header image
Aktualności arrow Technikum nr 1 arrow Technikum Logistyczne
Technikum Logistyczne
Opis kierunku kształcenia Drukuj
środa, 25 luty 2015
Pożądane cechy kandydata do zawodu to:
umiejętność komunikowania się i współpracy, podejmowania szybkich decyzji, podzielność i koncentracja, dokładność, odporność na stres.
Umiejętności absolwenta:
obsługa zintegrowanych systemów informatycznych w logistyce, aranżowanie łańcucha dostaw w logistyce, prezentowanie działalności marketingowej na rynku usług logistycznych, wymiana dokumentów drogą elektroniczną i w sieci teletransmisji danych, prowadzenie rozliczeń ze spedytorami oraz klientami krajowymi i zagranicznymi, organizowanie zaopatrzenia, magazynowania, transportu, dystrybucji.
Możliwość podjęcia pracy: w działach logistyki wszystkich firm oraz w jednostkach samorządu terytorialnego na stanowiskach specjalisty ds. sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję, logistyki miejskich usług infrastrukturalnych, planowania produkcji i zapasów, gospodarki materiałowej, transportu wewnętrznego, opakowań, gospodarki odpadami.
Uczniowie w klasie trzeciej odbywają praktykę zawodową w przedsiębiorstwach: przemysłowych, handlowych, usługowych, transportowo-spedycyjnych, w jednostkach samorządu terytorialnego.
Klasa, w której kształcenie odbywa się w zawodzie technik logistyk kształci umiejętności planowania i organizowania zadań logistycznych w zakresie różnorodnych środków transportu, przygotowuje do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu logistyki, spedycji krajowej i międzynarodowej, przygotowuje do uzyskania Certyfikatu w ramach Europejskiego Systemu Certyfikacji Logistyków w Polsce.
Szkoła organizuje dla uczniów wyjazdy edukacyjne m.in. do: Grupy Lotos w Gdańsku, Portu w Gdyni, Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu, Agencji Celnej, Agencji Morskiej.
Uczniowie mają możliwość poszerzania wiedzy i umiejętności logistycznej poprzez udział w Olimpiadzie Logistycznej, która jest organizowana przy współpracy z WSL w Poznaniu oraz wielu innych szkolnych konkursach logistycznych.
Czytaj całość...
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Października 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.