Start arrow Z życia szkoły arrow Różne
Różne
"Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej" Drukuj
poniedziałek, 04 luty 2019
2018-Ponadnarodowa-mobilność-kadry-edukacji-szkolnej
W Zespole Szkół w Pasłęku trwa realizacja projektu pt. "Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej" realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Założeniem projektu jest udział nauczycieli w zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, a następnie wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w pracy z uczniami. Szkolenia, w których uczestniczą nauczyciele naszej szkoły: Elżbieta Czerska i Beata Pierlejewska, odbywają się w Piran (Słowenia) i w Graz (Austria). Udział w projekcie daje wiele możliwości: m.in. podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych kadry nauczycielskiej, wzbogacenie warsztatu pracy z uczniem, poznanie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, wdrożenie rozwiązań zdobytych przez nauczycieli w trakcie mobilności zagranicznych realizowanych w ramach projektu.
Czytaj całość...
Doświadczenia z chemii! Drukuj
czwartek, 24 styczeń 2019
Tuż przed feriami, w piątek 18 stycznia gościliśmy w naszej szkole uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z klasy VIIIA. Pani Dyrektor Elżbieta Wasiuk wraz z Panią Katarzyną Panimasz serdecznie przywitały naszych gości. Młodzież wykonywała ciekawe doświadczenia z chemii nieorganicznej. Uczniowie byli zafascynowani doświadczeniami, które przygotowały dla nich uczennice klasy IIA o nachyleniu przyrodniczo - medycznym wraz z Panią Anną Marek - Cytrycką.
Co u hotelarzy? Egzamin zawodowy Drukuj
piątek, 11 styczeń 2019
201901-Egzamin-zawodowy
W dniach 09 i 10.01.2019 r. w Zespole Szkół w Pasłęku w Technikum Hotelarskim odbyły się egzaminy zawodowe w Kwalifikacji T.12. Egzamin składał się z dwóch części. Część pisemna trwa 60 minut i jest przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna ‎była prawidłowa. W części praktycznej egzaminu w kwalifikacji T.12 uczeń wykonuje konkretne zadanie w formie pisemnej. Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, należy uzyskać: z części pisemnej, – co najmniej 50% punktów (minimum 20) z części praktycznej, – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. W tym roku szkolnym w sesji zimowej do egzaminu przystąpiła klasa IV Technikum Hotelarskiego. Po egzaminach w klasie panuje optymizm. Wszyscy liczymy na kolejne 100% zdawalności. Wyniki poznamy 22 marca 2019 r. Przed hotelarzami egzaminy maturalne. Wszyscy życzymy im podobnej zdawalności jak na egzaminach zawodowych.
B. Szymański
Wykład z archeologii w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
środa, 09 styczeń 2019
W dniu 9 stycznia 2019 r. w auli Zespołu Szkół w Pasłęku gościliśmy panią Agnieszkę Jarzec z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, która w niezwykle interesującym wykładzie wzbogaconym licznymi fotografiami przedstawiła badania archeologiczne cmentarzyska w Krośnie koło Pasłęka. Zabytek ten jest unikatem na skale Polski, a pozostałości, jaki tam znaleziono, datuje się na w I i II wieku naszej ery. Użytkującą stanowisko ludność, w języku archeologicznym określaną mianem kultury wielbarskiej, wiąże się ze znanymi ze źródeł pisanych ugrupowaniami Gotów, którzy w okresie starożytności mieli wędrować ze Skandynawii przez tereny dzisiejszej Polski i Ukrainy, aż po wybrzeża Morza Czarnego. Stanowisko w Krośnie dostarczyło bogatych materiałów poszerzających naszą wiedzę o kulturze i obrzędowości mieszkańców rejonu Pasłęka w pierwszych wiekach naszej ery oraz ich kontaktach z najważniejszymi ośrodkami świata antycznego - zaznaczyła Agnieszka Jarzec z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Technikum nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku w rankingu Perspektyw Drukuj
środa, 09 styczeń 2019
Obraz
Z przyjemnością informujemy, ze Technikum nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku zostało ujęte w rankingu portalu Perspektywy. W kategorii techników zajęło 225 miejsce w kraju (na 500 klasyfikowanych), zaś w województwie warmińsko-mazurskim – 4 miejsce. O tak świetnym wyniku zadecydowały bardzo dobre wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. Gratulujemy!
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 316