Start arrow Z życia szkoły arrow Konkursy
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności Drukuj
wtorek, 11 grudzień 2018
201812-Olimpiada-o-Bezpieczeństwie
W piątek 7 grudnia w Olsztynie odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali uczniowie: Mateusz Kołosowski, Maciej Piotrak, Grzegorz Hintz, Jakub Aleksandrowicz (klasa III a LO) i Jakub Październik (klasa I a LO). Uczniów do olimpiady przygotowywał pan Tadeusz Gębarowski. Uczestnicy etapu okręgowego mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań dotyczących między innymi problematyki obronności, międzynarodowego prawa humanitarnego, zagrożeń ekologicznych, obrony cywilnej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do etapu centralnego zakwalifikowali się: Mateusz Kołosowski, Maciej Piotrak i Jakub Październik. Finał olimpiady odbędzie się 22-23 marca 2019r. w Warszawie. Trzymamy kciuki za finał!
Uczennice Zespołu Szkół w finale Drukuj
czwartek, 06 grudzień 2018
201812-konkurs-lekcja-historii
W październiku br. uczennice klasy Ib LO – Kornela Kazimierczuk i Julia Winiewska pod kierunkiem pani Moniki Kozakiewicz przystąpiły do 5. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Lekcja Historii i Sztuki z Jackiem Kaczmarskim („I ja się jakoś niepodległy czuję…”). Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i w kategorii indywidualnej złożony jest z trzech etapów: szkolnego, ogólnopolskiego i finału. Zadaniem uczestnika konkursu na etapie szkolnym było przygotowanie pracy pisemnej w postaci opowiadania, posiadającego cechy, predestynujące je do wykorzystania jako kanwę scenariusza filmowego, nt. wybranego przez siebie lokalnego wątku odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczyny z powodzeniem przeszły do etapu ogólnopolskiego, a następnie zostały zakwalifikowane do finału. Na tym etapie uczestnik w ciągu 30 minut prezentuje swoją koncepcję scenariusza filmowego, posługując się przy tym prezentacją multimedialną oraz odpowiada na 4 pytania dotyczące opowiadania oraz poruszonych w nich wątków historycznych. Zatem 10 grudnia 2018 roku w Krakowie - finał. Trzymamy kciuki !
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Drukuj
czwartek, 06 grudzień 2018
201811_konkurs_pck
W dniu 30.11.2018 w naszej szkole odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż – etap szkolny. W Olimpiadzie wzięło udział 39 uczniów. Najlepszy wynik i tym samym I miejsce uzyskała Patrycja Szymanek z kl. II a LO, II miejsce zajął Dominik Sylwanowicz z kl. Ia LO. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie rejonowym!
Opiekun Szkolnego Koła PCK
M. Konupek
Młodzież Zespołu Szkół kontra "Mitologia" Drukuj
środa, 21 listopad 2018
W czwartek 15 listopada uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie z "Mitologii". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej, rozwijanie zainteresowań kulturą starożytnych Greków, a także rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, na który składały się pytania o różnym stopniu trudności. Młodzież miała udzielić odpowiedzi na pytania takie jak: w co Zeus zmienił ukochanego boginki Eos, czy też jak nazywali się sędziowie podziemia. Uczniowie przez godzinę dzielnie zmagali się z wyznaczonymi poleceniami. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
"Wolność kocham i rozumiem" Drukuj
środa, 14 listopad 2018
201811-konkurs-100-lecie
We wtorek 13 listopada w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się interdyscyplinarny konkurs upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości własnej tożsamości poprzez pogłębienie i popularyzację wiedzy historycznej oraz polskiego dziedzictwa kulturowego, promowanie idei wolności oraz suwerenności narodów i państw, upowszechnianie innowacyjnych metod edukacyjnych. Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu kolażu prezentującego wylosowaną przez klasę postać historyczną, związaną z odzyskaniem niepodległości.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>