Sukces uczniów ZS na Dniu Lingwistycznym Drukuj
poniedziałek, 18 kwiecień 2016
201604_pwsz
W środę 14 kwietnia uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ w Pasłęku już po raz czwarty uczestniczyli w Dniu Lingwistycznym organizowanym przez PWSZ w Elblągu. W trakcie imprezy młodzież miała okazję obejrzeć spektakl teatralny w języku angielskim "Don Juan: Meeting his Doppelgänger", a także zaprezentować swoje umiejętności językowe w konkursie "Mam Talent". Uczestników było wielu. Swoich sił próbowała młodzież z całego powiatu elbląskiego, jednak to uczniowie naszej szkoły zachwycili publiczność i jury. Łukasz i Dawid Kaszkin oraz Mateusz Maliszewski wyrecytowali wiesze w języku niemieckim i rosyjskim i to właśnie do nich trafiła I nagroda w konkursie. II miejsce w konkursie zajęli Martyna Antonkiewicz i Jakub Klarecki, którzy zaprezentowali piosenkę w języku angielskim. Patrycja Śreniawska zajęła II miejsce recytując wiersz w języku angielskim, a Kamila Baniel została wyróżniona za poezję w języku angielskim. Organizatorzy imprezy przygotowali również quizy z wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech, w których także zdobyliśmy nagrody. W tej konkurencji reprezentowali nas: Wiktoria Gęsina i Hanna Sidor oraz Dawid i Łukasz Kaszkin. Gratulujemy naszym uczniom doskonałej wiedzy i umiejętności językowych!
Nauczyciele języków obcych

13 Grudnia 2019