header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły
Z życia szkoły
Co u hotelarzy? Graliśmy dla WOŚP Drukuj
czwartek, 18 stycznia 2018
201801_wosp_hotel
Tak jak wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku, tak i uczniowie Technikum Hotelarskiego w ZS w Pasłęku grali na rzecz WOŚP. W niedzielę 14 stycznia mieliśmy zaszczyt pomagać wolontariuszom i gościć ich w naszym hotelu. Naszym zadaniem było przygotowanie gorących napojów i posiłków dla wszystkich kwestujących. Drzwi "Naszego Hotelu" były otwarte dla wszystkich chętnych.
Czytaj całość...
Co u hotelarzy? X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej w Gdyni Drukuj
czwartek, 11 stycznia 2018
201801_olimpiada_hotel
W dniu 08.01.2018 r. w 246 szkołach w Polsce kształcących technika hotelarstwa podzielonych na dziewięć okręgów odbyły się eliminacje w II etapie dziesiątej edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Wzięli w nich udział zwycięzcy szkolnych eliminacji ze szkół hotelarskich z całej Polski. W naszym regionie do konkursu przystąpiły 22 szkoły z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali laureaci eliminacji szkolnych Bartłomiej Korzeniowski z klasy III i Daniel Gajdarenko z klasy I Technikum Hotelarskiego.
Czytaj całość...
Wieczornica w Placówce "Orle Gniazdo" Drukuj
czwartek, 21 grudnia 2017
201712-Wieczornica-Orle-Gniazdo
W czwartek 14 grudnia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gniazdo" w Marwicy miała miejsce uroczysta wieczornica, w której wzięli udział wolontariusze SKW przy Zespole Szkół wraz z dyrektorem panią Elżbietą Wasiuk i p.Beatą Łuczyńską-Pyra oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się p.Zbigniew Lichuszewski, Wicestarosta Powiatu Elbląskiego oraz przedstawiciele sponsorów od lat wspierających działalność placówki.
Czytaj całość...
Nie warto w życiu iść na skróty - "z uzależnienia wychodzą tylko mistrzowie - najlepsi" Drukuj
środa, 20 grudnia 2017
We wtorek 19 grudnia klasy I th, III c i III t wraz z wychowawcami wyruszyły do pasłęckiego kina, aby zobaczyć jeden z najlepszych obrazów 2017 r. film pt. "Najlepszy". Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski, w czasach szkolnych zdolny sportowiec, który mimo licznych osiągnięć nie wierzy w swoje możliwości. Na ekranie widać postępujący proces uzależnienia, towarzyszące mu złudne wrażenie posiadania przyjaciół. Bohaterowi narkotyki wydają się zapewniać wolność i odczucie radzenia sobie z problemami. Przełomowy w jego życiu był rok 1984, kiedy podjął leczenie w Monarze.
Czytaj całość...
Zajęcia z botaniki na UWM Drukuj
wtorek, 19 grudnia 2017
201712-UWM-Olsztyn
W piątek 15 grudnia uczniowie klasy II o nachyleniu przyrodniczo-medycznym po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tym razem zajęcia dotyczyły budowy anatomicznej roślin, którą uczniowie badali na podstawie obserwacji mikroskopowych. W związku z tym oglądali trwałe preparaty tkanek cebuli, dyni i bobu, a także mieli okazję do samodzielnego wykonania preparatów m.in. z łodygi selera naciowego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 351 - 359 z 1369
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Kwietnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Hermenegilda,
Hermenegild, Ida,
Jan, Justyn,
Małgorzata,
Przemysł, Przemysław
Do końca roku zostało 263 dni.