header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki
Wyjazdy i wycieczki
Spotkania z matematyką Drukuj
poniedziałek, 18 grudzień 2017
201712-UWM-Olsztyn
We wtorek 12 grudnia uczniowie klas 1a, 2a i 2c LO wzięli udział w "Spotkaniach z matematyką" organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dr Krzysztof Sopyła ciekawie opowiedział nam o sieciach neuronowych. Dowiedzieliśmy się jak powstają sieci i gdzie znajdują swoje zastosowanie. Zajęcia przyniosły nam dużo nowej wiedzy oraz radości ze wspólnie spędzonego czasu.
Czytaj całość...
Mikołajki na lodzie Drukuj
czwartek, 07 grudzień 2017
20171206-lodowisko
W środę 6 grudnia uczniowie klas 2a i 2b LO spędzili wspólne chwile szalejąc na lodowisku w Elblągu. Była świetna zabawa i okazja do doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi.
Czytaj całość...
Logistycy na Targach Pracy w Ostródzie Drukuj
wtorek, 28 listopad 2017
201710_targi_pracy
Dnia 21 listopada 2017 roku uczniowie kasy pierwszej, drugiej i czwartej technikum logistycznego z Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyli w Targach Pracy w Ostródzie oraz konferencji Pracuj Plus. Patronat nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Były to pierwsze Targi Pracy zrzeszające wielu pracodawców z województwa warmińsko-mazurskiego, poszukujący pracowników do swoich firm.
Czytaj całość...
"Amadeusz" na deskach elbląskiego teatru Drukuj
piątek, 24 listopad 2017
201711_Amadeusz
We wtorek 21 listopada młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu pt. "Amadeusz" w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Sztuka w reżyserii Pawła Szkotaka zrobiła ogromne wrażenie na publiczności, która owacjami na stojąco wyraziła swoje uznanie. Spektakl to historia genialnego kompozytora, który nie do końca był rozumiany przez otoczenie. Na scenie przedstawiono epizody z życia Wolfganga Amadeusza Mozarta (od zabawnych przez patetyczne, a nawet przejmująco smutne).
Czytaj całość...
Zajęcia z historii w Muzeum II Wojny Światowej Drukuj
czwartek, 16 listopad 2017
201711_muzeum_II_wojny_światowej
Tuż przed Świętem Niepodległości młodzież Zespołu Szkół zwiedziła wystawę w Muzeum II Wojny Światowej. Ekspozycja obejmuje wydarzenia od 20-lecia międzywojennego przez czas wojny po współczesność i jest jedną z największych na świecie. Tworzą ją trzy wątki: "Droga do wojny", "Groza wojny" oraz "Długi cień wojny". Historia Polski została zaprezentowana na tle wydarzeń europejskich. Na początku wystawy młodzież obejrzała sale poświęcone rodzącym się totalitaryzmom: komunizmowi, faszyzmowi i nazizmowi. Największe emocje wzbudziły ekspozycje poświęcone losom jeńców radzieckich w niemieckich obozach, oblężeniu Leningradu, czy zagładzie Żydów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 136
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.