu wykładowi i doświadczeniom mogliśmy utrwalić i przypomnieć wcześniej zdobytą wiedzę. Dowiedzieliśmy się jak działają elektrownie. Mamy nadzieję, iż częściej będą odbywały się w naszej szkole wykłady z fizyki.
Rozpoczęcie roku szkolnego Drukuj
niedziela, 03 wrzesień 2017
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018!!! Uczniów prosimy o zgłoszenie się w swoich klasach o godzinie 8:45. Do zobaczenia:)
Informacja dla klas pierwszych - 1a sala nr 1 (parter), kl. 1b - sala nr 16 (1 piętro), 1th-sala 26 (2 piętro), 1tl- sala 202 (2 piętro), 1a zawodowa- sala 11 (1 piętro).
Zajęcia z historii w Muzeum II Wojny Światowej Drukuj
czwartek, 16 listopad 2017
201711_muzeum_II_wojny_światowej
Tuż przed Świętem Niepodległości młodzież Zespołu Szkół zwiedziła wystawę w Muzeum II Wojny Światowej. Ekspozycja obejmuje wydarzenia od 20-lecia międzywojennego przez czas wojny po współczesność i jest jedną z największych na świecie. Tworzą ją trzy wątki: "Droga do wojny", "Groza wojny" oraz "Długi cień wojny". Historia Polski została zaprezentowana na tle wydarzeń europejskich. Na początku wystawy młodzież obejrzała sale poświęcone rodzącym się totalitaryzmom: komunizmowi, faszyzmowi i nazizmowi. Największe emocje wzbudziły ekspozycje poświęcone losom jeńców radzieckich w niemieckich obozach, oblężeniu Leningradu, czy zagładzie Żydów.
Czytaj całość...
Laureaci XIV PKPO Drukuj
piątek, 07 październik 2016
201610_pkpo
XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej przeszedł do historii. 7 października w auli Zespołu Szkół w Pasłęku spotkali się utalentowani artyści i ich opiekunowie z gimnazjów i szkół średnich naszego regionu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół w Pasłęku i Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku, które uzyskało dofinansowanie z budżetu Starostwa Powiatowego w Elblągu na jego przeprowadzenie. Patronat honorowy objął starosta elbląski Maciej Romanowski. Sponsorami nagród była również Rada Rodziców przy ZS, która pozyskała także dodatkowe fundusze z Banku PKO BP w Pasłęku oraz Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego w Pasłęku. Sprzęt nagłaśniający użyczony został przez Pasłęcki Ośrodek Kultury. Podczas konkursu zaprezentowały się zespoły, duety i soliści, wykonywali oni 37 utworów w języku angielskim, hiszpańskim i rosyjskim. Oceny wykonawców podjęli się p. Marek Murdzia ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, p. Wojciech Haza – muzyk i członek El-bigbandu, p. Tomasz Dymlang – muzyk i właściciel Szkoły Muzycznej w Pasłęku oraz p. Elżbieta Czerska z ramienia TPLO.
Czytaj całość...
Młodzież Zespołu Szkół w rejonowym etapie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Drukuj
piątek, 14 kwiecień 2017
W poniedziałek 10 kwietnia reprezentanci Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w rejonowym etapie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Patrycja Śreniawska, Ewelina Walczak i Jakub Aleksandrowicz zmierzyli się z utworami Wisławy Szymborskiej, Zofii Nałkowskiej i Sławomira Mrożka. Występując przed licznie zgromadzoną publicznością, uczestnicy konkursu odkryli nowe oblicza wybranych przez siebie tekstów, a sam konkurs dostarczył wielu niesamowitych emocji. W dobie pośpiechu i niedbałego posługiwania się poprawną polszczyzną takie spotkania uwrażliwiają młodzież na piękno literatury i języka polskiego. Dziękujemy naszym młodym recytatorom za udział w konkursie i niezapomniane zaprezentowanie wybranych tekstów.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 23 - 33 z 1025
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Grudnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.